Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Satyricon

    addikt

    Hali mindenkinek!

    Jövő7en szeretnék vásárolni 1 Roccat Kave Headsetet. Azt hallottam, hogy ezeket a legelső használatnál be kell bejáratni, hogy szebben szóljanak. :F Ezt hogy szokták csinálni?? :F

    [ Szerkesztve ]

    (lOo \ (llll) (llll) / oOl)

  • Satyricon

    addikt

    válasz Black Dragon #532 üzenetére

    Hali

    Nem pont erre gondoltam. Már nem tudom hogy hol, de azt olvastam erről a fejesről, hogy érdemes 1 egész napot egyfolytában járatni(nemtom milyen hangerővel és milyen beállításokkal) Persze mehet unalmába, nem fontos a fejen lennie. :DDD Szóval valami ilyesmit olvastam, reméltem, hogy ti jobban fel tudtok erről világosítani. Node sebaj, ha meglesz a fejes, akkor írok róla véleményt! :K

    (lOo \ (llll) (llll) / oOl)

  • Satyricon

    addikt

    válasz Black Dragon #534 üzenetére

    Hali

    Na utánajártam. Itt olvastam ph-n hogy be kell járatni a fejhallgatókat! 10-12 órára beteszed a párna alá, és valami jó kis zenét nyomatsz neki, valamivel hangosabban, mint ahogy alapból használnád. Ha érdekel téged vagy valakit ez a téma, szívesen belinkelem azt a hsz-t ahol erről írnak. :K

    (lOo \ (llll) (llll) / oOl)

  • Satyricon

    addikt

    válasz gYaLo #537 üzenetére

    Okés. Akkor idéznék pár emberkét, akik szerint ez a bejáratás valóban létezik(nevet nem mondok, kik írták ezeket a hsz-eket):

    "Olvastam sokak hsz-énél, hogy kételkednek a füles bejáratásában. Hát akkor én azt mondom, vegyenek egy autót, és csontolják azt is maxon, biztos meg fogja hálálni:)
    Jó h a 2 téma az ég és föld de van hasonlóság.
    Nekem kb 1 hét alatt járódott be(érezhetően, hallhatóan más lett a hangja.aki nem hallja , annak sztem gondja van a fülével v a hangkártya minőségével vannak gondok.. ).
    Ha bemész egy akármilyen high-end hi-fi boltba, mindenhol megmondják h az álló hangfalakat is be kell járatni, nem csak úgy van az h kenjük neki egyből...(van is tapasztalat a nagyszobai cuccal...)
    Én nem vitatkozni akarok, csak elmondtam a véleményem. Aki úgy gondolja h nem kell bejáratni, ám legyen, de ha leég a tekercs, akkor ne a gyártót szidja h milyen fülest gyárt h nem bírja a csutkát".

    Egy másik fórumtag(nevét szintén nem írnám le) ezt írta: "Mintha valami olyan magyarázatot olvastam volna ezzel kapcsolatban, hogy a gyártás után, újkorában a hangszórók membránja merevebb, a használat során pedig megváltoznak a fikizai paraméterei, így a hang karakterisztikája is más lesz. :F Annyi biztos mindenesetre, hogy a Head-Fi.org-on nagyon sok felhasználó vallja, hogy létezik ez a bejáratás. Ráadásul nagyon jól hallható a különbség a bejáratás előtt és után".

    Nos, arról van szó, hogy az új füleseket/fejeseket érdemes bejáratni(közel 1 napig bömböltetni benne különböző muzsikákat) mert így valamivel szebb hangzást lehet elérni... Legalábis én így értelmeztem. :K

    Szerk.
    Más téma, de valamilyen szinten kapcsolódik ehhez a témához: Olvastam, hogy a Roccat Kave fejes nem igazán való zene hallgatásra. Emiatt arra gondoltam, hogy mi lenne, ha azt a progit használnánk, amit régen én is használtam az akkori Genius 5.1 HT hangcuccomon. A progi lényege, hogy mp3 fájlokat konvertálja át 5.1-be, szóval térhangzást adott az mp3 fájloknak. Ezzel csak azt akartam kérdezni, ha megtalizom ezt a progit, akkor lesz olyan szíves valaki és kipróbálja ezt az mp3--->5.1 audio zenefájl lejátszását a Roccat Kave fejhallgatóján? Nagyon kíváncsi lennék, hogy javít e valamicskét ez a konvertálás.a zenei élményen.

    Am örülnék neki, ha olyan jelentkezne, akinek nem alaplapi, hanem rendes hangkarija van, mondjuk egy audigy 4 vagy egy X-Fi. :K

    [ Szerkesztve ]

    (lOo \ (llll) (llll) / oOl)

  • Satyricon

    addikt

    Srácok... Ne hari a kérdés miatt, de nem igazán van időm utána olvasni, ezért itt tenném fel Nektek a kérdésem: Létezik olyan Roccat billentyűzet, ami kéket világít, plusz még magyar nyelvű is? Szeretnék venni egyet, de csak angol nyelvű billentyű-kiosztásosat találtam... :F

    (lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Új hozzászólás Aktív témák