Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SityiSXT

    őstag

    válasz dabadab #80 üzenetére

    Megvan, én voltam hülye, elnézést. Csak ez a 70 év kicsit soknak tűnik software-ek esetében, nem?

    HaaS: A vásárlás egy dolog, olyankor értelemszerűen a vevő azt nézi, ami neki a legjobb. Viszont itt most adott egy probléma, nevezetesen az, hogy az Ubi kreált egy védelmet, ami nem működik megfelelően - ilyenkor talán nem árt, ha őket is megpróbáljuk megérteni, hogy miért tették, amit tettek, mielőtt elítéljük őket, nem?
    Jelen esetben az új védelmi rendszer nem működött megfelelően. Sokan szkeptikusak voltak ezzel az egésszel már a megjelenés előtt is, sokakat eltántorított az adott játékok megvásárlásától; akik megvették és szívtak vele, most kapnak némi kárpótlást. Aztán meglátjuk, mi lesz: vagy használható rendszert kalapálnak belőle, vagy eltűnik ez a megoldás a süllyesztőben.

    És ez már csak a saját agymenésem:
    Ez az egész DRM-hercehurca - lehet, hogy csak engem - de némi(?) önbíráskodásra emlékeztet. Jogilag a játékok védettek, csak a valóságban ennek kikényszerítését fölöttébb körülményes kivitelezni, ezért kellenek ilyen suskusok. Megértem a fejlesztőket/kiadókat, hogy ilyen megoldáshoz folyamodnak termékeik védelmében, de megértem azokat is, akik ezt fölöttébb kényelmetlennek találják. Részemről mindenki olyan védelmet alkalmaz, amilyet akar, de engem, mint legális felhasználót ne korlátozzanak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák