Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    Borzalom.
    TH elmehetne már nyugdíjba.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz nubreed #31 üzenetére

    "(Story driven RPG, 1000 felfedezhető világ, saját bázis, saját űrhajó építés, repülhető űrhajók, sőt űrharc, on foot fps combat, ehh komolyan nem értem mi ebben a szar?)"

    A Bethesda korábbi elbaszásaiból kiindulva:
    - Nagyon szépen hangzik, hogy 1000 felfedezhető világ, de kizártnak tartom, hogy ez valós tartalommal fel lesz töltve, néhány bolygón lesz majd 1-2 alibi település, azokon kívül meg a nagy pusztaság, ahol mehetsz bányászni meg növényeket nézni / lényeket abajgatni, meg érdektelen ismétlődő radiant questeket csinálni.
    - A saját bázis, saját űrhajó építés: érdektelen töltelékfeladatok, ahogy már a F4-ben is azok voltak, egyetlen célja az volt, hogy majd a játékos kicsit élőbbé teszi a térképet saját magának.
    - Repülhető űrhajók, űrharc: az egyetlen ilyen jellegű játék amit élveztem, az anno az X-Wing/TIE Fighter páros volt, ezelőtt 30 évvel (oké, ez két játék). Azóta nem érdekel, egy story driven RPG-ben nem ezzel akarok foglalkozni (főleg, ha az ellenfelek úgy lesznek megoldva, mint a Skyrimben a sárkányok, hogy magasabb szinteken/nehézségen lépni nem tudsz már, mert folyton rád szabadítja őket – "kilépsz" az űrbe, bumm! rögtön jönnek az űrkalózok).
    - FPS combat: Ez a fos creation engine használhatatlan erre, a Fallout 4-ben is kurva gáz volt a gunplay.
    - Ez a sztori-dolog meg megint az artifact-ekkel, meg a világ megmentésével már kiba. unalmas.
    - Összességében a trailer alapján egy üres, élettelen cuccnak tűnik a dolog, ráadásul nem is kifejezetten szép (next-gen? 2023? na ne vicceljünk már!).
    - Ja, és a modolás: ez meg már annyira kognitív disszonancia, hogy nem is tudok rá mit írni. Attól várjuk majd, hogy esetleg ez egy jó játék lesz, hogy majd lelkes amatőrök gyártanak tartalmat egy olyan játékba (ingyen), amin egy mega stúdió évekig egy valag pénzt elégetve dolgozik?

    Még az Outer Worlds-re is ráuntam egy idő után, mert az is üres volt, pedig megelőlegezem már most, hogy a sztori része sokkal jobban meg van írva (pedig az sem nagy szám addig, amíg eljutottam benne), mint amilyen a Starfield valaha is lesz.

    És a végére egy disclaimer, bár nagyon unom már, hogy ezt minden hasonló hozzászólásom végére oda kell biggyesztenem: a Fallout 4-ig nagyon szerettem a Bethesda cuccait, tonnányi merch-öt vásároltam be, gyűjtői kiadásokat rendeltem elő a játékaikból, a Skyrimig a hibáikkal együtt is imádtam őket. Viszont a Fallout 4 / Fallout 76-tal sikerült ezt a lojalitást lerombolniuk, jelentős mértékben az engem totálisan hidegen hagyó, felesleges építgetős vonalat erőltetve (példaképpen elég, ha összehasonlítja az ember a F3 vagy a FNV DLC-inek a minőségét [5 ill. 4, jó minőségű story-based DLC] a F4 DLC-ivel, ahol a 6 DLC fele építgetős ökörség volt), ami mellé ráadásul folyamatosan butították az RPG-elemeket (béna dialógusrendszer, butított skill fa, stb.) és a sztorit ("Another settlement needs our help!").

    Kb. ugyanazt az ívet járták be nálam, mint a CDPR.

    Válaszoltam a kérdésedre?

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz tibaimp #40 üzenetére

    Mióta lettél te valaki, hogy megmondd kinek és milyen véleménye lehet?

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák