Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ronaldo

    őstag

    Elakadtam.

    UPC 120/10-es net, eddig az általuk adott Ubee modem+router volt használatban. Ez nem dual bandes, s mivel az eszközeim 50%-ban ac-sek csak, ezért kell az n is. Ubee router módban ac-n szépen hozta 90-125mbit/s között az értékeket. N módban sokkal kevesebbet, mobilokkal pl. max 40-et, néha-néha notebookkal 60-80mbit/s.

    Vettem ma egy TP Link Archer C7-et (v2), ez dual bandes. Kábelen tökéletesen jön a 120/10mbit/sec. (Egyúttal az Ubee bridge módba került).

    Viszont n és ac módban is tetű lassú a TP Link, 20 meg 35mbit/s közötti sebességek jönnek. Két ac-s notebookkal próbáltam, mindegyik elég új (néhány hónaposak), klasszik Intel wifi vevőt használnak.

    Erre már mondanám azt, hogy valami konfig szarság van a TP Linkkel, amit nem tudok, viszont meglepetésemre a mobilomon (LG V10) meg hozza magát, 110-120mbit/sec körüli értéket ad a speedtest.

    Mi lehet a probléma? A router 2 méterre volt a mérések során, szemben ülök vele.

    Amit tettem: csatornákat módosítottam, semmi. Felraktam a legfrissebb firmware-t, semmi. Más ötletem nem nagyon van.

Új hozzászólás Aktív témák