Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    Vettem náluk több más dolog mellett egy DVD-írót.
    Gyárilag agyhalottnak tűnt, nem írt, nem olvasott semmit, annyira nem hogy az XP LDM is lefagyott tőle - bár a BIOS látta, driver látszólag rendben volt. (100% nem jumper, kábel probléma) Másnap visszavittem.
    Kipróbálják helyben, állítják hogy náluk működik, tökéletes. (látni sajátszeműleg nem láttam) De szívességi alapon mégis kicserélték nekem az eggyel újabb modellre. Láss csodát, az már nálam is elsőre ment pöpecül.
    Ha tényleg működött náluk amelyiket visszavittem, akkor piros pontot érdemel ez a hozzáállás, hiszen el is hajthattak volna.

    Nem túl régi bolt, az új seprű jól seper effektus még működik szerencsére, ezért korrektek az áraik, gyorsak és pontosak. Kíváncsi vagyok, a jó szokásaikat 3-5 év múlva is megtartják-e.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    Sziasztok, iPon-osok!

    Vettem egy Codegen 400W tápos házat nálatok kb. 10 hónapja.
    Most -erősen úgy tűnik- behalt a tápegység része, ezt szeretném gariztatni.

    Elegendő, ha csak a kiszerelt tápot viszem be a számlával?
    A ház jó, és nem akarok mindent kirobbantani belőle ha nem muszáj, és annak a csomagja is nagyobb...

    Ha beviszem a tápot, beméritek hogy tényleg rossz, kaphatok ott helyben egy másikat?
    Egy -esetleg ráfizetéses- minőségi cserének örülnék a legjobban.
    A mostani táp -kinézet alapján- olyan, mint ez.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz HUN]Repa #1095 üzenetére

    írtad:
    "Szia elég a táp , de a garjegyed hozzd magaddal ;) !"

    Időközben írtam egy mailt is az ipon-nak. Erre lehet, pont te válaszoltál -most nincs előttem-, a szokásos sablon rizsát, hogy vigyem be a terméket aztán majd 1-2 hét átfutási idővel kitaláljátok hogy tényleg rossz-e.

    A gar.jegyen semmilyen, a házzal/táppal jelen állapotában összefüggésbe hozható gyártási szám nincsen. Van egy meglehetősen rövid szám, de azt se a házon se a tápon nem sikerült fölfedeznem.

    Tehát megkérdezném még egyszer: ha egy tápegységes ház döglött tápegységét szeretném gariztatni, valóban elég, ha magát a tápot viszem be? (onnan tudom, hogy a táp hibás, hogy a gép működik másik táppal)
    Nem ott fogjátok kitalálni, hogy inkább mégis hozzam be a házat?

    Eljátszhatjuk ezt az 1-2 hét alatt bevizsgáljátok dolgot, de föl nem foghatom, hogy lehet rentábilis egy 2-3 ezer Ft árkategóriájú, köztudottan ratyi minőségű táp javítása? (annak idején csak egy tűrhető kinézetű házat akartam olcsón, a 3. gépnek.) Egy szervizes óradíja többe van.

    Nem jobban jár mindenki, ha beszámítjátok valamilyen áron, és eljövök egy normális, 8-10eft árkategóriájú táppal? Nekem drága az időm, csak egyszer fogok elmenni, ha nem érek el eredményt, más megoldást keresek de az nektek nem lesz jó.

    [ Szerkesztve ]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz bobsys #1130 üzenetére

    se a házon se a tápon nincs a gar.jeggyel összefüggésbe hozható gyári szám (nem ellenőriztem mit írtak rá amikor átvettem, ötletem sincs hol lehet) a pléh dobozon csak a kapcsoló tudna elromlani ami nincs elromolva. Ezért nem láttam értelmét bevinni -na meg jóval nagyobb kényelmetlenség. (mint írtam: kölcsön táppal megy a gép)

    Ha nem javítható, persze hogy cseretermékként egy másik tápos ház járna: de én erről nagylelkűen lemondok, elég ha másik tápegységet kapok, ezt írtam.
    Sőt, még arra is hajlandó vagyok -mivel konkrétan ezt a típust annyira nem akarom visszakapni- hogy csere helyett valamilyen kölcsönösen elfogadható áron beszámítják ezt egy új tápegység árába, amit náluk vásárolnék, újabb 8-10 ezret eltapsolva. Mi ebben a szenyózás?

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz HUN]Repa #1128 üzenetére

    "Erre mi szükség ??? Szerintem ezt kár volt ..."

    Jó, jó, nem fenyegetni akartam! :R :R

    Azt hiszem, kiderült: mindenképp egy új tápot kell szerezzek, és ebben a típusban nincs sok bizalmam (eddig se volt, de azért 9 hónapnál bírhatta volna tovább). Szerencse, hogy nem rántott magával más alkatrészt a gépben.

    A) alternatíva: a döglöttet tudom nálatok gariztatni ahogy illik, és mivel nem önálló termékként hanem egy ház részeként vettem, megállapodunk valami ésszerű beszámítási értékben + nálatok veszek egy új tápot. (+generáltok egy elégedett ügyfelet, aki esetleg a következő 200 ezer hardverre költhető forintját is nálatok költi el)

    B) alternatíva: nem sikerül rövid távon végleges megoldást találni (tegyük fel, nemcsak egy kondi szállt el a tápban) ekkor kell vegyek egy újat, és valószínűleg nem az ipon lesz az első cég ami szóba jön.

    Ennyi, ezt értettem azon, hogy "más megoldást keresek de az nektek nem lesz jó."

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák