Új hozzászólás Aktív témák

  • smiti

    addikt

    Sziasztok !

    A péntek délután megrendelt gép tegnap meg is érkezett a futárral, köszönet a gyorsaságért ! :R

    Van egy kis gond a géppel, próbálom a megoldást megtalálni rá.
    A konfig:

    AMD Athlon II X2 250 3.00Ghz AM3 BOX
    CHICONY Hipro 430W HP-D4802PWB2 OEM
    COOLERMASTER RC-335-KKN1-GP Elite
    GAINWARD 1510-BLISS GTS450 1GB GDDR5 HDMI PCIE
    GIGABYTE GA-MA770T-UD3
    KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1333Mhz
    NEC AD-7260S
    SAMSUNG 500GB F3 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ.

    A problémám az, hogy a Win7 telepítése közben kékhalállal leáll a gép és nem hajlandó tovább települni.

    Érdekes módon azóta sikerült feltenni a Win-t. Mikor felment elkezdtem tesztelni. Hiba nélkül lefutott a memtest, utána egymás után a prime és a fraps követte egymást közel egy-egy órán keresztül.

    Nem volt semmi hiba. Gondoltam minden rendben van, elkezdtem feltelepíteni a legújabb forceware-t és amikor a HD Audio-hoz ért ismét kékhalál.

    Következő nekifutásra már ez is feltelepült, azóta felraktam két játékot és mennek is minden gond nélkül.

    Vajon mi lehet a baj ? Néztem az északi híd bordáját ( mert a lap topikjában többen panaszkodtak rá ), eléggé instabil és melegszik is rendesen. Lehet ez a baj?
    Az alaplapon a cpu melletti kiegészítő tápcsatlakozó 8 pin-es a tápon viszont csak 4 pines csati van.
    Értelemszerűen ezt is rádugtam, de azért gondolom hogy nem ez a baj, mert akkor a prime95 sem futna gond nélkül közel 1 órát.

    A merevlemez a HD sentinel szerint hibátlan, 100%-os.

    Remélem tudtok tanácsot adni, mert nem szeretnék a gép vagy alaktrészek visszaküldözgetésével bajlódni.

    üdv.: smiti

Új hozzászólás Aktív témák