Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz akjamalak #33823 üzenetére

    Tehát akkor DIGI-s, vagy valamilyen más úgymond LAN net van, ami UTP kábellel jön be a lakásba és arra megy rá a router? Mert akkor eddig oké. Másik kérdés, hogy amikor a router Wifi-je szar, akkor kábelen próbáltad esetleg laptoppal? Mert lehet, hogy nem pont a Wifi szar, hanem a router és olyankor mindegy, hogy milyen a közeg, ha leterhelt, vagy valami probléma van, akkor kábelen és Wifi-n is ugyan olyan szar, tehát a kábeles részt router felől is ki kellene lőni, mint hibalehetőséget és akkor már csak a Wifi-re lehet fókuszálni, mert lehet hogy a PPPoE kapcsolattal nem birkózik meg nagyobb terhelés alatt és akkor kezd el szakadozni az egész, amit végül is talán tesztelni is tudnál többféleképpen. Először is, ha nincs a neten a router, viszont a Wifi-re ugyan úgy csatlakoznak az eszközök, akkor is instabil? Ping milyen a Wifi LAN címére? A második ötletem viszont nem tudom, hogy működik-e, mivel még nem próbáltam ki, most jó lenne ha működne a másik router, amivel rá lehetne kapcsolódni a D-Link-re és kábelen tovább osztani, mert akkor meg lehetne csinálni azt, hogy a Wifi-t teszteled, illetve a routert úgy, hogy switch-et csinálsz legalább az egyik router-ből és Wifi-n keresztül lövöd be a PPPoE-t, ha akkor nem szakad a Wifi, akkor valószínűleg csak a router gyenge, mert ilyenkor a géped kezeli a PPPoE kapcsolatot csak ugye Wifi-n keresztül a router pedig egyszerűen csak tovább oszt, bár mint mondtam Wifi-n keresztül ilyet még nem próbáltam, viszont egy próbát megér legalább a laptoppal és ha működik, akkor már ki lehet deríteni, hogy valójában mi a probléma.
    Egyébként az eszközökön megy valami? Gondolok itt pl. torrentre, vagy valami más nagyobb kapcsolatszámot használó alkalmazásra, online játékra és így tovább, illetve ha csak a laptoppal vagy a Wifi-n, akkor is szar? Mármint úgy hogy a router kezeli a PPPoE-t és nem a gép, ha ekkor is, akkor marad a Wifi-n a PPPoE teszt, ha nem sikerül, akkor marad a találgatás, illetve a próba egy másik, kicsit erősebb routerrel, valamint szomszéd megkérdezése, hogy nála is szarakszik a Wifi, mert ha nem akkor csak nálad lehet a gond és nem hinném, hogy a többi Wifi zavarna be, mert ha nála nem zavar be, akkor nálad se lenne szabad, persze már ha van olyan közeli szomszéd, akinek szintén Wifi-je van ilyen nettel, mondjuk a net annyira nem lényeg.

Új hozzászólás Aktív témák