Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vazee00

    tag

    Felvarázsoltam linux, és windows mellé, de ez még elég kezdetlegesnek tűnik, alapvető gondok vannak. HDD -re telepítettem, de érezhetően kevés neki, sokat gondolkodik, sokkal röcögősebb mint egy windows, vagy linux.
    A youtube app alól csak 360p -ben lehet videót nézni, böngészőből pedig 720p -től fölfele csúszik a hang, és kép, 60fps -es videók esetén pedig a kép teljesen lassított felvételben megy, a hangtól totál elcsúszva, mindezek a korábban felsorolt OP rendszerekkel hibátlanul futnak.

    Amúgy az irány jó, nekem kifejezetten tetszik, tök jó lenne egy olyan rendszernek, hogy az ember, csak videót akar, vagy netezni, megmutatni valakinek valami képet, illetve htpc, vagy egyéb rendszernek... így pár mp alatt betölt egy ilyen rendszert... Sajnos jelenleg a sebességen eléggé elbukik a dolog, a telefonom érezhetően gyorsabban csinálja a különböző műveleteket, egy SSD -vel biztos sokkal fürgébb lenne.

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    válasz King Unique #15 üzenetére

    Mikor én csináltam, ezt a leírást nem találtam meg, pedig spóroltam volna vele pár órát a próbálkozások helyett :D

    Telepítés:
    Pendrive -ra az exe -s segédlettel felment az iso, bootoláskor pedig TAB gomb segítségével beleírtam az INSTALL=1 parancsot, majd feltelepítettem. Formázáskor ext4 -re formáztam, mert a fat egy régi fáljrendszer, és nagy fájlokat nem kezeli.
    Ezt követően linuxra telepítettem a Grub Customizer programot, létrehoztam a boot menübe egy új opciót az alábbi kóddal:

    insmod gzio
    insmod part_gpt
    insmod fat
    set root='(hd0,5)'
    linux /android-2016-01-14/kernel quiet root=/dev/ram0 androidboot.hardware=remix_x86_64 androidboot.selinux=permissive SRC=/android-2016-01-14 DATA=/android-2016-01-14/data CREATE_DATA_IMG=1
    initrd /android-2016-01-14/initrd.img

    Itt a root='(hd0,5)', ami igazán fontos, itt a 0 jelöli a merevlemez "számát", az 5 -ös szám pedig hogy melyik számú partícióra van telepítve a Remix. (Remix telepítésénél írja pl.)

    Gyakorlatilag ennyi, újraindításnál bejött a linux rendszerbetöltő, ahonnan kiválasztottam a -Remix -et, és be is töltött szépen.

    Ha valaki frissíteni szeretné a Remix -et:
    Pendrive -ra fel kell másoltatni az exe -vel az iso tartalmát, majd feltelepíteni a HDD -re a korábbi partícióra, nem kell formázni. A telepítő az adott partícióra csinál egy mappát, ami az "android-dátum" (Pl.: android-2016-01-14) nevet kapja. A korábbi telepítésből származó mappába be kell lépni, és a data.img fájlt kell átmásolni az új telepítésre, majd a mappanevet át kell írni a Grub Customizer segítségével. Újraindítást követően ki is írja, hogy frissül a rendszer, meg kell várni, és működik is.

    A youtube gond, miszerint 60fps -es videók szaggatnak, másnál is fenn áll?

    [ Szerkesztve ]

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    válasz King Unique #17 üzenetére

    Mikor bootolod pendrive -ról a Remixet, akkor feldob 2 lehetőséget. Egyik, hogy pendrive -ra telepíti rá, a másik pedig hogy futtatja, és nem ment semmit. Amikor ezek megjelennek, ekkor nyomj TAB gombot(pirossal ki is írja bal oldalra), és alulra kidob pár sor szöveget, az mögé beírod, majd enter.

    Ez után jön majd a formázás, telepítés, majd szépen fel is ajánlja... :)

    MBR -nél szerintem először majd azzal próbáld meg, amit bemásoltam, azzal működnie kell, egyedül a mappa névre figyelj majd oda, illetve merevlemez, partíció számára, mint korábban írtam.

    Igazából pofon egyszerű, csak leírva tűnik soknak, bonyodalmasnak.

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    válasz King Unique #19 üzenetére

    Ami benne van lemezkezelő, az nagyon alap, kb annyit tud, hogy mindent töröl, illetve kiválasztod a partíciót, amire telepíteni akarsz, és leformázza az általad kiválasztott típsúra.
    Fapados, de amire való, teljesen jó.

    Nem bántja a többi OS -t, nekem a gép indulásakor bejön a linux betöltője, ahol a linuxot, windows -t, Remix -et ki tudom választani. A Remix telepítése után maga a Remix még nem lesz bootolható, ezért kell linux alatt a GRUB -ot módosítani.

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

Új hozzászólás Aktív témák