Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz malomkaorm #49 üzenetére

    Amúgy kit érdekel, hogy a TV csatornák (Kanális? Abban nincs ennyi sz*r...) mit sugároznak?:F Megjegyzem, most SEM 1080p-t...:N Annak idején Médiatechnológiából nekem azt "tanították", hogy hát igen, aki 16:9-es TV-t vesz, az csak a szomszédnak tud vele "villantani", és csak addig, amíg be nem kapcsolja, mert hogy a "Maunika só!" kövér arcai szétnyújtva még undorítóbbak.:DDD Tehát kvázi értelmetlen ilyen TV-t venni, pont. (Akkor, és ott.) Csakhogy a kor előrehaladt, és idővel elterjedtek a 16:9-es TV-k, ezért ezt követték a TV adások is (hol gyorsabban, hol lassabban). Ahogy a digitális átállás is hol gyorsabban, hol lassabban történt meg. Nálunk lassabban, de legalább MPEG4-re. Azonban! Azokon a TV-ken már akkor is bőven jobb minőségben lehetett (volna, ha lett volna egy egyetemistának ilyesmire zsetonja) 16:9, vagy még szélesebb vásznú DVD filmet nézni, mint egy hagyományos 4:3-as CRT-n, tehát akkor is volt (lett volna) értelmük, csak nyilván nem a(z SD) TV adás bambulására. Ennyi.:))

    Amúgy a történelem ismétli önmagát. Régen (értsd '80-as évek) a C64-et simán rá lehetett kötni a színes TV-re. (Más kérdés, hogy mind a színes TV, mind a C64 rohadt drága volt.:o) Aztán a dolog erősen ketté vált, a PC-t már inkább csak monitorra tudtad kötni (és az elején töredék mennyiségű színnel rendelkezett, mint a C64!), aztán a monitorok is felfejlődtek a VGA-kkal egyetemben (monochrome->4 szín->16 szín->256 szín->1,6 millió, stb. Nade TV-re kötni csak valami kifejezetten TV-Outos VGA-val lehetett könnyen, RCA csatival, vagy S-Video-val/SCART átalakítóval... Aztán jött a HDMI, és az LCD TV-k, amik olyan hűdenagyon nem különböztek már az LCD monitoroktól (oké, SCART is volt rajtuk, de sok esetben D-SUB is!), és láss csodát: a PC-t ma ugyanúgy rá tudod kötni a TV-re, mint anno a C64-et, a dedikált TV-Out meg egyszerűen okafogyottá vált.

    És ha már itt tartunk, akkor VAN értelme a 4K TV-nek ma is, pl. monitorként.:DD Eleve egy 120Hz-es panelnak is ott lenne inkább értelme (eltekintve a mozgóképfelbontás növelésétől, amiben az LCD-k annyira nem jók a mai napig), csak azt meg HDMI 2.0-án nem tudod átpasszírozni.:( Szóval van fejlődés, és van értelme a fejlődésnek: nem kell(ene) így lehurrogni, hogy "minek" az...:R Szerintem. Az meg, hogy ugyanazt látod-e egy 1080 soros, meg egy 2160 soros megjelenítőn: max. ha ugyanabból a forrásból "eteted", de PC-nél egy desktop, meg egy munkafelület már jobban elfér az utóbbin. Nem kicsit. De ezt írtad is. Próbálj mondjuk egy Full HD videót szerkeszteni Full HD monitoron. Kicsinyítened kell, amivel dolgozol, mert a program kezelőfelülete biztosan elfoglal néhány sort... Szóval a végeredményt csak teljes képernyőn tudod visszanézni. Amit mzso ír, abban is van valami, csak nem akarnálak megbántani, de: nem tudom, milyen porszemekről beszélsz, de ez így csak "porhintés".:DDD Eleve nem értem a "filmkészítők aggályait", hiszen amikor "csak" DVD-n adták ki a filmeket, akkor sem 720x576-ban forgattak... Érdekes is lett volna, utólag kiadni belőle a Blu-Ray verziót 1920x1080-ban... (Az analóg technológia idején meg a filmek felbontása elég nagy volt. Szóval "sminkelni" eddig is kellett, amikor a moziban a képedbe nyomták házfal méretben a főszereplő arcát.) Amúgy ha már filmkészítőkre hivatkozol, akkor nem biztos, hogy egy magyar amatőr forrás a leghitelesebb ebben (ki, mire készült fel), de ha mégis, akkor nem tudom, hogy a 720p honnan jön, mert tudtommal ilyen formátumban nem igazán adtak ki filmeket. A DVD ugye nem az. A Blu-Ray sem az. Akkor?:F Linket, pls...:D

    Amit most boncolgatsz, az tulajdonképpen az early adopter-ek problémája. Érdemes-e egy "új fejlesztést" akkor megvenni, amikor azt még nem igazán lehet kihasználni (átlagember TV-ként gondol rá, és csatornákról elmélkedik, tehát jelenleg abszolút negatív a válasz)? Nos a helyes válasz, hogy attól függ. Te ne vegyél ilyet, és én sem veszek, mivel ha jól tudom, a konkrét termék csak egyelőre továbbra is csak Amerikában elérhető, viszont HA ilyen paraméterekkel, és ilyen árban jönnének kis hazánkba is "komolyabb" megjelenítők, szerintem lenne rájuk kereslet. (1 db-ra biztosan... Moi.;])

    Mondom az 55"-os hajlított UHD engem egészen elvarázsolt. A 800K-s árcédulája viszont nem. De nem mondom rá, hogy valami baj van vele, vagy tök értelmetlen, csak egyelőre számomra (!) túl drága, tehát sajnos nem nekem gyártották. De jön majd másik, ennek meg megy szépen lefelé az ára, mielőtt eltűnik a piacról...:K A műszaki cuccok fejlődésénél ez az általános trend.

    Kianekdotáztam magam: többiektől bocs a "grafomán" OFF-ért.:R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák