Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    válasz Gyuri27 #2972 üzenetére

    Mostmár azért érdekes:

    a, eleve rohadt bizonytalan voltam egy ilyen hibára a garis ügyintézéssel kapcsolatban, a semmire meg nem akartam heteket várni
    b, mert többször jött elő, így már biztos vagyok benne, hogy nem valami pillanatnyi zavar lehet, így már megalapozottnak látom a garanciális ügyintézést is
    c, nem szeretném, ha szép lassan lehalna a lap, úgy hogy mondjuk kifutok a gariidőből

    Azért kérdeztem, hogy egyáltalán ilyen hibára lehet-e gariztatni? Elő tudják-e valahogy idézni? Ugyanis ha nagy eséllyel nem lehet legariztatni, inkább megkimélem magam a felesleges szerelgetéstől (a proc hűtő pont rálóg a táp 4-es csatijára, ami az alaplaptartó tálca mögött van elvezetve, így számomra elég szívás a ki-be szerelés), utazástól, időpazarlástól, és inkább hajtom amíg teljesen be nem krepál (ha még gariidőn belül leszek akkor legalább biztos bemutatható a hiba, ha meg nem akkor veszek egy gigabites hálókártyát, vagy valami low-end lapot helyette).

    Igaz hogy P35-ös Giga lap már nincs, de több olyan lap is van amivel szerintem megfeleltethető (hú de szépen hangzik) az alábbi kritériumok alapján: S775, DDR2 2-nél több memóriafoglalattal, Intel chipset (mondjuk ahogy nézem nagyrészt G41/P41/P43 van már csak, amelyik lapot megnéztem azt pont ICH7-el szerelik, az visszalépés az ICH9-hez képest), 400-as FSB (mondjuk ezt nem tudom mekkora gond ezeknek a lapoknak, de elméletileg egyet megnézve megy bele 1600-as FSB-jű processzor is, így ezt pont tudniuk kellene), Gigabites lan, Ultra Durable kiszerelés.

    Az igaz, hogy már elméletileg nem kapható, de ha tegyük fel a gariidő lejárta előtt krepál be a lap (ha jól emlékszem 2010 dec-ig van rá gari, de meg kell még majd néznem a papírját), ez a probléma akkor is fennáll nem? Az pl. miért az én hibám, hogy a nagyker vagy a Gigabyte nem úgy készletez hogy a vállalt gariidők alatt tudjanak ugyanolyat adni? Ha tavaly vesz valaki 3 év garival ilyen lapot, akkor ha már most nem kap ugyanolyat, mi lesz 2012-ben? Nyílván ha a meglévő alkatrészeit akarja továbbra is használni, akkor valamilyen kompromisszumra fog kényszerülni, a bolt akkor se fog olyan lapot találni, ugyanez a helyzet fog fennálni.

Új hozzászólás Aktív témák