Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz moha21 #102 üzenetére

    még mindig a "most"-ból indulsz ki. a mosógép 1/3-a, a bojler 1/1-ede melegvíz fűtésére megy el. ezeket szerintem bűn napelemre kötni.

    "de nem fogok régi ólom akkuval LED mellett vaksiskodni, mikor anyám fél óra alatt elvasalja azt az energiát.."

    majd ha lesz kicsit több pénzed azért nézz meg pár normálisabb ledet. amiről te beszélsz az 5 éve volt. nem minden led jó, de az smd-k meg a power ledek brutálisak. egy cpu-nyi méretben már van 100w power led, ami 7-800w hagyományosnak felel meg. egy ilyen 65 dollár ebajen, nyilván az épeszűbb fényerejűek ára már a béka segge alatt. nyilván az autóakksit nem lakótérbe gondoltam, ettől függetlenül a nagyrészükre lehet szellőzőcsövet rakni.

    engem múltkor megtámadott egy ólomakksi mikor az olajat ellenőriztem a kocsiban, forró savas ólmot spriccelt rám a pozitív elektróda alól. szerencsére félreugrottam. a gáz meg a benzin robban, a vízbe meg belefulladsz. érted ugye mit akarok mondani?

    a visszatáplálás legkomolyabb kritériuma a 350-500e inverter. elég komoly kritérium.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák