Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cablemanus

    csendes tag

    Segítséget szeretnék kérni.

    Digis Huawei ONT-t használok, router módban. Működik a wifi és a LAN kapcsolat is. Azonban ugyanazzal a LAN kábellel, amivel a Macbook működik, egy audio streamer-t nem fedez fel a saját alkalmazása a hálózaton. Az eszköz plug-n-play, egy működő rendszerből vettem ki, normál esetben másodpercek alatt látható.

    Eddigiek:
    ONT 20 percre kihúzva
    Ellenőriztem a DHCP listát, az ott látható IP címet manuálisan beírtam az alkalmazásba, sikertelenül. (Az eszköz neve nem jelenik meg a listában, kizárásos alapon mindent bevetettem).
    Ellenőriztem, hogy a Wifi és a LAN egyaránt 192.168.1-es tartományban van, tehát azonos hálózaton van az okostelefon és a streamer.
    A LAN porton mindkét LED világít.

    Kezdek becsavarodni. Ha hülye vagyok el tudom fogadni, de mit csinálok rosszul? Miért nem működik az, ami máshol azonnal? Vegyek egy routert és állítsam Bridge módba az ONT-t? Az segít? De minek egy másik eszköz, amikor ennek van 4 LAN portja plusz a WIFI? Nem a lehető legkevesebb eszközre lenne szükség?

    Köszönöm, ha segítetek.

  • cablemanus

    csendes tag

    válasz Soma01 #40513 üzenetére

    Köszönöm a tippet! Megpróbáltam egy Androidos tablettől is frissen telepített alkalmazással, de azzal sem ment. Az iphone-ra is újra telepítettem, ugyanez. Mivel nem tudom 100% bizonyossággal a DHCP listából kiválasztani, mert nem tudom a Mac address-t, a neve meg nem jelenik meg, ezért csak egyesével tudom megpróbálni a Router diagnosztikai menüjéből a pingelést.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák