Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • litter

    tag

    Sok tékozlással eltötött év után végre befutottam Sony táborba. Minap szereztem be egy
    vgn-bz11xn típusú gépet.
    Szép is, jó is, de akad pár gond.
    A gép nem legális forrásból van, oprendszer és gari nélkül kaptam. Ez később talán fontos lehet.

    Ment is rá a Vista sp1 ultimate, amit a sony javasol és a driverek is fennt vannak az oldalon.
    A vaio power management proginál viszont kiakadt a a dolog, máig ismeretlen okokból. Azóta sem tudom elindítani, pedig hasznos lenne ha többet tud mint a vista power manager. Többet tud? Ventiszabályozás van benne? Per pill halkan, de non stop búg a gép.
    Mikor indítanám a kis beépülőt, a vista egy "a program bezár" üzenettel lehúzza a redőnyt. Hallottatok már ilyenről?

    Hasonló gond, hogy az új integrált x4500as videóvezérlő ugyan az ageof3-al tökéletesen elbírkózik, de a vista aerot nem jeleníti meg, s az élményindexben a gaming performance és az aero performance is 1,0. Pedig ha jól tudom már az x3100 is szépen vitte az aerot és ilyen 3.0 körüli értéket kapp.

    Részemről 2 dologra tudok gondolni:
    1, A gép még túlságosan új szériás, s egyszerűen szarok a driverek amiket hozzá adnak.
    2, A tört windows vista nem passzol 100%osan a vaiohoz, amire ha jól tudom már előre telepítve jár a vista.

    Ezektől függetlenül frankó gépnek tűnik, de ez a 2 apróság azért bennem van :)

    Ti mit gondoltok? Köszi a tanácsokat előre is!

    update:
    jah egy 3. dolog is!!! Az fn+f3 vagy fn+f4 kombóra tökéletesn szabályozza a hangerőt, viszont az fn+f5 és fn+f6 gombokra hozzá sem akar nyúlni a monitor fényerő állításhoz. Nem értem :F

    [ Szerkesztve ]

  • litter

    tag

    válasz k. #983 üzenetére

    Köszönöm a választ! :R

    Aero: Az élményindexet többször is lefuttattam, kipróbáltam hivatalos intel drivert (mondjuk az fel sem települt) ..stb...stb..mindent megbuheráltam már, de semmi eredménye nincs.
    Nam nagy ügy az egész, csak hozzászoktam már az aero-hoz aztán furcsállottam.

    Driverek: nem hiszem hogy a magyar vistával van a gond. igaz, már letöltöttem rá a nyelvi csomagot, de a amikor a driverekkel szenvedtem, bőven angol volt. Közben töltöttem le egy manuális fényerőbeállító progit.
    Nekem bűzlik hogy a driverek nem 100%osak még, de hát külföldön dögivel árulják a gépet, azt sem lenne normális ha az összesnek ilyen baja lenne :S De akkor ezek szerint várható driver frissítés!

    Erről az új szériáról van amúgy valami spec amit tudni kell? pl: mennyire új? Nyárnál régebbi nem lehet, tudom, de mégis.
    Csak mert nem voltam egy vaio fan, nem néztem ki ezt a gépet sem előtte, csak mikor előttem volt a választék, a Centrino2 matrcia miatt főleg, de erre esett a választásom.
    150 000-ért szted kóser a dolog? Bárkinek szívesen segítek amúgy abban, hogy elviszem a "kereskedőhöz". Igaz gari nélkül árul mindent, de csak zsír új vaio cuccokat.

    szerk:

    Még egy kérdés:

    A régebbi notiainmál Dothan egymagos felett egy kis feszültségállítással vagy gyári power saver proggal le lehetett venni a proci sebességét 800mhz-re, ami gyakorlatban azt jelentette hogy éjjel torrentre venti nélkül, passzív hűtéssel lehetett hagyni a gépet.
    A vaio ellenben folyamatosan búg. Jó az az ért túlzás hogy búg, de non stop, megállás nélkül jár a venti, de csak nagyon kicsi fordulatszámon, átlag használat közben alig alig alig hallható. Nincs is ezzel semmi gond, hisz a gép ennek folyamán szinte hideg. Az alja is hűvös, egy picit sem melegszik. Éjjelre viszont azért elcsendesíteném a gépet.
    A proc feszültségállító progik még nem kompatibilisek az új csipkészlettel+procival, A venit meg csak jár, jár, jár, de hogy minek? :F
    Szal valaki valami tipp? A régebbi vaiok hogy kezelik a ventit?
    thx!!!

    [ Szerkesztve ]

  • litter

    tag

    válasz k. #985 üzenetére

    jah, NHC-t ismerem, de vista sp1 alatt állítólag nem működik a legfrissebb, 1,5 éves verzió.
    Igaz, erre még nem tettem fel. Neked vista sp1 fennt van és megy vele?

    Igaz még a rendes voltage+multipiler értékekkel sem vagyok tisztában, nem tudom mit lehet a p8400-hoz társítani gyári érték alatt.

    Majd minden este otthagyom torrenten a gépet, azért hisztizek csak a venti miatt. Előbb utóbb kéne valami hack hozzá.

    150-ért, jah, de bárki vehet. Egy sima "kereskedő" az illető. Nem vagyok se rokona se haverja.
    Ő hozza a lopott árut amit pl Németo-ban nem tudnak értékesíteni, de itthon már nincs igazán nyoma.

    Kérdeztem tőle:
    -Nem kötözködés képpen, de mégis honnan származik a noti?
    -Ne kérdezd, én sem kérdeztem semmit mikor pakoltuk ki a teherautót. :C

  • litter

    tag

    válasz k. #987 üzenetére

    jogos amúgy. lutri az egész.
    meglássuk, én sem vettem még gari nélküli notit.
    ezt nem bírtam otthagyni.
    nah nézek egy nhc-t

  • litter

    tag

    válasz Tyren #989 üzenetére

    nhc: jah, sp1 alatt pont a lényeg nem működik.

    driver: ez egy nagyon jó ötlet! én a co.uk oldalról szedtem a drivereket, pedig a gép német! a fényerőszabályozás problémára például kapsából el tudom képzelni h pusztán máshol vannak a funkicógombok az angoll bill.-en!
    Nézem is, majd beszámolok, köszönöm!

  • litter

    tag

    válasz litter #990 üzenetére

    Nem akarnak feltelepülni a német driverek, gondolom a hibás nyelv miatt.
    Megoldás gondolom annyi lenne hogy pakolok rá egy német vistát, feltrakok mindent ami kell, s mikor már működnek, akkor megy rá a magyar nyelvi csomag. Wááá de gyűlöltem a nyémet nyelvet mindig is ;]
    Amúgy K. is írta hogy a magyar op-rendszer miatt lehet, végtére is vsz igazatok volt.
    Sztem most hagyom pihenni a dolgot, gyűjtöm még az erőt a művelethez.

  • litter

    tag

    válasz xedos #992 üzenetére

    OK, köszönöm a tanácsokat mindenkinek!
    Most kiszenvedtem magam próbálkozások terén. Ha jönnek ki driver frissítések, akkor felteszem a szűz angol vistát, rá meg a szűz drivereket aztán meglássuk.
    Majd ráfigyelek mostantól a topikra is!

Új hozzászólás Aktív témák