Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz naploPRO #2359 üzenetére

    YT alapján semmit nem tudsz megállapítani, agyon van tömörítve az ott látott cucc. Az AS20 szoftveresen élesíti a képet, adott esetben tűnhet élesebbnek, de nem az... Az optikája viszont kevésbé torzít, mint az AS200/100 esetében: ha vétel előtt állsz, akkor AS20-at olcsón vegyél ha tudsz, mert úgy jó ár/érték arányú. Amúgy: 100/200

    Megjegyzem, nincs etalon AS20 és etalon AS100/200. Lehet mindegyik gyárilag full homályos, vacak képű a túl közeli fókusz miatt! Nekem az AS200 az elején jó volt, a melegtől (?) viszont egyszer elmászott, onnantól vacak videót csinált: szétszedtem, betekertem, azóta kiváló. Muszáj volt. Ennyit arról, hogy YT alapján dönthetsz-e, jól. Szerk: ezt a HSZ-t ajánlom illusztrációnak. Nézd meg a minta képek részletességét.:) Még ha kicsinyítve a szoftveresen kihúzott élek (vastag kontúrok) az élesség érzetét is keltik, valójában nemhogy részletgazdagabb nem lesz tőle a kép, hanem egyenesen rosszabb, ha kinagyítod, depláne üvölt róla.:R (Nyilván videóból lopott képnél a kodek is bezavar. Abban pedig, "Pro" módban az AS100/200 köröket ver az AS20-ra. Cserébe kétszer akkora a videofájl mérete.:DDD Vmit vmiért?.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák