Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vottokar

    senior tag

    Sziasztok. Bár telekom otthoni hálózat a fő "problémám", de azért kicsit összetett a kérdés (a hálózatos ismereteim hiánya miatt)
    Lassan költözni fogunk, és az új sorházrészünkben sajna csak Telekomos koaxos szolgáltatás elérhető. Meg is kötöttük 1000/25 net és egy androidos TV box kombinációban a szerződést. Kint is voltak, beraktak egy Sagemcom F@st 3896-os hgw-t és az androidos STB-t. Működik a tv és vezetéken a net elérés is.
    Mivel ez egy három szintes sorházrész beton födémekkel szükséges egy mesh hálózat kialakítása főleg a Wifihez, amihez meg is van a 3 eszköz: egy db Xiaomi AX3600 router és 2db Xiaomi AX1800-as router. Kínai firmware frissítve, vezetékes mesh kapcsolat beállítva mindegyiken (router a 3600- as és AP-k az 1800-asok) Az AX3600 perpillanat otthol is üzemel, mert panelben nem árt egy kis plusz wifi teljesítmény.
    Viszont mivel a jelenlegi lakhelyünkön és a munkahelyemen is a DIGI a szolgáltató optikával ppoe-vel és ipv4-es ip címekkel meglepődtem, hogy a sagemcom netjére fellépve a "what is my IP" csak egy ipv6-os címet dobott ki a 2001:4c4c:106d..... tartományból.
    Ilyenkor nem kapok én otthon ipv4-es címet, vagy mi van? Azt értem, hogy a sagemcom osztott nekem egy 192.168.0.153-as címet a saját belső címeiből (ipconfig-ból kinézve), de hogy fogom én így elérni kívülről az otthoni eszközeimet ebben az esetben. (egy nas és későbbiekben két IP kamera lenne az áldozat)
    Abszolút nem értek ehhez az ipv 6-hoz. Az ipv4-hez sem de ott azért nagy nehezen eddig elboldogultam.
    Azt kiolvastam itt a fórumból az összefoglalóból, hogy mivel van tv előfizetésünk nem rakathatom bridge-be a Sagemcomot. (ha egyáltalán lehet-e ezt a típust.)
    De szeretném azért, hogy a Xiaomi mesh kezeljék az otthoni eszközeimet (PC, konzol, NAS, IP kamerák és wifin a laptopok telefonok és tabletek) Tudom, hogy megoszlóak a Xiaomi routerekről a vélemények, de eddig nálam tették a dolgukat amit kértem tőlük, és nem szeretnék most a Sagemcom 3896-os hülyeségeivel is pluszban foglalkozni.

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    válasz snyper990 #144436 üzenetére

    Köszönöm, mondtam, hogy hülye vagyok hozzá.
    Közben megnéztem eme csodás szerkezet beállítási printscreenjeit.( Telepítés után csináltam párat) Találtam egy olyat, hogy internet kapcsolat-alap-ipv4- nyilvános ip cím: 93.89.xxx.xxx. Akkor ez egy publikus IP, ha jól értelmezem. Tényleg a Telekom koaxos szolgáltatási területen szokott NAT-olni? (már vagy 6 éve digisek vagyunk, voltunk. Úgy emlékezem régen nem natoltak kábelmodemes területen.

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    válasz zelos #148833 üzenetére

    Bocs, hogy belevau, de van erről valami leírás valahol? Van nekünk is ilyen androidos csodánk, de valahogy nem sikerült "eltüntetni" a minket nem érdeklő csatornákat. Nem vagyunk nagy tv nézők, de egyszerűbb lenne valahogy letiltani a minket nem érdeklő dolgokat.
    Valahogy régen sikerültek ezek a beállítások, de a mai "csoda" eszközökkel meg nem bírok. (Vagy nincs hozzá időm és türelmem...) :B

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    Sziasztok! Van valamiféle tapasztalat arról, hogy a Telekom a tegnapi viharnál a koax. rendszerükön bejövő túlfesz okozta kárért vállal felelősséget?
    (Szolgáltatási hiba lejelentve, területi hiba elismerve részükről, még javítás befejezése sms nem meg kapva, ha ezután megmarad a hiba, akkor jelentsem le mégegyszer). De mind a Sagemcom, mint a Android boxuk szerintem halott, valamint a fő bajom, hogy vitte magával a Sagem "mögötti" Xiaomi AX3600-as routeremet (ami ráadásul egy mesh rendszer főnöke), egy XBOX-ot, egy homemade NAS-t egy 65PUS8536-as TV-t (legalább is a két HDMI bemenetének annyi) és a kamerákat és a többi apróságot még nem is volt időm megnézni.
    Vagy ne is reménykedjek és indítsam meg az ügymenetet a biztosító felé. Az a baj, hogy a kárunk alaphangon is minimum félmillió és mi a garancia, hogy a következő viharnál nem lesz ugyanez? meg a biztosító mit szőrözik.

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    válasz Kbali #150552 üzenetére

    Közben délelőtt az asszony a biztosítónak lejelentette. Persze úgy néz ki, hogy a fiam gépe is megellett még pluszba. Elméletileg pár nap múlva hívnak minket, hogy mikor jönnek ki szak érteni, addig ne csináljunk semmit.

    snyper990: Azért gondolom, hogy a koax. felől jött be, mert csak olyan eszközök haláloztak el, amik valamiféleképpen vezetékesen bent voltak a hálózatban. (Ethernet kábel, hdmi) Amik csak wifin csatlakoznak, az mind él és virul. A Sagemcom hgw meg bekapcsolás után vak sötét egy két percig, aztán a ledek nagy része nekiáll diszkózni egyszerre. A hálózati betápláláson meg ki van építve a háromfokozatú védelem a betápon. (tudom nem garancia mindenre.)

    De azért azt nem gondolhatja egyik szolgáltató sem, hogy ha valamelyik időjárás saccoló vihart jelez előre az országban (nyári időszak kb. 90 százaléka) akkor az ember nekilódul és kihúz minden elektromos készüléket, szétszedi az összes adat, video és audiokábelt és bepakolgat mindent egy Faraday kalitkába. Valahogy ismerve a csatlakozók villamos és mechanikai lélektanát, ekkor a nyár végére az eszközök minimum fele mehetne is a gajdeszbe. Meg én is Lipótmezőre... És természetesen mi hülyék a vihar idején dolgoztunk.. (még azért vagyunk így páran szerintem)
    Nem a tisztelt kollégákkal morgok természetesen, de a szolgáltató részéről sem látom meg azt a hajlandóságot, hogy megtenne mindent az ilyen esetek elkerülésére. Mondjuk az ő tulajdonába levő kábel és az hgw közé betehetne akár ő is valamiféle védelmet. Mert ha én veszek valami valószínűleg jobbfajtát aranyáron és berakom az ő cuccaik közé, majd még tiltakoznak hogy az miatt basza..ik pl. az a csodás androidos boxuk és még szerződésszegéssel vádolnak. És sajnos kisfalunkban ott csak a Té.. koaxa érhető el.. :W

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    válasz Mano66 #150664 üzenetére

    Telekom profi firmware gyártó csapatánál minden előfordulhat.

    Más.. Múlt héten írtam a telekomos oldalon egy kis levélkét nekik, hogy műszakilag milyen villámvédelmi eszközt javasolnak, engedélyeznek beépíteni a koaxos szolgáltatásuk bejövő kábelébe, a villámcsapás okozta károk lehetséges kiküszöbölésére. Olyat, ami működik, és nem okoz gondot és zavart a szolgáltatásukban. (két hete cca. 1milliós kárunk lett ebből, azért kérdeztem.)
    Kedden felhívott egy kedves női hang, és elmondta, hogy "műszaki" kollégáik szerint túlfeszültségvédelemmel ellátott elosztót javasoltak a kollégái. Mondtam neki, hogy az épületben pár éve ki lett építve a komplett T1-T2-T3 fokozatú védelem a villamos oldalról, ahogy azt az emailemben is leírtam nekik, csak olyan eszközök haltak meg amik az internetszolgáltatásukkal kábellel össze volt kötve aktuális pillanatban. HGW, média box, Saját router + a két mesh router, két számítógép, egy xbox, valamint hdmi-n keresztül a tv amire rá volt kötve.
    Ekkor néma hallgatás és az a válasz, hogy akkor erre nem tudnak válaszolni. Szóval nesze semmi, fogd meg jól.
    Természetesen tegnap délután megkerestek, hogy értékeljem a segítségnyújtásukat! :W

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    válasz Ear001 #150666 üzenetére

    Pontosan ahogy boborján2 fórumtárs írta. A telekomos koaxba szeretnék valamiféle túlfeszvédelmet beépíteni (megfogva a bajt a gyökerénél). De ugye a itt oda-vissza kommunikáció van, nem csak sima jel be a házba, nem szeretnék gondot okozni se magamnak, se a szomszédoknak. Ha jól emlékszem régen szigorúan tilos volt a tv splittert is kiiktatni, vagy valami másfélére cserélni, mert akár többszáz méterrel odébb is elbarmolhatott valamit az embörfia, és akár azonnali szerződésszegéssel is jutalmazhattak. Az, hogy ezzel védem a hgw-t meg a médiaboxukat nem igazán tétel, de az én cuccaim már igen. Legalább egy pontos típusajánlást adhatna a műszaki részlegük, mert nem "szakterületem" a koaxos túlfeszvédelem. Természetesen az ethernet portokra beszerzek túlfesz védelmeket, de ezek általában ZVS diódák a nyolc vezetékre, úgyhogy max finom védelemre jók. Még a végén nyári időszakra áttérek a wifire, de sajnos ez sem megy minden eszközre. (NAS, TV-re nem pl...) Az lenne a jó, ha áttérne a T optikára, de az jó ideig nem történik meg, mert erre a kertvárosi részre nem terjeszkedik a Di*i, más meg nincs... :W

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    válasz Szpisti #150680 üzenetére

    Köszönöm, utána fogok nézni. (Az APC-nél látom is eséjét érdemi infó kiderítésének)

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    válasz Essejó #150690 üzenetére

    Azt látom, hogy tényleg normál antenna csatlakozó van ezen az apc-n. Az a baj, hogy bár reménykedtem, de gyorsban mégsem találtam róla semmit... :( Majd még azért rágyúrok a dologra. Esetleg körülnézek mondjuk az obo-nál, anno mikor a sorházrészünk villamos felújítását "terveztem", mind ha láttam volna náluk erre is eszközöket. De az ismerve az obo árazását, elég zsebbe nyúlós lesz. Ezek a pár ezer forintos f anya f apa végű betekerhető patronokról meg sehol sem találok olyan adatot, hogy jó-e az internetszolgáltatós koaxokba.

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    válasz kis20i #150706 üzenetére

    Csak az a baj, hogy a biztosító a fene tudja, hogy mit is fog fizetni. Ha valakinek van egy "jó" biztosítása, akkor lehet, hogy kb. kijöhet az ember nullszaldósan. (Bár nálunk a megbízott kárbecslő, javító cég, semmilyen számlát nem vitt el, úgyhogy van cca. 4 éves eszköz meg fél éves eszköz is, ami gallyra ment. Leadták a szakvéleményüket a biztosítónknak, repesve várom, hogy mit is fognak téríteni. De azért közben nekiálltam a hiánypótlásnak, mert ami "létszükséglet", azt úgyis pótoljuk, a többit meg meglátjuk.
    Na meg kíváncsi, vagyok, ha az emberfia évente cca. ötször lejelentene egy millás nagyságrendű kárt, mikor bontana szerződést a biztosító, vagy csak megemelné úgy a biztosítási összeget, hogy nincs ember aki kifizeti.

    Tudom, hogy a villámvédelem nem lehet százszázalékos. (Voltam eonos előadáson túlfesz és villámvédelemből) De amíg a hálózati betáplálás kiépítésénél megtettem kb. mindent, amit lehet T1-T2-T3 fokozatú védelem beépítése. EPH és földelés kiépítése, addig sajnos az informatikai rendszert kihagytam. :( Két utcával feljebb laktam már vagy 10 évet, de ott ugyanezen a t-s rendszeren ennyi idő alatt nem volt semmi gondom. Itt nem lakunk fél éve és....
    Ezért "kapkodom" most, hogy legalább a várható veszélyt csökkentsem. Biztos vagyok benne, hogy van a T-nél (vagy más informatikai cégnél) olyan profi szakember, aki cca. fél perc alatt profin tudna válaszolni a kérdésemre. Csak ugye odáig kellene eljutni.
    Az nem megoldás, hogy a másodikon az erkélyen tekerjem szét a koaxot, ahányszor beborul, meg nem vagyunk itthon.

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    válasz kis20i #150713 üzenetére

    Te vagy az én emberem! A dehn ahogy a sémát nézem a doksijában többfokozatú és szinte tökéletes lenne. Persze biztos, hogy nem véd meg mindentől, de.... Most már csak a megfizethetőbb verzióját kell megkeresnem. A második javaslatot anyagilag sokkal szimpatikusabb, de arról még még nem találtam rendes adatlapot, hogy pl miféle a túlfeszvédelme.... Amúgy 1000/25-ös net van, ez a maximum helyileg.

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    válasz kabelmania27 #150718 üzenetére

    Igen ilyesmiket már néztem, lehet, bereckírozok egyet. (Mégse ötvenöt ezer)
    Az utp-re már rendeltem túlfeszvédelmeket.
    Ma, ha lesz egy kis időm kinézem a hgw-ből az adatokat.
    Mmwo van kint az erkélyfalon, ahol bejön a kábel a lakásba. Mikor újrakötöttük a szerződést, a kijövő T-s szerelőtől kérdeztem, hogy ezzel mi lesz, azt mondta maradhat. Amúgy a helyére gondoltam berakni a védelmet.

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    válasz kabelmania27 #150718 üzenetére

    Mostanra lett időm meglesni, fényképezni. Ilyen [kép] az osztó ami bent (vagyis kint) van. Ezek pedig a [kép] [kép] [kép] [kép] a remélhetőleg kért értékek. A hgw típusa: Sagem 3896.

    AnonymusX: csak az a baj pl nálunk, hogy az asszonnyal céges kártyáink másik szolgáltatónál vannak (és ez ugye nem a mi döntésünk), és mondjuk a magáncélra is használható korlátlan előfizetés mellé nem fogunk a T-nek is füzetni jópárezer forintot havonta. És a fiam dominokártyájára pedig ugye nem jár mobilnet. (legalább is ezt mondták)

    [ Szerkesztve ]

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    válasz adika4444 #150745 üzenetére

    Sok gyártó, sok ársávban árul eszközöket, nem mindegy hova kell, beépíteni (társasház, sorház, családiház, villámvédelem van-nincs, egy-háromfázis. Az OBO-nak van egy egyész jól érthető brosúrája a témáról. Ami kb érthetően példákkal is bemutatja a dolgot. (Biztos más neves gyártóknak is, de én ezt néztem, mert ezeket az eszközöket építjük be.)
    Nálunk kellett egy [link] ilyen és [link] ilyenek a kényes eszközök elé. Ezek három fázisú betápnál sorházas nem extra villámveszélyes helyre. De ehhez azért nem árt még egy korrekten kivitelezett eph hálózat sem. Sajnos nem olyan egyszerű a helyzet, hogy bevágjuk őket csak valahova a hálózatba, és megvéd mindentől...
    Vannak félárú verziók is mondjuk a Tra*ontól, de mondjuk azok minőségéről nem tudok myilatkozni. Meg még olcsóbbak kínai testvéreinktőll, de arról még inkább nem, és nem is ajánlanám senkinek sem, mert ki tudja..

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    válasz Djatis #151574 üzenetére

    És esetleges pernyerés esetén megbüntetik őket három év múlva egy két millióra. És nagy ívben belesz*rnak, mert a hétvégi csapatépítő tréning az uraknak került vagy a tízszeresébe.... :W
    De tényleg kellene valamit már tenni a Té baromságai ellen. Ez az androidos fosch vérlázító...

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    válasz Essejó #151579 üzenetére

    Pontosan ez a vérlázító, ahogy mondod. Gyakorlatilag tejelünk érte teljes árat, és mégis mi vagyunk a tesztemberek. De legalább meghallgatnák azt, hogy szar a tévéjük.
    Mert amikor épp működik, szerintem akkor is lassú. Ha nem bírják belepréselni az óccsókínai dobozukba azt a sok pa*asztvakítást, akkor legyen egy olyan firmware, amibe nincs több minden marhaság, csak egy mezei tv néző alapszoft. Nem kellene program telepíthetőség, és videotár, mókusvakítás, felvétel meg annyakinnya, csak tv nézés. Talán ebbe nem zavarodnának bele a "fejlesztő" urak és a tophardver. De én hüllő vagyok hozzá..

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    Veszprém megye, Ajka, szupernetes tv szintén behalt vasárnap este nyolc után. Nem is erőltettem, inkább befejeztük nas-ról a ConAir-t.. :)
    De tényleg. Mi a fenét lehetne ezekkel csinálni? :W

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    válasz boborján2 #152076 üzenetére

    Lehetne, de egyszerűen kihasználják, hogy az emberek belefáradtak ebbe. Megmondom őszintén én magam is úgy vagyok, hogy az egész hetes hajtás után a vasárnap estémet (meg egyáltalán bármelyiket) nem hibabejelentéssel akarom tölteni. Lejelentem, megnézik szerintük jó, (vagy megjavították) és ezzel kész is. Túl sok fronton harcolunk, hogy mindenbe beleállhassunk teljes mellszélességgel...
    Nem rég kellett visszamennünk a Té-hez (mert más, az új helyünkön nincs) de ahogy olvasgattam, meg esetlegesen Di*is előfizus kollégáktól hallottam ott sem fenékig tej az élet.

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    válasz boborján2 #152078 üzenetére

    Hát igen, beismerem. :B
    Örülök és remélem, hogy azért lesznek olyanok, akik beleállnak a T-be. Erősen elgondolkodom, hogy a hűség lejárta után, dobom a tv előfizetést és megyek valami alternatív "szolgáltató" fele.
    Sajnos a Figi nem fog a kis lakhelyem kertvárosi része felé terjeszkedni belátható időn belül.

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    válasz GoodSpeed #152571 üzenetére

    Gondolom valami olyasféle net előfizetés csomagod van aktuálisan (pl. 2/1G optika), amit "ügyesen" kivezetnek egyem a kis szivüket. És "megkérnek", hogy kösd át drágábban ugyanarra a csomagra, hogy továbbra is élvezhesd a szolgáltatásuk "előnyeit".

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • vottokar

    senior tag

    válasz AnonymusX #152577 üzenetére

    Akkor "sajnos" kb. jól "okoskodtam". :B :W

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

Új hozzászólás Aktív témák