Új hozzászólás Aktív témák

  • Valaki1234

    tag

    válasz arn #36 üzenetére

    Sose használtam pár percnél tovább egyetlen egy Apple készüléket se, így nincs viszonyítási alapom hozzájuk, és a hozzászólásomban sem említettem meg őket mint referenciák.

    Amivel a Nexus 9-et össze tudom hasonlítani, az az LG G2-es telefonom, az azelőtti Galaxy S4-es telefonom és a családban lévő Nexus 10. Az én Nexus 9-em jelen pillanatban, Android M-el, ugyanolyan sebességet produkál mint a G2-es telefonom. Nexus 10-et használva, a kijelzők minőségét leszámítva, nem érzékelhető nagy sebességkülönbség.

    Én a tabletet úgy használom(nám) mint egy mini laptopot: háttérben zene elindítva (Spotify), Chrome előtérben használva több lappal, közben FB messengeren ("buborék fej" kikapcsolva, az teljesen megölte a készüléket) üzenetek fogadása és válaszolás. Ez egyszerre minimum 3 alkalmazás futtatását jelenti, amivel a rendszer hosszabb távon képtelen megbirkózni. Ha megy a háttérben a zene, akkor a Chrome és FB között váltva, szinte 90%-ban biztos, hogy az épp aktuálisan előtérbe hozott alkalmazást újratölti a rendszer. Nesze neked 2 GB RAM... És akkor arról nem is beszéltem, hogy egy-egy ilyen app váltás során, ha szükség lenne kapásból a billentyűzetre (Swift Key) akkor van hogy másodpercekig elő se jön.

    Sokszor volt olyan, főleg Android N alatt, hogy ha ment a háttérben a zene (akkor épp a Google Play Music), akkor bizonyos honlapokat ha megnyitottam, egyszerűen a zene megállt, és az alkalmazást kilőtte a rendszer. És itt most 2, a Google által fejlesztett appról beszélünk, amik a Google által fejlesztett operációs rendszeren futnak, a Google által kiválasztott hardveren.

    De szerintem elég csak Redditen elolvasni a felhasználói élményeket, a többség panaszkodik az alacsony teljesítményre. De itt MA-n is, kb 10-ből 3 felhasználó teljesen megvan elégedve a tablettel, a maradék 7 nincs, legalábbis aki kommentel.

    Én nem hiszem hogy a Google pont egy Nexus 9-nél felejtett volna el programozni. Kiválasztottak egy teszteken ugyan jól teljesítő processzort, ami később a fejlesztési fázisban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, új processzorra meg nem volt idő portolni a rendszert.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák