Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz adamssss #523 üzenetére

    " ... pedig azert az s24 is flagship." - igen, az (lenne), de ...
    Szubj. vélemény: amit a kamerával művelnek (ill. nem csinálnak lófüttyöt sem) az bicskanyitogató. És akkor itt van a SoC kérdése (ami egyébként szintén hatással van az elkészült képre), ami már kellőképp ki lett tárgyalva.
    Anno hosszú heteken, hónapokon keresztül követtem az S23 topic-ot, hogy "na majd most már" jobb lesz, jön a mindent (is) helyretevő update, de nem.
    Most pedig itt az S24, ami, ha az S23 "19", akkor az S24 egy híján 20.
    Ha, az asszony boldog vele, akkor szerintem nemes egyszerűséggel engedd el. Ez nem lesz jobb.

    "Plane ugy hogy a hw-es resze gyakorlatilag evek ota valtozatlan…"
    Épp ez (is) a baj. A "banán" pl. ezért maradhatott meg.

    #528 gangstagergo
    Nem tudom, hogy a Samsung-ok mit művelnek RAW-ban fotózva, de azt tudom, hogy mit kellene. Egy RAW kép - ahogy arra a neve is utal - nyers. Ennek minden előnyével és hátrányával. Szóval, ha igazi (!) RAW képet készít, annak zajosnak, fakónak, kevésbé élesnek, stb. kellene lennie. Az ilyen képet utólag kell feldolgozni (zajt szűrni, fehéregyensúlyt állítani, "színezni", élesíteni, stb.).
    All-in-all, ez a "point and shoot"-ot nem segíti, ill. azt nem képes kiváltani.
    Általános vélemény (nem saját, mert én nem próbáltam, de láttam pár összehasonlító képet), hogy a GCam a tuti. Az, hogy 2024-ben még mindig itt tartunk, hogy GCam-et kell egy ilyen telefonra "barkácsolni", ha az ember szép, ill. jó képeket szeretne látni ... nos ennek megítélését mindenkire rábízom.

Új hozzászólás Aktív témák