Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wolfm87

    csendes tag

    Üdv.
    Milyen routert vegyek és a DIGI internet topic-ban (FFTH 1000-em van)jártam már, nem kaptam sajnos megoldást. Összefoglalóban leírtakat is megpróbáltam. DNS szervert még nem változtattam ,de nem ott van a bibi. Volt egy régi ASUS 1200G+ routerem, ami kezdte eldobálni a WIFI-s eszközöket. Mint kiderült hibás SOC-ra épült és ezért művelheti (csak akkor miért üzemelt kb 5 éven keresztül jól). Mondom nem baj, veszek egy újat. ASUS RT58U-ra esett a választás. Beállítva a PPPoE user/pass kombót , internet detection-t OFF-ra állítva találkoztam azzal ,hogy bizonyos portokokat egyáltalán nem lát el IP címmel. WiFi-t néha eldobálta. Illetve bizonyos rendszerességgel "leválasztva" érzékelte a netet. Egy DIGI-s router-modem üzzemmód váltás majdnem segített, de másnapra megint megszakadhatott a kommunkiáció a modemként működő router és a saját routerem között. Ez a jelenség maradt, hogy óránként ledob a netről. Digi routerrel használva stabil maradt. Miután visszaküldtem 2 hetes időn belül a új ASUS RT58U-t a régi 1200G+ 1 hétig teljesen stabilan működött (vicces). Most megjött az új RT58U, ami szintén a fentieket produkálja, kivéve, hogy itt majd egy teljes napot stabil volt estére csak WiFi 1 kliensel volt probléma. Eléggé megvagyok lőve. Azon gondolkodom ,hogy egy hálózat mérnököt kifizetek ,de nézze meg, mert nem bírok rájönni mi lehet a gond. Esetleg tudtok segíteni ,vagy tudtok embert aki kijönne megnézni? Köszi!

  • wolfm87

    csendes tag

    válasz mezis #40517 üzenetére

    Nem a WiFivel van a fő gond. A számítógép ethernet portján keresztül sem látom a routert.. Újra kell indítani és működik 1 óráig (se), aztán ennyi. Digi, régi ASUS működik. Megnéztem azért az andoroidos WiFi analyzer app-ot, mert a gépen nincs WiFi antenna. Egy bluetoothos eszköz sem aktív, illetve 1 egerem van, ami rádiós, de a progival nézve nem zavar be. Egyébként olyan környéken vagyok, ahol nem sok zaj van... Az app is ezt mutatja. Szóval itt a Digi ZTE routere és az ASUS RT-AX58U között lesz a gond. Holnap visszaküldöm ezt is, mert kiderült ,hogy V2 szóval Merlinnel custom firmware-el sem fogok tudni játszani. Nem tudom mennyire merjek asusban gondolkodni továbbra is akármennyire tetszett a webes felülete.

  • wolfm87

    csendes tag

    válasz wolfm87 #40516 üzenetére

    Update:
    A második router ASUS RT58U v2-es. Ezen csináltam egy manuális firmware updatet, a Digi cuccán router és modem közti váltást és most úgy néz ki működik 4 napja egyfolytában. Remélem így marad. Többieknek, azért nem válaszoltam, mert mint írtam, a korábbi eszközökkel gond nélkül működött az UTP kapcsolat csak wififel volt gond.

Új hozzászólás Aktív témák