Új hozzászólás Aktív témák

  • ACE-

    addikt

    válasz HUN]Repa #8963 üzenetére

    Látom Te mindig a lényeget csak annyiban fogod meg, amennyiben az a számotokra előnyös. Az, hogy mondvacsinált indokokat találtatok még ki az eltépődött garjegy mellé, az nem számít. Ahogy az sem, hogy a címkét nem Ti raktátok rá, és annak megsérülése max. azt eredményezi, hogy tudtok arra hivatkozni, hogy a zárjegy sérült, ezért fennáll a lehetősége, hogy belenyúltak a rendszerbe. Ezért is hivatkoztatok utána már arra, hogy nem is minősülök fogyasztónak, és arra, hogy el van nyíródva a csavar feje...
    A kártya azonosítható, akár a beleégetett sorozatszám, akár a két címke összeillesztésével. Számlám van róla. Éppen ezt felismerve az EVGA értelmes lévén elfogadta hogy a garancia érvényes.

    Az, hogy Ti egy szerződésben azt kötitek ki, hogy amennyiben a zárjegy sérül, a garancia érvényét veszti, a magyar jogszabályok szerint olyan mintha ott sem lenne. Ugyanis max. akkor vesztheti érvényét a garancia, amennyiben Te bizonyítod, hogy a hiba nem rendeltetésszerű használat következménye. Ez kb. olyan mintha azt írnád a szerződésbe hogy a garancia a termék átvételével érvényét veszti. :D Max. annyit jelent, hogy hivatkozhatsz rá, hogy amiatt van a hiba, hogy pl. cseréltek rajta hűtőt, vagy szétszerelték, és egyedileg javították. De ezt nem nekem kell bizonyítani hanem neked.
    Arról nem is beszélve hogy ha esetleg ti úgy is gondoljátok hogy hűtőt cseréltem a cuccon, pont amiatt nem lehet, mert éppen az egyik csavarra maradt ráragadva a matrica, ami épp azt bizonyította (ami ma már az Asus-okon a csavarfejragasztás) hogy abba nem lett csavarhúzó dugva, és sértetlen. Ez az általatok készített képeken is tökéletesen látszik.

    Szóval értelmes ember a fentieket mérlegelve szépen rájött volna hogy igazam van és megoldotta volna a cserét. Persze biztos jobban jártam volna úgy, hiszen ha visszakapom az árát sokkal jobb kártyát vehettem volna. (Gondolom ez is a gyanúsításotok alapja, hogy akinek olyan kártyája megy tönkre, ami ma már a felét éri, akkor az tuti hogy valamit ügyködött és azért romlott el a kártya, és keressünk rajta fogást)
    Mind1, a lényeg hogy nálam ugyanúgy csomagbontás videó van, utána meg fényképezés, így kizárom a következő hasonló esetet...

    Ja és nem utolsó sorban még egyszer megjegyezném, hogy a matrica egy csavar fejére volt ráragasztva, a matrica ragasztási felületének kb 1/40-ed része volt sima felülethez ragadva. Így nem csoda hogy hő hatására levált a kártyáról. Véleményed szerint akkor is érvényét vesztette volna a gari, ha hő hatására egyszerűen leválik a kártyáról és pl. ráesik az alatta lévő hangkártyára...

    [ Szerkesztve ]

    Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Új hozzászólás Aktív témák