Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ronin s8

    senior tag

    válasz phranxinatra #159678 üzenetére

    Ezek szerintem csak becslések. A főbb irányt mutatják, de lehetnek akár nagy eltérések is a márkák között. A Rolex szerintem azok között van, akiknek az eladásai nem csökkennek, sőt. Én nem látok részletes, márkákra lebontott statisztikát, nem tudom, honnan lehetne ezt megtudni. Talán az éves forgalmi adatokból, de azt máshol kellene megnézni. Ez az összefoglaló is együtt kezeli a svájci óraipart, ha részletes adatokat akarnánk megtudni, az oldal alján lévő email címre kellene írni, aztán vagy válaszolnak, vagy nem.
    A luxusmárkák mindig egyfajta menekülő befektetések válság idején. A 2012 óta tapasztalható visszaesés simán lehet, hogy csak a válság konszolidációját mutatja. Megint előtérbe kerültek a szokásos befektetések, és kevesebb jut a luxusra (vagy nem...). Azon kívül, a márkák egymással is versenyeznek, így amikor valaki egy Rolexet vesz, azzal pontosan, hogy nem vesz pl. Omegát vagy bármi mást. Még az is kiderülhet, hogy lokálisan vannak emelkedő márkák, csak az átlag megy lefelé...

    "Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Új hozzászólás Aktív témák