Új hozzászólás Aktív témák

  • bandoot

    lelkes újonc

    Pár napja beüzemeltem egy worx m700 plus-t, sajnos az első benyomás nekem eléggé csalódás, remélem ez majd változni fog, itt szinte csak jókat olvastam róla, ezért is esett erre a választás. Na meg nincs összehasonlítási alapom, lehet csak nekem túl nagy az elvárásom és egy másik márkájú robottal még elégedetlenebb lennék.
    Térkövön még nem oldottam meg a vezeték lerakást, így csak 300nm-t kell nyírjon (a körbejárós méréssel 350et írt rá) az eredetileg 500ra tervezetthez képest, úgy hogy eddig napi kb. 3, de most már 4órát nyír, tehát 11-18 között megy(2óra nyírás 3 óra töltés 2 óra nyírás) de így is vannak kis kihagyott részek itt-ott ahol egy tenyérnyi részen pár centivel hosszabb a fű, meg úgy az egész összkép valahogy nem olyan szép, mint amikor én nyírom.
    Arra gondoltam talán az lehet a különbség ha én nyírom teljesen egységes, így meg összevissza vannak kis eltérések a hosszban ami konkrétan nem észrevehető, de rontja az összképet.
    Nem értem, ha tényleg annyit kéne nyírjon, mint amire elvileg tervezve van, tehát 700m2-t, akkor azzal hogy birkózna meg? A harmat miatt ezt a nyírási időt már nem is tudnám fokozni anélkül, hogy ne vizes füvet nyírjon.
    Esetleg nem tudom az lehet e az oka, azt észrevettem ha akadály van, pl egy fa, akkor irányt változtat és olyat is megfigyeltem többször, hogy ha van egy kis talajegyenlőtlenség, akkor is előfordul hogy tolat, vagy forgolódik és irányt vált esetleg az ilyenek miatt nem az eredetileg "tervezett" szisztéma szerint nyír és emiatt nem olyan hatékony?

    Ezen kívül van még több dolog, ami számomra fura, nehézkes, de magában ezek nem érdekelnének ha a végeredményre nem lenne panasz:
    Az app hibás, sokáig nem jöttem rá mi lehet az oka, hogy offlinenak írja a robotot, pedig a robot kijelzője szerint is jó a térerő, aztán vhogy észrevettem, ha bezárom az appot a futó alkalmazások között, tehát teljesen újraindul, akkor már jó lesz egy darabig.
    Az app amúgy sem túl felhasználóbarát (szerintem), csak egy példa, kiírja rain delay, akkor szerintem úgy lenne logikus ha rányomsz erre a szövegre, vagy a play gombra, akkor rákérdezne hogy are you sure you want to cancel rain delay? ehelyett ilyenkor minden gomb inaktív, külön teljesen ki kell kapcsolni a my lawn-nál a menüben (legalább is ezt a megoldást találtam) de végül is ha egyszer jól be van állítva, nem nagyon kell vele foglalkozni tehát ezekkel együtt lehet élni.
    Vettem rá ACS-t is, végül is működik, de pl. ha a fának nem pont szemből megy, simán neki rongyol,vagy láttam olyat is hogy épp elmegy mellette, de a hátsó kereke megakad a fában, persze ilyenkor megoldja, kis ténfergés után tovább megy, de azért látszik, hogy nem tökéletes.
    Azt sem értem, lehet erre van valami magyarázat, miért teljesen random a nyírás, a xiaomi roborock robotporszívóm, az felderíti a szobákat térképen mutatja az útvonalat is hol járt már, szisztematikusan halad stb. Ezzel szemben ez a fűnyíró úgy látom teljesen random megy összevissza, semmi logika nincs
    az útvonalban, van olyan pont ahol 4x is áthalad, a hazatérésnél is ha 1 méterrel a dokkoló előtt van,akkor már megy egy teljes kört a vezeték mentén.
    Így a nyírási időt is csak a látvány alapján tudom állítani, de ugye nem mindig ugyan olyan ütemben nő a fű, tehát fogalmam sincs, vajon a 4óra tényleges nyírási idő alatt a terület hány százalékát nyírhatja le legalább 1x.

Új hozzászólás Aktív témák