Új hozzászólás Aktív témák

  • agabe

    addikt

    válasz ABee #10713 üzenetére

    829-esen game modban a motionflow nem kapcsolhato...pontosabban csak az inpulzus modra ami a kepmegjelenito elektronikaba nem szol bele csak a hattervilagitast villogtatja, de igy az input lag legalabb nem novekszik, szoval ott 50/60Hz-en megy a megjelnites, de akkor eleg sotet a kep es csak sotetben tudnam javasolni hasznalni.
    Ha jatek a legfontosabb, vagy az egyik legfontosabb akkor 705-os jobb vetel (fokent ha az ar is szamit), mert meg kevesebb is az input lag is, es ugye olcsobb is ekozben meg osszessegeben a kepminoseg nem marad el igazan szinte ugyanaz a szinhuseg es a fekete szint meg a kontraszt arany is, es ezen is van led motion mode, de akkor olyan sotet, hogy szerintem csak total sotetben hasznlahto, de akkor is erezheto kevesnek, szoval annak hasznalata nem sok tulajnal jellemzo raadasul valamennyire eszlelheto a villogas is ha erzekeny ra az ember.

    Normal film vagy tv adas eseten a mozgasjavito lehetosegek kozul jol johet esetleg valamelyik ami a blur-t csokkenti (en 829-nel a tiszta modot szeretem, olyankor meg a fenyero boven megfelelo mert nem tul drasztikus a hattervilagitas villogatasa, emellett nem zavaro az interpolacio mivel ilyenkor az is van). Enelkul is eleg jo a kep, de nekem ezzel lett olyan ami nem okoz szappanopera hatast, 1080soros a mozgasfelbontas es ugye folyamatosabb a mozgas. Ez persze jatek modban nincs csak az impulzus mod ami a 705-oson a led motion mode-nak felel meg, de a villogas nem eszreveheto es a fenyero sokkal tobb a 829-en (tesztek alapjan kb 40%-al magasabb az ertek) mint a 705-on, de meg az is keves szerintem, ezert jatek kozben nem hasznalnam, igy akkor a 829 es a 705-os egyforman jol hazsnlahato (csak kevesebb a lagja a 705-nek).

    Osszefoglalva jatekra (csak az input lag miatt) picit jobb a 705 (game mode 13,5ms), vegyes hasznalatra meg a 829 (game mode 22ms), de jatekra is szerintem csak a leghardcorabb fps jatekosknak johet jol a 8,5ms elony, mert a 22ms is boven a jobbak koze tartozik, azaz ha nem mindenkeppen az ar a legfontosabb azt hiszem osszessegeben a 829-et vennem helyedben, es az esetleges 3D hasznalatra is felhasznalhato akar film akar jatek kozben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák