Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Picboy

    tag

    válasz #16939776 #38 üzenetére

    Ezt akartam írni, de megelőztél.. Engem például idegesít, ha "ráz" a laptop/tablet/TV/akármi más.

    Arról nem is beszélve, hogy nem hiába vannak irányelvek (EU-ban), meg szabványok villamos készülékek tervezésére, miszerint bizonyos légközöket és kúszóáram utakat kell biztosítani a kimenet és bemenet között. Ezen felül a legújabb kapcsolóüzemű tápok már lassan külön transzformátormentesek lesznek. Van egy IC, amibe belemegy a ~320V, utána meg kijön az 5 V, 12 V, stb. Ezek, ha jön egy túlfeszültség, majd szépen felrobbannak a halálba magukkal rántva a táplált eszközt is.

    Persze a méret csökkentésére lehet emelni növelni a kapcsolási frekvenciát egész annyira, hogy a belső vezetékezés parazita kapacitásának hatása jelentősen megnövekedjen, ezzel felesleges meddő áramokat eredményezve, amit a félvezetők tipikusan nem szeretnek és jól melegednek tőle. Meg aztán még az is előfordulhat, hogy a nagy frekvencia miatt esetleg egy csomó zavart is sugárzunk majd.

  • Picboy

    tag

    válasz Rickazoid #45 üzenetére

    Az usa aljzattal nekem az a tapasztalatom, hogy nem egy jól kigondolt szerkezet. Egyrészt csak egy sík mentén szorítja az aljzat a beledugott csatlakozót, így a másik irányba könnyen elmozdul és csúszik kifelé a dugó. Az EU-s csatlakozó sokkal biztosabban áll a helyén, ha azt egyszer bedugtad.
    Másrészt ha egy mm-re kicsúszik, máris szemmel látható a feszültség alatt álló csatlakozó érintkező, míg a nálunk szabványos dugónál ez nem fordulhat elő.

  • Picboy

    tag

    válasz mzso #104 üzenetére

    Javaslom tervezd meg azt a 30-100 MHz kapcsolófrekvencián működő tápegységet, majd dobd piacra, már, ha átmegy minden vizsgálaton, ami a forgalmazáshoz szükséges, mi pedig szíves örömest fogjuk megvásárolni.
    Addig is javaslom továbbá, hogy mélyülj el jobban kapcsoló üzemű tápegységek lelkivilágában.
    Ha nem hiszed, nézz szét az alkatrészgyártók kínálatában.

  • Picboy

    tag

    válasz mzso #112 üzenetére

    Ok, akkor megnézem én...
    Azt találtam, hogy az egyik legkomolyabb gyártó kínálatában, aki jóformán kizárólag energiaellátási dolgokkal foglalkozik (IR), a leggyorsabb primer meghajtó IC is csak 1,1 MHz frekvenciát tud.

    Ez sajnos nem véletlen, ugyanis a frekvencia növelésével pont, hogy növekednek a veszteségek..., mivel kapcsolási veszteségről van szó...

    A frekvencia minden határon túl növelésével leginkább csak azt lehet elérni, hogy egyre több zavart fog sugározni a tápegység, amivel majd a környezetet és magunkat terheljük. Nameg, ha majd nem fog működni se a G-s, se az N-es wifi, majd megvesszük az újabbat jópénzért megint...

    Az meg, hogy a magasfeszültségű kisfeszültségű közcélú elosztóhálózatban leváltsuk a jelenlegi transzformátorokat... legalább annyira esélyes, mint ahogy már legalább 100-szor megalkották az olyan mobiltelefon akkumulátort, amiről egy egész hónapig netezel megállás nélkül.

    Ezeket az új dolgokat ráérünk akkor elhinni, ha majd kézzel lehet őket fogni, addig inkább hoax kategória.

    [ Szerkesztve ]

  • Picboy

    tag

    válasz mzso #114 üzenetére

    "Elég sötét vagy, ha egy ARPA-E-t projektet lehoaxozol."

    Mert az ARPA-E egy olyan szervezet, ami még soha sem tévedett.

    "At the same time, eighteen projects funded by ARPA-E have been canceled prior to their completion, Cheryl Martin, interim director of the agency, said in a Tuesday talk with reporters. That’s not unexpected, perhaps, given the experimental nature of the projects being funded in fields from power electronics and renewable energy to biofuels and carbon capture and sequestration."

    [link]

    "It's a tricky sell. Even ARPA-E's staunchest proponents admit that many of its projects could flop. Last month DOE said that nearly 35 projects, about 20 percent of the program, are struggling, the New York Times reported. Since September DOE has canceled six ARPA-E projects that won a combined $14.1 million. (The Treasury got $3.7 million of that back, a DOE spokesperson told Bloomberg.)"

    [link]

    [link]

    Dehát én ezt nem érthetem...

    Sok olyan műszaki megoldást láttam én már, amit a felhasználók kedvéért találtak ki és csak rosszabb lett tőle a termék.
    Ha majd megjelenik és jó is lesz, akkor elhiszem, addig meg nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák