Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vndlczndr

    tag

    Tehát megeshet, hogy szénné ég a kártyám az új driver miatt (ugye az előző driververzióval tökéletesen ment minden), amire az AMD az EULÁ-ra mutogatva reagál, és mossa kezeit?
    Ekkora öntökönrúgást a világ nem látott, ez ki tudja hány millió dollárban mérhető presztizsveszteség a cégnek.
    Nem tetszik, hogy az nVidia elviszi lassan a teljes VGA piacot, de amíg ilyeneket húznak, addig nem tudom sajnálni a pirosakat.
    Az meg, hogy miként lehet egy ilyen drivert kiadni stabil verzióként, az örök rejtély számomra.
    G.

    [ Szerkesztve ]

    ex AtomNyúl

  • vndlczndr

    tag

    válasz Abu85 #28 üzenetére

    Igazad van, jogilag védett az AMD.
    Hadd meséljek egy fiktív sztorit: Ha jól értelmeztem mindent, megeshet, hogy Józsi, a mezei júzer megveszi az MSI kártyáját, belerakja a gépébe, felrakja a drivert meg az MSI oldalán ott virító Afterburnert is, majd (mindent alapbeállításon hagyva) nekiáll Battlefieldezni, mire szépen széjjelfől a kártyája.
    Ezután Józsi rohan vissza a boltba, hogy "de hát ez megsült", ekkor pedig közlik vele, hogy ott az EULA, mé'r tette fel az Afterburnert, ő a hibás, mert az egész eddig ilyen kritikus hibát nem produkáló driver (Igen, a driver! Eddig jó volt, mostantól meg életveszélyes lett. Nem az Afterburner lett lecserélve, hanem a driver!) most úgy döntött, hogy harmadik féltől származó tuningprogram esetén villanyrezsót csinál a kártyából. Tuning nélkül is.
    Ezután két kérdés maradt hátra:
    Mikor fog Józsi megint AMD kártyát venni?
    Hány embert fog a vásárlástól eltántorítani ez a nyilvánvalóan eget rengetően amatőr hiba? (Igen, amatőr! Alap, hogy ha mást nem is, de legalább a népszerűbb VGA-val kapcsolatos segédprogramokat tesztelem a driverrel a kiadás előtt, nem pedig utána mutogatok, hogy "Ezt nem én adtam ki, nem vállalok semmi felelősséget!")
    Ez egy hatalmas baklövés volt. El lehet ismerni egy bocsánatkérés meg pár kártya cseréje mellett vagy lehet kardoskodni, hogy "Mi márpedig akkor sem hibáztunk, mindenki más írt szar programot!". A döntés a tiéd gyártóé.
    G.

    ex AtomNyúl

  • vndlczndr

    tag

    válasz Televan74 #131 üzenetére

    Miből feltételezed, hogy nem vagyok nyugodt? És ha már személyeskedsz, legalább szürkében tedd, a többieket ne zavarjuk ezzel. :)

    Közben végigolvastam a fentebbi eszmecserét. Megérte, az "az is tuning, ha jobban hűteni akarod a kártyád, mert jobban kopik a venticsapágy" c. rész nagyon szórakoztatóra sikeredett, a motoros/fékes példa remekül szemléltette az érvelés röhejességét.

    G.

    [ Szerkesztve ]

    ex AtomNyúl

Új hozzászólás Aktív témák