Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shifty!

    senior tag

    Remekbe szabott írás, mint friss, a Windows 10-től virtuális agyvérzéssel rendelkező, kezdő Linuxos, hasznos cikk nekem is, köszi érte! :)
    Egyetlen dolog van, amit nem vagyok képes kezelni, és ezért inkább több-levesebb utánaolvasással felkonfigoltam magamnak a MS megoldást, az pedig az office csomag. Se az OO, se a LO nem tud megfogni, nem jó kezelni, inkább egy WINE-os Office 2010.
    Ami amúgy nálam 1 hiba kivételével tökéletesen működik - egyetemi dokumentumokban sok képletet kell feltűntetni és szerkeszteni, viszont a .pdf-be mentésnél ezek eltűnnek a végtermékből. Ezt kiküszöbölöm egy netes .docx-.pdf konvertálóval, minden más - eddig - tökéletes volt.

    "Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

  • shifty!

    senior tag

    válasz sg22 #377 üzenetére

    Magam is nemrég tértem át Ubuntu-ról Fedorára :)
    Nemrég kezdtem újra linuxozni - és itt hálát nyilvánítanék a cikk írójának, nagyon hasznos gyűjtemény :)) - a mozgatórugó az Ubuntu 16.04 eljövetele volt, tetszett is, de voltak problémák - mint azt előttem már említették - ezért keresgéltem...elementaryOS a gyönyörű felhasználói felülettel, de az asztali ikonok hiánya és az egyszerűség oltárán lecsupaszított felület miatt mentem tovább...Linux Mint 17.3, nem tudtam megszeretni, majd vissza Ubuntu 14.04, de itt meg notorikusan előjön a hiba, hogy akármilyen fixet alkalmazok, nem tudom állítani a fényerőt a kijelzőn (szerk: ez Fedora alatt is kijött, de ott egyből működött a fix...)... és megcsappan az aksi idő...nem gyerebe hiba...
    Aztán a rendszergazdánk ajánlotta, ha már linuxozhatnékom van, Fedorázzak, abból is most nemrég jött ki új verzió, hátha ez tetszik majd...és tetszik! Eddig a legösszeszedettebb, legjobban konfigurálható és bővíthető linux distro, amit kipróbáltam, nagy megelégedéssel nyüstölöm.
    És kezdi kiváltani - a napi használatra és munkára már teljesen megtette - a Win7-et a dualboot másik oldalán - egyetlen visszatartó erő, hogy legyen Windows a gépen, a játékok -> Kérdés: mennyire érdemes valamilyen virtualWindows megoldást alkalmazni, hogy a Win-es játékokat így futtassam? A teljesítmény-probléma lenne érdekes, mert azért egy BF3-4 + FarCry 3-4 annyira nem szimpla játékok. Gondolom, natív win teljesítményt nem érdemes elvárni. :F

    [ Szerkesztve ]

    "Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

  • shifty!

    senior tag

    válasz sg22 #379 üzenetére

    Értem, annyira nem izom a gép, windows alatt éppen röcögnek a dolgok, úgyhogy nem erőltetem :)) Köszönöm, mindenesetre.

    "Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

  • shifty!

    senior tag

    válasz zoltanz #442 üzenetére

    A Transmission tökéletesen számol a trackerek túlnyomó többségén. Hovatovább nálam pl. Windowson is felváltotta az uTorrentet :)

    "Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

Új hozzászólás Aktív témák