Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DonDragonka

    őstag

    válasz #20691712 #9 üzenetére

    Szerintem is valami a pendrive-al nem okés, mert Ők is azt írják USB3-as kell... Bizonyítja ezt az is, hogy volt sikeres próbálkozásod.

    A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

  • King Unique

    titán

    válasz #20691712 #9 üzenetére

    Pedig én kipróbáltam múltkor és működik. Ha nálad nem, akkor ott vsz a pendrive hibás / nem bootolható, vagy a BIOS boot beállitásoknál nem stimmel valami.

    Telepítés menete:

    1. Telepítőt letöltöm.
    2. Rar fájlt kicsomagolom.
    3. Pendrive-ot csatlakoztatom a géphez (USB 3,0 port).
    4. USB tool programot elindítom és telepítem a rendszert a pendrive-ra.
    5. Gépet újraindítom.
    6. F2-vel belépek a BIOS-ba és lecsekkolom, illetve beállítom az alábbi dolgokat:
    >> Legacy Boot | USB Boot: Enabled | USB HDD első helyen <<
    7. Kilépek, majd utána indítom pendrive-ról a rendszert.
    8. Guest / Resident mode választóképernyő, indítom a nekem megfelelőt.

    Telepítéshez használt pendrive:

    Transcend JetFlash 780
    • 8 GB
    • USB 3.0
    • 20 MB/s írás
    • 100 MB/s olvasás

    Konklúzió

    Csak rövid ideig próbálgattam, mondhatni gyorsan működött a pendrive-ról. Felismerte a Wi-Fi kapcsolatot is, így netem is lett. Laptopról lévén szó, az Fn gombos fényerő és hangerő beállítás is működött. Vannak a felületen érdekes és jó dolgok, de engem összességében nem fogott meg asztali rendszerként. Egyelőre nem tapasztaltam, hogy milyen nagy előnye lehet, egy pendrive-ra telepített desktop Linux ellenében. Számomra utóbbi használhatóbb kategória.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #20691712 #22 üzenetére

    Ha továbbugrik és bejön a Windows rendszerbetöltő, az azt jelenti, hogy nem tud bootolni a pendrive-ról. Vagyis, amit már korábban is mondtunk: pendrive hiba, BIOS boot beállítás, nem jól lett lett kiírva rá az ISO stb.

  • smc

    addikt

    válasz #20691712 #22 üzenetére

    Üdv,

    Én tegnap felnyomtam egy pendrive-ra. (Kártyaolvasó + 16gb class 10 microsd)
    Elsőre nem volt hajlandó bootolható eszköznek látni a gép.
    Formázás, újbóli usbtooling és másodjára tökéletesen működött.
    (7,8 Mb/s mellett negyed óra volt az első boot, utána már gyorsabb lett kicsit)
    Jah és, hogy miért válaszolok? Mert ugyan ilyen gépen teszteltem.

    5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

  • King Unique

    titán

    válasz #20691712 #28 üzenetére

    A letöltésnél most kétfajta van, külön EFI-s telepítő. Meg kell nézni a BIOS beállításokat, mert ha UEFI boot van, akkor értelemszerűen az ahhoz való telepítőt kell kiírni és bebootolni.

  • whbear

    senior tag

    válasz #20691712 #38 üzenetére

    Windows 10-ed van-e? Amiket ide böfögtél azt remélem komolyan gondolod, mert viccnek is nagyon rossz...kaputelefon.

    [ Szerkesztve ]

    Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

  • AllTheBest

    senior tag

    válasz #20691712 #37 üzenetére

    Szerintem pár év és kinövöd...

    Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

  • DonDragonka

    őstag

    válasz #20691712 #37 üzenetére

    Nem minősíteném a hozzászólásod szakmaiságát és stílusát. Beszéljenek helyettem a tények:

    Kezdjük a legelején. Elkerülte figyelmed egy nagyon fontos dolog. Ez egy fejlesztői ALPHA verzió amit pont azért publikáltak, hogy az általad is észrevett hiányosságok kiküszöbölésével minnél jobbá tehessék a véglegesnek szánt verziót. Ez az alaptétel irányítsa minden kritikádat.

    -A jatekok iranyitasa nem megoldott (se normalis billentyuzet, eger, kontroller kezeles), ami miatt a tv okositok jatekra is alkalmas megjegyzesei is ertelmetlenne valnak. Ez például jogos. Nincs univerzális kontroller vezérlő még benne, de ennek a verziónak egyenlőre nem is az a célja. Amúgy meg ezt még éppen tesztelem és vannak olyan kontrollerek amikkel például DH5 majdnem tökéletesen irányítható... Kezdetnek nem is rossz.
    -Hiaba rakjuk egy normalis meretu particiora a cuccot akkor is csak egy fostos 4 gigas ocskavasat kapunk. (igy asztali rendszernek hogy hasznaljuk ugyan). Ez nem igaz. Az én telepítésem Win8.1 mellől indul második oprendszerként ha induláskor a RemixOS-t választom, SSD-ről, NTFS partícióról, jelenleg 8GB-os data-val de lehetne 16-32-64GB-os is ha azt állítottam volna be a telepítéskor. Persze ehhez elolvastam a megoldásról szóló leírásokat.
    -Nem lat ki a sajat fostos linuxos kornyezetbol (vinyok) Jogos. Root nélkül nem. De mivel root is van hozzá, meg store-ban olyan progi ami ezt lehetővé teszi alapból nem igaz amit írsz, egyébiránt ez nem az OS hibája. Ubuntu sem úgy indul, hogy rögtön hozzáfér a teljes HDD tartalomhoz, ott is legmagasabb jog kell hozzá.
    - androidon a mai napig nemlehet a kulso (utolag betett) sd kartyara telepiteni ami wp-n siman mukodik. Ez teljes mértékben értelmezhetetlen mert nem igaz úgy általában az Androidra. Ezen OS esetében meg nem releváns.
    - sehol egy info vagy valami, hogy mekkora a valos tarterulet amit hasznalni tud pl. Természetesen van, csak ehhez mondjuk max 3-at kattintani is kellett volna az OS belül...
    Ez a budos eletbe nem nem lesz asztalon normalis gepen hasznalhato mert maga az android egy hulladek. Amióta feltettem 2x indítottam el a Win8.1-et, azóta mindenre a Remixet használom, most is amikor e sorokat írom. De részben jogos, mert már 2x futottam bele olyanba amit nem tudtam itt megoldani. Az egyik egy beltéri újraprogramozása COM porton a másik meg egy PS-os meló volt. Bár nem érzem, hogy ez hiányosság lenne Android részéről, nem arra találták ki alapból, hogy ilyeneket tudjon, ráadásul azok a mocskok akik a beltérihez írták a programot nem csináltak Android-os appot... Pfáj de egy svindler banda...
    Ezeket a komoly hianyossagokat a remix fejlesztoi nem fogjak orvosolni az tuti, mivel ez az android ill az appok fejlesztoinek sara. Itt teljessé vált a kuszálódás. Amiket felsoroltál egy sima telóval vagy tabbal működnek. De ez egy korai teszt OS. Másrészt meg néha azért a felhasználó is bug-os kiváltképpen ha egy olyan egyszerű feladat is kihívást jelent számár amint az aktuálisan felhasználható tárterület lekérdezése.
    Szoval az egesz csak igy kiserletezesre jo masra nemigen. A kísérletezéssel lehet fejleszteni ezt az OS-t pont ez a célja is. Azért az egy érdekes világ lenne ha ezt Windows platformon is meglehetne valósítani... Ingyen...
    Es ezek miatt az egesz android platform egy vicc es max. kaputelefonra valo. Az ötlet nem is rossz. Sőt már meg is valósították, sőt komplett okosházat lehet Android alapon építeni, eszközökkel, alkalmazásokkal tokkal vonóval. WP mint oprendszer erre vajh képes é? Költőinek szántam e kérdést nem várom el, hogy válaszolj... ;)

    Kihagytál pár sokkal érdekesebb hiányosságot. Instabil, néha másodpercekre kifagy a desktop, nem minden app-ból létezik x86-os verzió, videólejátszás alapból nem jól megy rajta, külön kell progit telepíteni hozzá, nem támogatja a külső másodlagos megjelenítőt stb stb stb... Csupa hiba és bug, amilyennek egy Alpha verziós OS-nek lennie kell... Fejlesztőknek szánt verzió, amit neked a letöltéskor meg is kell erősíteni, mármint, hogy Te fejlesztő vagy és tesztelésre töltöd le...

    [ Szerkesztve ]

    A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

  • Bozek

    nagyúr

    válasz #20691712 #51 üzenetére

    Oszt te tudsz-e olvasni? Mert az Alapelveket úgy látom, még nem nézted át. 5 percen belül szerkeszd a hozzászólásod.

  • DonDragonka

    őstag

    válasz #20691712 #50 üzenetére

    Csak a Te kedvedért, találomra telepítettem egy progit az SD kártyára. De ezt a lehetőséget én nem használom, mert az SD kártyára képeket videókat mentek, nem progikat telepítek, lévén sokkal lassabb mint a belső tár.
    Ami mellett pipa van, az SD kártyára van telepítve:

    Még egyszer leírom, hogy miként is néz ki jelenleg a notebook-om:
    SSD van benne.
    Kettő operációs rendszerrel:
    Az első egy Win8.1-es. NTFS partíción.
    A második az éppen aktuális Remix OS verzió. 18GB-os, NTFS partíción, 8GB-os tárterülettel. Ez nem hit kérdése, hogy lehet e vagy sem, hiszen nekem így van megcsinálva....

    [ Szerkesztve ]

    A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

Új hozzászólás Aktív témák