Új hozzászólás Aktív témák

  • janitor01

    tag

    Én édesanyámnak vásároltam laptopot nem is olyan régen. Sajnos akkor már a win7 el telepített laptopok csak az üzleti szférába szánt gépeknél volt elérhető így nekünk is win8 lett rajta.
    Az én véleményem:

    Van a családban windows phone (nokia 710) érintő felületen nagyon jó ez az UI, de egérrel konkrétan semmi értelme szerintem. Az egérrel pixelre pontosan lehet kattintatni, nem értem a kontúr nélküli óriási csempékben a logikát. Ez nem lehet a PC jövője. Az érintő képernyős tableteké/pc-tablet hibrideké talán.

    Ha már van egy ilyen felület elvárom, hogy működjön ahogy én szeretném de nem.

    Nem lehet pop3 as levélfiókot szinkronizálni a mail appal?? WTF! dafke is gmaillal oldottam meg.. szakadjon rájuk a hotmail.
    Megnyitok egy weboldalt kint a csempéről belépek az asztalra és akkor jövök rá, hogy ez egy tök másik program semmi köze nincs a belső explorernek a külső explorerhez WTF! magyarázd el ez anyádnak. Ugyan az az ikon ugyan úgy működik csak semmi köze egymáshoz? Arról nem is beszélve, hogy az alsó böngészősáv az explorereben amilyen jó ötlet érintős képernyőn olyan bugyuta egérrel..
    Külső programoknak sosem lehet metrós része? Rém hülyén néz ki minden, hogy egy randa parancsikont kirak egy giga csempére...
    Jobbra balra húzogassam az egerem? ez szükségtelen szintén érintő képernyőre van kitalálva. Magyarázd el egy egyszerű usernek, hogy a programokat többé NEM KELL bezárni.. de az asztalon! ott igen...
    Magyarázd el, hogy ha kint skypol és belép az asztalra akkor elhallgat a skype és ami bent van skype az nem az a skype ami kint van !!!!! Ennek semmi értelme ráadásul a skype MS termék!

    Annyi módon lehetett volna.. Lehetett volna egy csempés start menü, lehetett volna élő háttere az asztalnak. Még száz ötletem lenne. Értem Én, hogy egységes kinézet meg kompatibilitás és, hogy az ARM gépeken nincs asztal Tableteknél kísérletezzünk de ezek a gépek munkára is vannak.

    Attól tartok, hogy ez az irány nem fog működni! Kifejezetten úgy gondolom, hogy ez egy hibás koncepció amit remélem eltörölnek mihamarább, mert használhatatlan. A rengeteg pozitív visszajelzése előtt pedig értelmetlenül állok! Kérem magyarázzátok el nekem, hogy egy hagyományos asztali gépen ennek mi értelme van.

Új hozzászólás Aktív témák