Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flatline#2

    tag

    Sziasztok,

    Légyszi segítsetek a következőkkel kapcsolatban: TP-Link routerem van, az egyik legolcsóbb wifis, talán ez: http://www.edigital.hu/Single-band-Router/TP-LINK-WR-340GD-54Mbps-WLAN-router-p35489.html
    Csak kábellel használjuk, három felé van elosztva a net és a következők történnek: Ha pl. torrenttel töltünk le valamit, akkor viszonylag nagy sebességnél (pl. 6-8-10 Mbit/s , Digis net) szinte minden alkalommal megszakad, routert újraindít és megy minden tovább, de azért elég bosszantó a jelenség. Másik szokása a routernek mostanában, hogy elkezdek játszani FPS játék neten, én a pingem egy viszonylag stabil 30 ms-ról elkezd egy idő után ugrálni 50-150 ms között, szintén router újraindít és megint ok egy darabig. Mindezek közben nem megy letöltés stb, esetleg lakótársamnál fut a torrenten feltöltés, de többször leellenőriztük és vagy nem volt nála igazából feltöltés (értsd: pár kb/s-en futott valami), de olyan is volt, hogy kikapcsolta a torrent klienst teljesen, de így is előfordultak a fenti problémák, hozzáteszem, hogy mondjuk 2 éve ezekkel még nem volt gond, még akkor sem ha nálam játék közben ment a torrent kliens, persze csak feltöltés. Még annyit, hogy a gépeknek nem adtam egyesével IP címeket, azok dinamikusak maradtak, így csak a routerbe írtam a szolgáltatóhoz kapcsolódó usename/pw párost.
    Másik problémám egy másik routerrel lenne, szintén a fenti körülmények között: Linksys WRT54GL , http://www.edigital.hu/single-band-router/linksys-wrt54gl-54mbps-wifi-router-p24485.html
    Itt a fenti problémák nem fordultak elő, igazából nem is nagyon teszteltem ezzel a routerrel, mivel itt annyi lenne a gondom, hogyha szintén kábellel használom, akkor itt nem hozza azt a sebességet a router amit egyébként a net tud, vagy amit a TP-Link routerrel egyébként elérek. Pl: Linksys routerrel a 80/20 Mb/s netem speedtesten csak 15-16 Megáig kúszik fel és torrenten is a max 10-11 Mb/s-ből csak 2 Mbit/s-t tud.
    Tudom kicsit sok bajom van, de légyszi ha tudtok segítsetek. Köszi :R

  • flatline#2

    tag

    válasz kali #24130 üzenetére

    Nagyon köszönöm a gyors választ. :R Sajnos én is arra számítottam, hogy le kell cserélni a routert. Viszont ha már itt tartunk, esetleg tudnál ajánlani egy olyat ami a felhasználási szokásaim szerint bírná a terhelést és nem lennének ilyen gondjaim, persze csak árérzékenyen :D

Új hozzászólás Aktív témák