Új hozzászólás Aktív témák

  • Klown

    aktív tag

    Végre bekötötték délután az 1000-res csomagot, ezért még friss a dolog. Közvetlen ONT-on 780/200-at mértem, amivel meg vagyok elégedve. Csak egy normális router-t (TP Link 1043ND v3?) kell szereznem, mert ez a D-Link "csoda" elég gány. A konfigja hiányos és 300 mbps többet vezetékesen sem enged át, pedig gigabites a WAN portja. Ezt nagyjából 5 gigás wifi-n is hozza. A ping belföldön kb. 2 ms. Az eddigi kábeles 12-15 után ez jobb.

    Apropó, nem tudjátok, hogy ezen a csodán nem lehet megregulázni valahogy a DHCP-t, hogy az egyes MAC címek mindig ugyanazt az IP-t kapják(vissza)? Így nem is tudok portot nyitni, mert ha mindig más az IP-je a kliensgépnek, akkor állandóan állíthatom át azt is... :U

    Ja és az ONT-on nem kellett a DHCP-t kikapcsolni, csak a PPPoE felhasználói nevet törölni elég volt. Ez amiatt is praktikus, hogy ha rádugsz valamit az ONT valamelyik (nem 1-es) portjára, akkor kap az eszköz rögtön IP-t (pl. 192.168.1.64), de természetesen egy DMZ-be vág is be, ahonnét csak az ONT konfig felületét lehet elérni. Sajnos a PPPoE multiple login nem megy, próbáltam. :(

    A SAT amiatt is előnyösebb, mert nem vagy helyhez kötve. A nyaralóban is feltehetsz egy tányért az Amos-ra és ha viszed magaddal a box-t, akkor ott is van tévé és még fizetni sem kell érte. Sőt családon belül is meg tudod osztani, ugyan nem hivatalosan. Bérelsz egy + box-ot és odaadhatod. A másik dolgot meg leírtátok előtte, hogy akinek ki van építve, az nem szívesen furatná szét az IPTV miatt a házat.Továbbá még olcsóbb is, mint az IPTV! De hogy miért, amikor a műholdas transzponderbérlet sokkal drágább, mint egy dedikált hálózaton (VLAN) IP stream-eket továbbítani, na azt nem értem! :F

    Üdv: Klown

    << Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

Új hozzászólás Aktív témák