Aktív témák

  • Mxus

    újonc

    Elöször is szeretnék köszönetet mondani Jones 965-nek a segitségért és meghivásért,valamint a forum többi tagjainak a szives fogadtatásért.Számomra igazi megtiszteltetés és kellemes érzés honfitársaim között tudni magam.
    Kérem engedjétek meg hogy röviden bemutatkozzak.
    Nevem Juhász Zsolt aka Maximus(egy pár nemzetközi forumon ahogy a FB is Zsolt Guriga),mivel itt is foglalt volt a maximus nick igy lett Mxus.
    Szabadkán (Vajdaság,Szerbia) születtem 1979 –ben,a helyi utasszállitó válalatban dolgozok mint autóbusz szerelö-vezetö(szerviz szolgálat).
    Moddingal 7-8 éve foglalkozok,melyek közül talán csak 2-3 munkámat jelenitettem meg a helyi forumokon.Ezek többek közt egyszerü munkák voltak melyeket rövid idö alatt befelyeztem.
    Ekkor merült fel bennem az ötlet hogy kellene egy olyan projekt amely még nem létezik a világon vagyis valami szinten egyedülálló.
    Szóval beléptem egy számomra teljesen új világba,azaz a támogatók(szponzorok)felkutatása és bizalmuk elnyerése,mely egy cseppet sem volt egyszerü,gondolom nem kell külön magyarázatot irnom hogy miért.
    Egy dologban voltam csak biztos hogy ASUS Republic of Gamers a célzott téma,mert merem állitani magamról,hogy ASUS ROG fanatikus-megszálott vagyok.
    Tehát elkezdödtek a tárgyalások az ASUS itteni irodájával,valamint párhuzamosan a többi gyártóval.
    Igy kialakult a vegsö számitógép alkatrész lista,mely helyet foglalt a gépben.
    Az alkatrész lista a következö:
    -ASUS Rampage 4 Gene
    -ASUS GTX 770 DCU2
    -ANTEC TP-650C
    -NOISEBLOCKER NB Black Silent pro 2 (10 darab)
    -NOISEBLOCKER NB e-loop series ( 2 darab )
    -ADATA Gaming XPG Series @ 2133MHz 4x4Gb
    -ADATA SX 900 128 Gb SSD
    -EK waterblocks(az össz szükséges vizhütés alkatrész)
    Szeretnék ez uttal is köszönetet nyilvanitani nekik,a nagylelkü támogatásukért és bizalmukért.

    Akkor talán térjünk a lényegre,szóval a munkát 2013 október 2-án kezdtem az ötlet vázlatával.

    Ezt követte a már kész lemezek kimarása a ventilátorok tartományában,amely lemezek a projekt fö tartó elemei,valamint az alaplap tartójának is szolgálnak.

    Két lemez közé illesztettem a PHOBYA XTREM QUAD 480-as radiátort,oldalanként 4db ventilátorral.



    Ezután következett a tápegység tartó eleme,melyet ugyanolyan lemezböl,pontosabban 1.5mm vastagságúból készitettem.



    Mivel ilyenkor még nem voltak meg a támogatók,az összes szükséges alkatrészröl 1:1 modelt készitettem,hogy megkönyitsem a méretekkel való igazodást.
    Egyszóval a munka folytatódik az ASUS Rampage 4 Gene model elkészitésével ,valamint az EK Waterblocks vizhütési alkatrészeinek kivitelezésével.



    Majd az alaplap model összeszerelése immár csövekkel,amelyek lényegében még csak Al rudak voltak.

Aktív témák