Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paulo92

    tag

    Sziasztok!
    egy furcsa problémába ütköztem, amire lehet itt kapom meg a megfelelő választ. 2 hete kötötték be a telekomos optikai internetet amihez a Sagemcom F@st 5655v2 routert adták. Korábban vodafone koax internet volt, ahol a routert bridge módban használtam. Ennek oka, hogy a házban található 2 ax-es AI meshes asus router (AX58U). Szeretném a routereket továbbra is használni, ám sajnos azt találtam, hogy a korábbi bridge mód itt nem elérhető. Keresgélés után megtaláltam, hogy a pppoe-t kapcsoljam be és jó lesz. Ezt megtettem és részben igaz is lett, mert látszólag minden ment rendesen az Asus hálózatán keresztül, azonban sajnos a héten belefutottam, hogy a hálózaton található 2 NAS-t nem tudom távolról elérni. Az asus routerban megcsináltam a port forwardingot, de semmi sem jelent meg. Ezek után a következőket csináltam:
    Sagemen kikapcsoltam a dhcp-t, ip címet manuálisan állítottam be az IP tv-nek. Kikapcsoltam a wifiket, tűzfalat, port forwardingot, upnpt. Asus routerben az IP-t fixre állítottam és megadtam neki a sagem ip tartományából egy címet (192.168.1.5) majd a sagemen bekapcsoltam a DMZ-t. Ezek után néhány port már elérhető lett kívülről pl.: 8083 ami a QNAP routernek kell. Open port checker segítségével megnéztem, és az alapján nyitva a port. Ugyanakkor ipcím:portszám alapján továbbra sem sikerül a csatlakozás. Synology nas konfigurátorával is próbálkoztam. Ott azt a hibát kapom, hogy "két vagy több adatútválasztó található". Gondolom ez okozza, hogy nem sikerül távolról elérnem egyik nas-t sem. Esetleg valaki találkozott ilyen hibával? Előre is köszi a segítséget! Végezetül pár kép a jelenlegi beállításokról:





Új hozzászólás Aktív témák