Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    egér+bill cserén gondolkodtam már egy ideje és mivel a legutóbbi monitorcserét sikerült megoldanom 50ezerből, a felsőhatárként húzott 80e helyett (nem részletezem, a lényeg, hogy kicsit alábbadtam az igényeimből nívósabb márka és testreszabhatóbb állvány javára). a maradék 30e-ből meg gondoltam, hogy megoldom a bill+egér cserét. Logitech LX700-as szett-et nyúzok elég rég óta, ezt akartam upgradelni. sok-sok keresgélés után belefutottam ebbe a képbe és nagyon megirigyeltem. innentől jön a képbe az ipon.

    honlapukon gyorsan ellenőriztem, hogy mennyibe fájna, és csodák csodája mintha csak nekem mérték volna: az S510-es 11200 br. az MX Revolution 18400 br. körül volt. egy darabig még filóztam rajta, és közben finoman adagoltam a háziaknak, hogy a pár éve 24ezerért vett szettet egy 30000-re váltom (azt nem is említve, hogy lesz egy tök fölös egerem). végül annyit izzadtam ezen, hogy az egér ára felment 20e fölé (Ipon-nál, de mivel a többi helyen nem adtak 3 év garit rá, azok nem jöttek szóba -a logitech ügyfélszolgálatáról és garanciájáról meg még nem tudtam, hogy már idehaza is nyugati szellemben működik).

    gondoltam nem baj, nekem nem sürgős, megvárom még visszamegy. aztán múlt hét csüt.-ön valami hihetetlen módon br. 13000 -re lement az egér ára. ezután 5 perccel már jött az e-mail a rendelés visszaigazolásáról. (jó gyanús volt a dolog, de hátha valami akció, vagy valutaingadozás, az ember reménykedik). sablon üzenet: másnap 14 után mehetek érte. biztos, ami biztos bepipáltam, hogy email-t is és telefont is használják az értesítésemre. (a honlapon jó magyar hurráoptimizmus szellemében szerepel a következő:
    "Az új bolt természetesen nagyobb területen fekszik, így a több árukiadónak hála még gyorsabb, és kényelmesebb kiszolgálást tudunk biztosítani." és arról nem esik szó, hogy mennyivel vacakabb -és gondolom olcsóbb- az új hely. persze ezzel sincs baj, minél olcsóbban működnek, annál jobbak lehetnek az áraik. csak épp oda annyira vacak menni, hogy habókra nem tenném, szal szóljanak csak ha már csak én hiányzom a vásárláshoz).

    11kor jött az értesítő, hoyg megérkezett a rendelésem. (Először rendeltem náluk neten, szal nem tudtam, hogy ez is sablon, vagy csak egy unott kolléga száraz fogalmazása :) )
    15 körül jött a telefon, hogy sajnos csak a bill jött meg, az egér az csak hétfőre, de a bill.-t átvehetem. mondtam, hoyg akkor majd megyek hétfőn, az S510 vacak egere nekem nagy visszalépés lenne mostanihoz képest, nem rohanok érte. meg korosodjanak csak együtt az MX Rev.-vel majd.
    17 körül új telefon, nincs nagykernél se. mondtam nem baj, őrizzék csak a rendelést, meg a bill.-t ha lesz egér is akkor rohanok fizetni. addig csürte csavarta a dolgot, hogy az jött ki:
    vagy átvezsem a bill-t és később rendelek egeret, vagy törli a rendelést (persze ezt így nem mondta, de erre terelgetett). a fenti okfejtés alapján végül töröltem a rendelést.
    egy órával később, tehát kb 18 körül felment az egér ára 18+ ezerre megint, de eddigre kicsit elment a kedvem az egésztől.
    volt/van egy olyan gyanúm, hogy elb*sztak valamit a honlapon, és egyszerűbb volt készlethiányra fogni és lemondatni a rendeléseket, mint beismerni, hoyg elkvarták. talán jogilag is kötelezve lettek volna, hogy tartsák magukat a hírdetett árhoz, nem tudom, nem is igazán érdekel. Kiváncsi vagyok, hogy ha péntek este az új áron rendeltem volna, akkor az lett-e volna hétfőre. De nem akartam elveszíteni az embreiség őszinteségébe vetett hitem, meg mondom a kedvem is elment a dologtól (itthon se örültek túlzottan az újabb költésnek), szal nem rendeltem meg annyiért.

    Közben tovább kutadgattam a lehetőségeket és új áldozatra leltem: MX1000, ebben az tetszett, hogy kompatibilis a mostani bill.+egerem vevőjével, így nem kell billentyűzetet cserélnem (azzal teljesen elégedett vagyok a mai napig), de visszatartott, hogy a bill. kék árnyalatú ezüst színe mellett zöld árnyalatú ezüst egér legyen (főleg mert minden más meg ezüst+fekete, lásd adatlapom). aztán tegnap láttam a Csak_nézelődni_jöttem-_ennyiért_nem_veszem_meg-Mert_hülye_azért_nem_vagyok-ba hogy az újabb rev-ek az MX1000-ből (dacára a kismillió google találta képnek) már ugyanolyan kékes árnyalatú ezüst, mint a bill. lesz mellette. nah, uccu megrendeltem ipon-on még tegnap (jó ár, ehhez is van 3 év gari) megint kérek mindenféle visszaigazolást. szokásos confirm e-mail, másnap 14 után mehetek.
    ma 11:08-kor telefon: "nem tudunk hozni", megköszöntük egymásnak a nagysemmit és elkezdtem másboltokban is keresgélni. nem sokra rá megérkezett a - mostmár tudom, hogy sablon - e-mail is, hogy teljesítették a rendelésem mehetek érte; csak úgy incselkedésképp.

    szóval elkezdtem vadászni. a teljes objektivitás jegyében leírom, hogy:
    1, amit az ilyen aru gyüjtő oldalak kidobtak mai, vagy egy-két napos frissítés néven, azoknak a 80%-ban a honlapon se volt már ilyen termék.
    2, ahol azt írják, hogy raktáron az általában azt jelenti, hogy van valahol a világon egy raktár, ahol láttak mostanában ilyen egeret és erről a mi boltunk is tud. (jó pont az ipon-nak, hogy erre többször felhívja a figyelmet, hogy ott a boltban csak az van amit rendeltek -ellentétben azzal a tájékoztatással, hoyg neten történő rendelés esetén átvételtől számított 8 munkanapon belül el lehet állni a szerződéstől, azaz a termék és a pénz is visszamegy az eredeti gazdájához [ill.a vásárló állja az úti költség-et], khm....)
    3, ahol azt írják, hogy raktáron az sokszor azt jelenti, hogy van valahol a világon egy
    raktár, ahol valamikor, egyszer volt ilyen, de az a fránya honlap (a gonosz, elvetemült webpage) nem frissült.

    végül egy Váci úti boltban vettem meg 2 év garral (ill gyári 3 év a Logitech-től) az MX1000-est -megintcsak objektivitás jegyében: mikor a belső kirakati polcról vette le, akkor rákérdeztem, hogy utolsó darab. a válasz: igen és nem is lesz, mert már egy másik nagykerben sem láttuk, nem csak az elsődlegesből tünt el. mikor géphez értem megnéztem, még mindig azt írta a fránya honlap hogy raktáron (közben dolgoztam pár órát, szal nem otthonról néztem meg, de így is volt idejük bőven frissíteni) és természetesen még most is "raktáron van".

    a nap fénypontja (legalábbis addig, amíg haza nem értem és be nem üzemeltem az egeret) az az volt, hogy a Váci úti sétám keretében elmentem egy nagyon szimpatikus kínai étterem előtt, ami nagy betűkkel hírdette az oldalra csúszó fotocellás kék üvegajtajain, hogy "Nagy területű, jó állapot pincehelyiség eladó" (az "állapotú"-t a sárgák írták így, nem én gépeltem el ezen csöpp bill-ezeten - Msi Wind-en írom ezt, nem az LX700-on :)) ). És valahogy jó érzéssel töltött el, hogy most üresen és csendben áll az a pince, ahova évekig jártunk rendszeresen asztalt csapkodni, kiabálni, órákat várni a sorrakerülésre -arra gondolva, hoyg a 3. ott töltött félóra után érdemes-e azzal kezdeni a vitát, hogy "3 kávéval jöttök már így is köcsögök". [ennél konkrétabban nem tudok utalni arra, hogy a Mistral Computerworld helyén kínai kajálda nyílt :D ]

    nah, ezt a sokat -ami lehet csak több hsz-be fér majd el- igazából csak azért írtam le, mert ez a topik neve, ami és ez sztem abba belefér. nem akarok vitatkozni, nem fogok vádaskodni, nem beszélek le senkit, még csak azt se mondom, hoyg többet oda nem megyek vásárolni, mert végülis nem vertek át. sikertelen üzletért nem tart az ember haragott, mint ahogy két ember is békével búcsúzik el, ha csak egyszerűen nincs meg a szikra, de senki nem bántott senkit. néha nem jön össze. ez inkább csak egy sóhaj akart lenni... egy olyan oldalas sóhaj.

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    hali,

    2009 április 16-án vettem Nálatok egy 640GB-is Segate HDD-t.
    Hány bad sector után garanciális?
    Eddig 2 van és a gyenge szektorok száma most emelkedett meg 3-ról 4-re. :F
    HDsentinel 92%-ra értékeli a Health-et és bizony szoktak jelentkezni CRC hibák.

    köszi előre is a választ!

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz 04ahgy #1621 üzenetére

    köszi kipróbálom. igazából nem is a bad sectorok száma érdekel (pláne mivel úgy is van helyettesítő szektor) egy 640 GB-is lemezen, hanem ezek a "pending szektorok", mert a lemezt többek között letöltéshez használom, és rendszeresen crc error-t dob, néha csak kicsomagolásnál/másolásnál néha már letöltés közben is (ami persze megállítja a letöltést...)

    amúgy van még mellette (persze nem közvetlenül) egy másik 640-es seagate, meg egy 320-as seagate is, azoknak nincsenek ilyen problémái.
    most, hogy bejöttek ezek a nagy melegek, aktív használat mellett max 41°C-ra melegedtek fel (ill. csak a 320-as a többi 40°C felett még nem volt). szal nem hiszem, hogy hőmérséklet lenne a probléma [persze mivel lesz még melegebb is, raktam egy ventit a szélcsatornájukba így perpill 36°C, 35°C, 34°C -ok az adatok]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz lesaux #1626 üzenetére

    de ha már így jártál egy párszor, akkor tényleg nem értem, hogy hogy nem jut eszedbe mikor jön az e-mail, hogy felírd a számot.
    persze bele lehetne írni az e-mail-be, de értelmes és előrelátó ember csak sejti, hogy nem véletlenül van ott az a szám, és felírja (én is telóba szoktam, mert az tuti velem van mindig)

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz Dolby #1628 üzenetére

    értettem, erre válasz a hsz-em második a "persze"-től kezdve.

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz .tnm #1620 üzenetére

    640GB-os Seagate HDD-m egyre tovább romlik.
    HDsentinel perpill (de már egy hete stabilan) 88%-ot ír. Seatool-nál is a Short DST-nél még az elején fail. (A középső az értelemszerűen.)
    [LINK]
    Ez már garanciális, vagy mi kell ahhoz, hogy garis legyen? (Ipon-ban vettem, mint ez abban a hsz-emben is látható, amire most válaszolok.)

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz 04ahgy #1669 üzenetére

    de akkor most mehetek gariztatni vagy sem? a hdd néha megbukik seatools disk self test-en, néha nem.
    és nem is a mostmár 4 darab reallocated sector izgat, vagy a pending sectorok száma (ami most épp 0, de 5 is volt már)
    tőlem lehetne rajta 100 bad sector is, ha az stagnálna, de így eléggé használhatatlan az eszköz, hogy nem tudok rá biztonsággal adatot írni. minden 10 letöltés pl. nem lehet kitömöríteni, amíg a hibás szegmenset nem törlöm és töltöm le újra (ezután aztán nullázza a pending countot és újra végigfut a DST is)

    valaki iPonos nem tudna konkrét választ adni, hogy vihetem-e gariztatni?

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz 04ahgy #1673 üzenetére

    nem akarom szétoffolni a topikot, de ha más nem, legalább ennek hatására talán valaki a bolttól is reagál.

    low-level format: már múltkor is googliztam, de kb csak az derült ki, hogy már nagyon régóta nem csinálnak llf-ot, helyettezero fill fomatot kell, de ahhoz sem találtam progit, ami windows alól is megy. az meg annyira nem vonz, hogy órákon át ne tudjam használni a gépem.

    a "gyári program" meg gondolom a seatools lenne. nos, ez nem tudom, hogy hol kéne, hogy hibakódot adjon. mint már múltkor is linkeltem így néz ki, ha a hdd megbukik a teszten.

    [amúgy köszönöm a segítséget]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz 04ahgy #1675 üzenetére

    a végével kezdem :)

    "A bolttól voltam, uff, de elnézést kérek és leülök."

    én is, ha valamiért félreérthető volt a stílusa a hsz(ei)mnek. semmilyen negatív felhang nem volt bennük, sőt mégegyszer köszönet a segítségért. :R

    azt nem tudtam, hogy bolttól voltál, főleg mert valami olyan megfogalmazásra számítottam, hogy: "akkor hozhatod hozzánk, ha XY teszt program ezt vagy azt az eredményt hozza"

    sőt, emiatt:
    "Tehát beviheted ekkor is, de magadnak csinálnál felesleges köröket."
    pont azt hittem, hogy csak vki segíteni akar, nem azt hogy ez kvázi hivatalos válasz. :F

    tehát akkor #1673-ban leírtak szerint járjak el, azzal a különbséggel, hogy nem kell hibakód, csak az, hogy Seatools teszt a szervizben is megbukjon?

    (mivel szerencsére, és értelemszerűen nem rendszervinyóról van szó, azt reméltem, hogy van olyan -esetleg gyári seagate- program, amivel egy unmountolt lemezzel ugyanazt végre lehet hajtani, mint DOS-ból)
    egyébként annyira nem vágom, de sztem (könnyen lehet, hogy tévedek) a háttértár címzése és azon végrehajtott feladatok eléggé függetlenek a memóriacímzéstől.
    de majd akkor holnap, amikor már nem létfontosságú a gép, lefuttatok egy teljes ZF-t DOS alól.

    Tipp, hogy mennyi ideig fog tartani egy 640GB-os lemezen?? :F

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    Sziasztok!

    2010. február-ban vásárolt (és így 2012 febr-ig) garanciális Logitech MX5500-as szettben az egér bal gombjában a mikrokapcsoló haldoklik (duplán kattint, lenyomva tartott gomb fel-fel enged az egér húzása közben).

    Hozzátok vigyem be, vagy a logitech-kel vegyem fel a kapcsolatot?

    Választ előre is köszi!

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák