Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Foremi

    tag

    Én most váltottam a Sweet TV-re. Hamarabb is hallottam róluk, többször láttam a reklámjukat, viszont eddig sokaltam az árát, ezért máshol fizettem elő online, pontosabban OTT TV-re. Van jó pár versenytársuk (kapásból ötöt ismerek), elég telített a piac, akinek pedig igénye van ilyen szolgáltatásra, már jó eséllyel előfizető valahol. Azaz egy viszonylag új szolgáltatónak csak akkor van esélye ügyfél szerzésre, ha valamelyik versenytársától csábít át előfizetőket. Ez pedig nem könnyű, különösen magas árakkal, ha az előfizető elégedett a meglévővel, csak akkor fog váltani, ha hasonló árban jobb és több szolgáltatást kap.

    Az eddigi szolgáltatásom 3600 Ft-ért 90 csatornát kínált, SD minőségben, és 3 napig lehetett visszanézni. A Sweet TV most 3900 Ft/hó áron ad 80 csatornát, (vagy 4900 Ft-ért 114-et). Cserébe HD minőséget és 7 napos visszanézhető műsort kínál. Előtte 5500 Ft (80 csatorna), illetve 6600 Ft (114 csatorna) volt az ára. A régi árak a számomra magasak voltak, a 3600 Ft helyett biztos nem fizettem volna 5500 Ft-ot, akkor sem, ha jobb. Most már viszont úgy érzem, hogy az M csomag 3900 Ft-ért megéri. Hasonló ár, mint az eddigi szolgáltatásom, hasonló kínálat, jobb képminőség, hosszabb ideig visszanézhető műsorok, így már érdemes váltani.

    Szerintem ha tudják tartani ezeket az új árakat, akkor rövidesen komoly szereplői lesznek az online TV piacnak.

  • Foremi

    tag

    Egy technikai dolog érdekelne, aki előfizető. Az M csomagnál azokat a csatornákat kihagyja lapozáskor, amikre nem fizetek elő?

  • Foremi

    tag

    válasz szaboi6512 #643 üzenetére

    Ez máshol is így van, a tartalomszolgáltató nem engedi egyes műsorok online közvetítését.

  • Foremi

    tag

    válasz vampire17 #650 üzenetére

    Van jópár szolgáltatás, amiket ismerek, ezért írtam, hogy telített a piac:
    Telekom TV GO: elég jó árban van, három napig visszanézhető adások, de HD csak az otthoni előfizetés mellé adott szolgáltatásban van, aki önállóan rendeli, csak SD-ben nézheti. A Sweet TV-hez hasonlóan náluk sem nézhető minden műsor tartalomtulajdonosi korlátozások miatt. A számlázás utólagos, online szerződést kell kötni.
    Mindig TV GO: a legtöbb csatorna hét napra visszamenőleg nézhető. Az előretekerés funkció viszont nem mindenhol érhető el, ha pedig bármi miatt megszakad egy ilyen adás lejátszása, akkor sajnos nem tudod ott folytatni, ahol abba hagytad (ez egy filmnél elég zavaró, ha a vége előtt megszakad).
    Itt/Ott TV: sajnos nincs visszanézhető adás, cserébe nem csak jó áraik vannak, de az alapcsomag mellé egyenként is válogathatunk csatornákat (ez egyébként nagy ötlet, ha csak adott csatornákat néznénk, jóval olcsóbb).
    Yettel TV: régebben használtam, de sajnos már csak havidíjas előfizetés mellé rendelhető. Hét napos visszanézhetőséget, és korlátlan 30 napos műsorrögzítést kínál. Ha újra rendelhető lenne kártyásoknak, én egyből visszaváltanék rá.
    Direct One: ha jól tudom csak egy éves hűségidős szerződéssel rendelhető. Az ő szolgáltatásukat ez miatt még nem próbáltam.

  • Foremi

    tag

    válasz vampire17 #660 üzenetére

    Az Itt/Ott TV elérhető okos TV-re, meg a Mindig TV GO is, csak nem minden típuson működnek. Az Itt/Ott TV-t próbáltam is (egyik ismerősöm előfizetett rá), egész kényelmes az alkalmazásuk, a képminőség is jó. Internete van, és egyszerűbb meg olcsóbb volt neki az Itt/Ott TV-re előfizetni, mint valahol szerződést kötni.
    Mindig TV GO: https://mindigtv.hu/hirek/aktualis/smart-tv-ken-a-mindigtv-go-alkalmazas/116
    Itt/Ott TV: https://ittott.tv/platforms
    A Telekom TV GO tudomásom szerint valóban nem megy okos TV-n (bár ebben nem vagyok biztos, de az ellenkezőjét sem tudom cáfolni).
    A Yettel TV-t régebben használtam (amíg mindenki számára rendelhető volt), ha ismét elérhető lenne feltöltőkártyásoknak, akkor egy hónapra biztos kipróbálnám, mert nagyon jók róluk a felhasználói értékelések. Aztán vagy a Yettel vagy a Sweet TV lenne nálam a "győztes".
    Ha valakinek van otthoni előfizetése a Telekomnál vagy Mindig TV-nél, "ingyen" kapja az alkalmazásokat, pontosabban nem kell plusz díjat fizetni érte. Telekomnál jobb az otthoni előfizetéshez adott TV GO, mert abban van HD, ha önállóan fizetünk elő, akkor pedig csak SD-ben nézhető.
    A Direct One-t nem ismerem, mivel nem szeretnék hűségidőt aláírni. Ha enélkül is meg lehetne rendelni, akkor már biztos kipróbáltam volna az ő szolgáltatásukat is legalább egy hónapig.

    Én laptopon és táblagépen nézem, ritkábban telefonon. A részemről nincs igény okos TV alkalmazásra. Ezért írtam, hogy ezek a szolgáltatások alternatívák, legalább is a számomra. De az Itt/Ott TV, a Mindig TV GO, és a Yettel TV egész biztosan mennek a követelményeknek megfelelő okos TV-n, meg természetesen a Sweet TV is, így akkor négy választási lehetőség biztosan van.

  • Foremi

    tag

    válasz vampire17 #662 üzenetére

    Igen, ez nekem is fontos, hogy ne legyen hűségidő. Ha véletlen nem tetszik egy szolgáltatás, vagy máshol jobb ajánlat van, akkor nagyon bosszantana, ha a hűség miatt nem tudnék váltani. Ezt saját káromon tanultam meg, pont kábel TV előfizetésnél, pár nappal az után, hogy aláírtuk a két év hűséget, jött egy új szolgáltató, sokkal több csatornával és kedvezőbb árakkal (persze akkor már nem lehetett visszacsinálni). Szerintem nem azért kell egy szolgáltatóhoz hűségesnek lenni, mert erre szerződés kötelez, hanem mert jobb a versenytársaknál.

  • Foremi

    tag

    A részletesebb EPG-t én is hiányolom. Ha valaminek a leírását meg szeretném nézni, másik oldalra kell mennem. Meg egy olyan funkciót, hogy hozzá lehessen adni műsorokat a kedvencekhez. Reméljük fog még fejlődni.
    Egyébként úgy döntöttem, hogy lemondtam a "régi" szolgáltatásomat, és ezt tartom meg. Az M csomag 3900 Ft-ért megéri, ez kb. annyi, mint az eddigi szolgáltatásom volt. A HD minőség és a 7 napos visszanézhető adások (meg az árcsökkentés) miatt váltottam.

  • Foremi

    tag

    Tegnap este nálam is hiba volt az élő műsornál (akadozott és szétesett a kép), a felvételek mentek.
    Szerintem vihar okozhatta a hibát. Lehetséges, hogy műholdról továbbítják a csatornákat. Azóta már jó.
    Ma volt frissítés az Android alkalmazáshoz, de nem láttam, milyen újítást hozott?

  • Foremi

    tag

    Lehetséges, hogy azért vannak a hibák mert túlterhet?
    Van egy 7 napos próba, amihez nem kér semmit, csak email címet. Nem tudom észlelik-e a többszörös regisztrációt? Mert ha nem, ezzel könnyen vissza lehet élni, csak hetente kell egy új regisztráció, ami mindössze egy perc és ingyen nézhető. Valami más megoldást kellene találniuk a próbára, mert ez így elég könnyen kijátszható.
    Ha van erre valami szűrő, akkor nem szóltam semmit, de ha nincs, akkor elég csábító ez a lehetőség azok számára is, akik egyébként megvennék ezt a szolgáltatást.

  • Foremi

    tag

    válasz vampire17 #708 üzenetére

    Ezek szerint jelenleg kb. a felhasználó lelkiismeretére van bízva, hogy fizet érte vagy ingyen használja? Mert csak ez az egy érv van az mellet, hogy valaki előfizessen.
    Én az M csomagon gondolkozom, ez fér bele a költségvetésembe, most még tart a próba. De akárhogy is, ott van a gondolat a fejemben, hogy a drágább L csomagot ingyen nézhetném, csak hetente újra kellene regisztrálni és kész.
    Ez így nem túl jó megoldás, hogy a felhasználó becsületére van bízva, fizet-e érte vagy nem. Máshol is van próba, pl. YouTube prémium, de ott egyből bekérik a fizetési módot, így egyszer lehet csak élni vele.
    Ezzel szerintem pont az ellenkezőjét érik el, mint amire kitalálták.

  • Foremi

    tag

    válasz CP111 #719 üzenetére

    Van néhány alternatíva. A csomagokat és árakat a teljeség igénye nélkül sorolom fel.
    Telekom TV GO: Nincs okos TV alkalamzásuk (bár nekem ez nem elvárás, de többen írták, hogy nagy képernyős TV-n is néznék, ezért ezt fontos kiemelnem). Van néhány ingyenes (közszolgálati) csatorna, amivel tesztelhető az alkalmazás. Meghatározott csatornáknál 3 napos visszanézhetőséget kínálnak. Havonta 3600 Ft 90 csatorna, amivel ár/érték arányban elég jók. A hátrány, hogy aki önállóan fizet elő, jelenleg csak SD-ben nézheti (otthoni előfizetés mellé adott TV GO-n elérhető a HD). A számlázás utólagos, és online szerződést kell kötni. A Telekomnál további kényelmi szolgáltatások is vannak, pl. megjelölhetem a kedvenc műsoraim és ha új epizód jött ki, nem kell keresgélni. Meg a műsoroknak/filmeknek van adatlapja (részletes leírása). Fontos kiemelnem, hogy bár utólagos a számlázás, de nincs hűségidő, ez nálam lényeges szempont szolgáltató választáskor.
    Mindig TV GO: a MAX csomag 4999 Ft, amiért 64 csatornát tartalmaz. Ehhez hozzájön a 14 darab ingyenesen nézhető, így összesen 78 csatornát nézhetünk. A legtöbb 7 napra visszanézhető. Meghatározott verziójú Android TV-n is használható (az ingyenes csatornákkal kipróbálható az alkalmazás).
    Itt/Ott TV: náluk elég sok csomag van, a legmagasabb 3970 Ft, ezért cserébe 90 csatornát adnak, sok HD minőségben nézhető. Van Android TV alkalmazásuk is, ezt ismerősnél kipróbáltam és egész jó. Az alapcsomag mellé akár egyenként is előfizethetünk csatornákra, ami akkor hasznos, ha adott csatornákat néznénk (ez egyébként nagy ötlet). Egy nagy hiányosságuk van, ami 2023-ban szerintem az, hogy nincs visszanézhető műsor. Ha valakinek ez nem lényeges, csak élő műsorokat nézne, akkor nagyon jó választás, főleg egyedileg összeállított csomaggal még olcsóbb.
    Yettel TV: jelenleg csak előfizetéses csomagok mellé rendelhető, vagy "otthoni internethez" (ez utóbbi 4G vagy 5G-n jön, de helyhez kötött). Ha feltöltőkártyásoknak is meg lehetne rendelni, mint a régi Yettel TV-t, akkor kapnának egy esélyt tőlem (régen előfizető voltam). Hét napos visszanézhető műsorokat, és 30 napos korlátlan műsorrögzítést adnak, sok csatorna HD-ben nézhető.
    Direct One: sajnos csak hűségidővel rendelhető meg, ezért erről semmit sem tudok mondani. A hűségidő nálam kizáró tényező.

    Sweet TV: 7 napos visszanézhetőséget kínál meghatározott csatornáknál. Sok csatorna HD-ben nézhető. Van okos TV-s alkalmazásuk is. Az új árai már versenyképesek.

    Én gondolkodóban vagyok, hogy Sweet TV-t, vagy Telekom TV GO-t válasszam, az utóbbi napok hibái engem is elbizonytalanítottak. Mindkét szolgáltatáson megnézhetem és visszanézhetem a kedvenc műsoraim, az én számomra mindkettő megfelel. A HD csatornák miatt adok egy ponttal többet a Sweet TV-nek, a többi csak apróbb különbség. Innentől kezdve a Sweet TV érdeke, hogy megtartson, vagyis megszerezzen, mint ügyfél, erre még van pár napjuk, hogy bizonyítsanak. :)

  • Foremi

    tag

    Igen, a jobb kép minőség előny, én is az miatt váltottam, mert van HD. Idővel biztos kiforrja magát. Igazából már eldöntöttem a váltást kb. egy hete, mert lemondtam a régi előfizetésem, és feltöltöttem az egyenlegem is, hogy le tudják majd vonni a díjat. Csak az utóbbi pár napban volt egy hiba, de ez miatt most már nem variálok, lehet egyszeri probléma volt, remélem az. Egy hónapra előfizetek rá, utána több tapasztalatom lesz, ha jó, akkor maradok.

  • Foremi

    tag

    Két tévécsatorna is eltűnik a magyarországi kínálatból: [link]
    A Discovery Science, és a Discovery Turbo Extra (DXT) januártól. Ezek a Sweet TV kínálatában is szerepelnek, az L csomagban.

  • Foremi

    tag

    válasz mcll #759 üzenetére

    Sajnos erről nem a TV szolgáltató tehet, hanem a TV csatorna szűnik meg. Ilyenkor szokás, hogy más kerül a helyére, vagy "központilag" a tartalom szolgáltató által, vagy a TV társaságok tesznek be egy hasonló tematikájút. Persze ez aligha vigasz, ha olyan szűnik meg, amit szerettem.
    Én a próba alatt gondolkoztam, hogy az M vagy az L csomagot válasszam-e, az L csomag mellet pont a Discovery Science lett volna érv (régebben másik szolgáltatónál volt, és én is szerettem nagyon). Így viszont, hogy tudom megszűnik, nem nézném olyan örömmel, utána csak jobban fájna, mint ha eleve nincs, így végül az M csomag mellet döntöttem.

    Én (is) az ismeretterjesztő csatornákat szeretem, elsősorban ez miatt fizetek elő a Sweet TV-re. Szerencsére az M csomagban majdnem az összes számomra tetsző ismeretterjesztő csatorna szerepel (ami nekem hiányzik belőle, az a Discovery Science, de ez rövidesen nem lesz, meg a Viasat Nature, ez az egy miatt viszont nem érdemes a nagyobb csomagra váltanom, a többin is találok hasonló tematikájú programot). Kár, hogy a National Geographic Wild nem nézhető vissza, ezt még hiányolom, de ez a csatorna is benne van az M csomagban.

  • Foremi

    tag

    válasz Dnalorr #763 üzenetére

    Ha nem baj, hogy nem Magyar, akkor van egy népszerű ingyenes szolgáltatás, ami kb. 200 csatornát tartalmaz: https://play.xumo.com
    Van benne jó néhány sport csatorna is. A hátrány, hogy egyes csatornák elindulása előtt kötelező akár több reklámot végig nézni, így kb. egy-másfél percet is megvárakoztathat.
    Hivatalosan Európából nem érhető el ez a szolgáltatás, de VPN-el működik. Szerencsére nem kell ez miatt VPN-re előfizetni, mivel a Proton VPN ingyenessel tökéletesen működik (ami korlátlan adatforgalmat ad), USA-i szerverre kell csatlakozni és már nézhetjük is.

    A másik lehetőség, hogy az M5 sport élőben nézhető ingyen: https://mediaklikk.hu/m5-elo/

  • Foremi

    tag

    Én azt vettem észre, ha böngészőről lépek be, nem növekedik a belépett eszközök száma. Elvileg a 4 azt jelenti, hogy egyszerre 4 eszközön nézhető, de ezeket szabadon cserélgethetem?

  • Foremi

    tag

    Most vettem észre, hogy a France 24 Arabic kikerült a kínálatból, az oldalon sem írják már a csomagoknál. Nem tettek be mást a helyére, így eggyel kevesebb van, mint eddig volt. Szerencsére nem Magyar csatorna, Arabul pedig egy szót nem tudok, ezért nekem nem fog hiányozni.

  • Foremi

    tag

    válasz Csabakeke #842 üzenetére

    Az Android alkalmazásnál is működik a sorrend módosítás.
    Én az M csomagban vagyok, és úgy csináltam, hogy felvettem a csomagban szereplő összes csatornát a kedvencek közé, majd beállítottam úgy a sorrendet, hogy amiket gyakrabban nézek, azok vannak elől.
    Számítógépen böngészőből sajnos nem módosítható a sorrend, viszont a kedvencek ebben az esetben is csak az előfizetett csatornákat listázza, így legalább lapozáskor és keresgéléskor nincsenek benne a listában azok, amik nem érhetőek el a számomra.

  • Foremi

    tag

    válasz zelikocc #859 üzenetére

    Vannak műsorok, amiknek engedik a közvetítését, de ez így fél vagy negyed csatornák csak. Az egy (meg)érthető dolog, hogy nem mindegyik csatorna jogtulajdonosa engedélyezi a felvételt, illetve az adások vissza nézését. Az élő műsort viszont nem értem, hogy "normál" TV előfizetéssel lehet, onlineval nem, pedig ahogy mondod ez a jövő. Internetre sokan előfizetnek, egyre többen vesznek okos TV-t vagy TV okosítót, így viszont nem szükséges hagyományos kábel TV-re előfizetni, így aki megfelelő eszközzel rendelkezik, több TV szolgáltató között választhat. Nem az adás közvetítését kellene korlátozni, hanem a képernyő felvételt (akár csatornánként is megoldható lenne ez technikailag). Bár aki nagyon akarja, így is tudja rögzíteni hagyományos TV-ről.
    Egyébként én nem TV készüléken nézem, hanem mobil eszközökön. Továbbá nagyrészt nem élő TV műsort, hanem felvételeket. Nálam egy olyan TV szolgáltatás nem is lenne életképes, amiben nincsenek visszanézhető műsorok.
    Nálunk ami gáz, hogy két TV előfizetést kell(et) vennünk, hogy mindenki tudja nézni. A Telekomnál van a TV, internet és telefon, de korlátozott az egyszerre nézhető eszközök száma (egy TV és 2 TV GO), tehát egy előfizetéssel hárman nézhetjük. Viszont mindenki mobil eszközön nézné inkább, a nagy TV-t jóformán csak a nagymama nézi. Így a két párhuzamosan nézhető adás kevés ötünkre. Ezért fizetünk a Sweet TV-re is elő, persze így két felé fizetünk ugyanazért a szolgáltatásért, de mindenki tudja párhuzamosan nézni.

  • Foremi

    tag

    válasz Danecay #888 üzenetére

    Remélhetőleg a korlátozások szűnnek meg. Nem hiszem, hogy ez a csatornáknak is jó, mivel egyre többen fizetnek elő online TV-re. Sokan vannak, akik kábel TV helyett inkább ezt választják. Ha van internet, nem kell a TV-t külön beköttetni, elég csak megrendelni, okos TV esetén telepíteni és már működik is. Továbbá visszanézhető műsorok is vannak benne, ez nem minden kábel TV szolgáltatónál van.

    Én azt mondom, hogy ma már az is elég erős korlátozás, ha egy csatorna műsorai nem nézhetőek vissza. A hagyományos TV egyre inkább kezd háttérbe szorúlni a streaming mellet, ezért a fő cél az életben maradás. A TV a streaming mellett csak akkor maradhat életképes, ha egy számomra érdekes műsort akkor nézhetek meg, amikor nekem jó. Ha pedig egy TV csatorna ezzel nem ért egyet, akkor én mint néző másikat fogok választani, van bőven miből. :)

  • Foremi

    tag

    válasz boborján2 #896 üzenetére

    "A csatorna így hogyan értékesíti a reklámidőt?"
    Szintén ez fogott meg engem is... Ha kivennék a visszanézhető műsor lehetőséget, nem kérdés, hogy lemondanám a szolgáltatást, illetve keresnék alternatívát, pl. streamingre fizetnék elő ennek a szolgáltatásnak az árából. Jelenleg 3900 Ft-ot fizetek havonta, ebből kapnak részarányosan valamit a csatornák is. Ha lemondanám, akkor a semmiből nem kapnának semmit.
    Mi a nagyobb veszteség? Ha fizetek érte, de cserébe elvárom, hogy akkor nézhessek meg adott műsort, amikor nekem jó? Vagy ha nem fizetek? Mert már most nagyságrendekkel kevesebben és kevesebbet néznek TV-t, pont a streaming miatt, ez pedig a jövőben még inkább így lesz. A streaming jobb, mint az élő TV, mert azt nézek benne és akkor, amit és amikor én szeretnék. A TV szolgáltatáson keresztül visszanézhető műsorok pont ezt a hátrányt kompenzálják, ezáltal TV-nél sem vagyok időhöz kötve. Ha kivennék a felvételeket, a TV árából inkább választanék egy streaminget, bár ez egy elég ésszerűtlen döntés lenne, amit aligha mernek meglépni (ezzel rengeteg előfizetőt buknának).

  • Foremi

    tag

    válasz mzso #914 üzenetére

    Ez szolgáltató függő, hogy mely csatornáknál van több/eredeti hangsáv. A Sweet TV-nél azt is észrevettem, hogy egyes csatornáknál csak élő műsornál van több hangsáv, más csatornáknál viszont a felvételeknél is elérhető. Lehet megállapodás kérdése ez is a tartalom szolgáltatóval, mint az, hogy melyik csatornáknál engedélyezett a felvétel, meg egyes műsorokat nem közvetíthetnek.

  • Foremi

    tag

    Néztem a csatornalistát, bővült tematikus felsorolással is. Van benne egy prémium TV-csatornák kategória is, ebben a Fireplace 4K és Aquarium 4K szerepelnek (ha valakinek nem ismerős, az egyikben egész nap egy tűz ég, a másikban pedig egy akvárium van). Ez a kettő prémium. :)
    Erről a Vissza a jövőbe trillógia 2. része jut eszembe, amiben volt egy tájkép csatorna, ami egész nap "megnyugtató tájképeket" sugárzott. A film készítői ezt 1985-ben viccnek szánták, bár a jelek szerint volt némi selytésük, mert mára már valóság lett a dolog.

  • Foremi

    tag

    válasz mcll #934 üzenetére

    Tudom, hogy benne volt eddig is, csak a prémium TV-csatorna besorolást furcsálom.

  • Foremi

    tag

    válasz #32839680 #936 üzenetére

    Láttam egy külföldi videót, amiben egy Sweet TV-s Android TV BOX-ot mutattak be. Nem tudok róla, hogy Magyarországon kapható-e jelenleg ez a készülék, de ha külföldön népszerű lesz, szerintem előbb vagy utóbb hozzánk is megérkezik.
    Egyébként számtalan oldalról vehetsz számtalan típúsú Android TV BOX-ot. Árban 10-15.000 Ft-nál kezdődik. Gondolom ezek alkalmasak a Sweet TV-re, bár még nem próbáltam.
    Én is gondolkozom egy ilyen TV BOX vásárlásán, ha előnyös árban lenne, inkább a Sweet TV sajátját választanám, mivel akkor biztos lehetnék abban, hogy működni fog vele ez a szolgáltatás.

  • Foremi

    tag

    Ez az éves előfizetéses 50% kedvezmény egész jól hangzik, de sajnos nem tudom megvenni, egy összegben sok. Kár, hogy nincs olyan kupon/akció, mint pl. a HBO MAX-on, arra 33% ismétlődő és örökös kedvezményt kapok. Ez is felér egy hűséggel, mert ha csak egy napra is lemondanám, végleg elveszíteném ezt a kedvezményt (szó szerint ez a legerősebb érv a HBO MAX mellet a számomra). Remélem olvassák ezt a fórumot, és ötleteket merítenek belőle. ;)

  • Foremi

    tag

    Van egy ellenpéldám is. Volt Disney+ előfizetés is a családban, de lemondtuk. Pár hónapja az új és visszatérő előfizetők 599 Ft-ért megkapták az első 3 hónapra, de ebből az akcióból a régi előfizetőket kihagyták, amit igazságtalannak éreztem. Az áremelésből viszont nem maradtunk ki (nem jutalmazták a hűséget, végül elment a kedvem ettől a szolgáltatástól). Ezek után lemondtuk ezt az előfizetést, ezen a megemelt áron már nem érte meg. Ha a régi előfizetőknek nem emel árat, akkor megtartottuk volna, ezért nem árt óvatosnak lenni az áremeléssel.

    [ Szerkesztve ]

  • Foremi

    tag

    Én egy online TV szolgáltatástól elvárom a visszanézhető műsorokat. Ez már nem a jövő, hanem a jelen, a lineáris TV szolgáltatás a streaming mellet csak így maradhat életképes.
    Sok online (és IP TV) szolgáltatás nem nyújt ilyent, ezekre én nem fizetnék elő. Én csak azok a csatornák és műsorok közül választok, ami visszanézhető, így az a tartalomszolgáltató is hátrányban van nálam, ami erre nem biztosít lehetőséget (nem őket, hanem mást nézek és van bőven választék). Szerintem nem csak én gondolkozom hasonlóan, így viszont záros határidőn belül felér majd egy öngyilkossággal, ha egy TV vagy tartalomszolgáltató nem kínál visszanézhető tartalmat, miközben a versenytársaik már régóta igen.

  • Foremi

    tag

    Sziasztok! Január 1-től megszűnik a Discovery Science, a DTX és a CBS Reality is (utóbbinál lehet csak a Magyar szinkron). Lehet tudni, kerül-e valami a helyükbe?

  • Foremi

    tag

    Ezen az ingyenes próbán szerintem sürgősen szigorítaniuk kellene. Mert amíg semmit sem kérnek (csak egy email címet), addig ez nagyon könnyen kijátszható. Mindenképp érdemes lenne vagy bankkártyához kötni ezt, vagy telefonszám visszaigazolásához (az utóbbiból már nincs senkinek sem végtelen). Vagy úgy is meg lehetne oldani, mint más szolgáltatók csinálják, hogy van néhány ingyenes csatorna (közszolgálati TV-k, meg esetleg még 1-2), ezzel teljes körűen kipróbálható az alkalmazás. Ha pedig valakinek elég ennyi csatorna, az úgy gondolom elfogadható költség a szolgáltató részéről, a legtöbben elő fognak fizetni, akik napi szinten használják, mert 6-8 csatorna nem lesz elég. Most viszont sokan el játszák azt, hogy hetente újra regisztrálnak, kb. egy perc az egész, és ingyen nézik az L csomagot. Tisztelet a kivételnek, én pl. előfizetek az M csomagra (így aki ingyen nézi, több csatornát kap, mint én), viszont nem lopom meg a szolgáltatót, ha mindenki úgy gondolkozna, hogy nem fizet érte, fenntarthatatlan lenne a szolgáltatás. Ez mindenkinek a lelkiismeretére van bízva, mert jelenleg becsületkassza van. De biztos vagyok benne, ha megszűntetnék ezt a 7 napos próbát, és helyette adnának néhány ingyenes csatornát, hamar megugrana az előfizetők száma.

  • Foremi

    tag

    Nálam is jó a Sweet TV, nem akadozik, nem tapasztalok benne hibákat. Akinél hiba van, két dolog okozhatja.
    1. Lassú az internet, illetve akadozik. A speedtest.net oldalon a Sweet TV Warsaw szerverrel tesztelhetjük a sávszélességet, bár ez nem mutatja ki az akadozó kapcsolatot, csak az aktuális sávszélességet. Én az előbb 575 Mbit/s le és 537 Mbit/s feltöltési sebességet mértem ezen a szerveren WiFi-vel. :)
    2. A használt készülékkel is lehet probléma. Itt nem azt értem, hogy rossz az eszköz. Kicsi benne a RAM, gyenge a processzor, esetleg régi az operációs rendszer verziója. Ezeken a készülékeken lehet, hogy a YouTube-val nincs gond, mert leveszi a felbontást akár 144p-re is. Nekem 12 évvel ezelőtt 256 Mb RAM-al mobilon akadozás nélkül ment a YouTube. A Sweet TV FullHD adatfolyamát viszont lehet nem tudják kezelni ezek a készülékek. A szomorú, hogy újban is láttam olyan mobilt, amiben csak 512 Mb a RAM (ehhez képest meglehetősen túl volt árazva), így a felhasználó azt hiszi a készülékével semmi gond, mert nem régi és drága volt (eddig stimmel a dolog), csak éppen gyenge a HD és FullHD élő streaminghez.
    Akinél viszont az internet és a készülék is rendben van, nincs gond a Sweet TV szolgáltatással. ;)

  • Foremi

    tag

    Már nem csak Androidon, az iOS alkalmazásban is elérhető az EPG. Ezzel nagyon sok felhasználó régi kérését teljesítették.

  • Foremi

    tag

    Én jeleztem egy problémát kb. másfél hónapja, régi iPadOS verzión a több hangsávos csatornák hangja élvezhetetlen (az egy sávos meglepő módon viszont hibátlan). Így az érintett táblagépemen csak korlátozottan tudom használni.
    Ettől függetlenül én maradok (hacsak egy versenytárs nem rukkol elő jobb szolgáltatással), persze időnként rájuk írok, amíg nincs javítva ez a hiba, hátha sikerül. Oké, egy készülékemen hibásan működik, de van másik, a többin jó. Más szolgáltatásokhoz viszonyítva jobb a képminősége, gyorsabb és egyszerűbb a csatornaváltás, és visszanézhető műsorokat is kínál. Egyébként nálam az utóbbi szolgáltatás a legfontosabb, egy TV szolgáltató lehet bármilyen jó, ha csak élő adást nézhetek raja, nem kell.

  • Foremi

    tag

    Sikerült megoldást találnom a fenti problémára. DuckDuckGo böngészővel működik a webes felület. Igaz a felvételek némított hanggal indulnak el, de ez könnyen felhangosítható.
    Próbálkoztam más böngészőkkel is. Van ahol be sem engedett jelentkezni, ez volt a leggyakoribb hiba. Másikkal működött, csak teljes képernyőre nem lehetett váltani. Már kezdtem feladni a reményt (igazából fel is adtam, csak több hét kihagyás után ismét próbálkoztam böngészőkkel, de ezúttal többet is megnéztem), meglepődtem, hogy DuckDuckGo-val megy.
    Fontos kiemelnem, ez a probléma csak régi iPadOS-on jelentkezik, de aki ilyent használ, lehet hasznos lesz amit írtam, jó lett volna ha valakitől ezt hamarabb olvasom.

Új hozzászólás Aktív témák