Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ashiquor

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kicsit hosszú leszek... :SD

    Nokéremszépen, kb 1 hónappal ezelőtt összedobtam egy kis irodai hálózatot, a lehető legegyszerűbb, nincs szerver, semmi, van egy modemünk a júpíszítől, egy routerünk és 1 switchünk az edimaxtól. A modemből megy a kábel a routerbe onnan switch és 12 gép. 3 hétig tökéletesen működött, viszont az utóbbi 1-2-ben elkezdett a net szakadozni. Mindenféle bűvésztrükk bevetése után szombaton újra talpra állítottam a rendszert, szombat, vasárnap, hétfő, minden f@szán működik, most délután megint behalt. 45 perces telefonos helpdesk munka után újra működésre bírtuk, de 10 perc után megint behalt. Milyen ötletetek van, hol keressem a hibát? Router ip címén elérem a beállításokat, tudom pingelni is, a gépeket is de a net nem megy. Upc-nél nincs gond, ők modemig látnak minket... :O Az útválasztó nem bírja a 12 gépet? Nem szerverrel oldottam meg, mert minek bonyolítsuk azt ami egyszerüen is megoldható :)) dhcp nincs, kézzel osztott Ip cím van, Cat5-ös kábelezés... Valakinek valami sürgős ötlet? Ha nincs net, nincs munka, és az nem két forint kiesés a cégnek naponta :DD amit persze igy rajtam vernek le :Y

    Remélem érthető voltam és előre is köszi a hozzászólásokat...
    Üdvelet

    Nyeltem a vizet a balatoni strandon,Mert túl mély volt a viz az északi parton...

Új hozzászólás Aktív témák