Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz total90 #14 üzenetére

    Nem szabad elfelejteni, hogy a Telekom uzletek nagy resze mar itt is alvallalkozonak van kiadva. Innentol kezdve azok abban erdekeltek, hogy a leheto legolcsobb embereket alkalmazzak. Azok meg sajnos olyan minoseguek, mint amit a Musztafatol kaptal.

    A segitseg amit egy ilyen T-pont-ban az ember kap majdnem egyenlo a nullaval. Amikor baratnom osszekoltozott a noverevel, 6 hetig nem tudtak elintezni, hogy az egyikojuk meglevo elofizeteset hasznalhassak tovabb. A T-pont a kozpontra, azok meg a helyi T-pontra mutogattak, hogy miert nem megy. Aztan nagy nehezen sikerult, mindketto felmondta a regi lakhelyen levo szolgaltatast es egy ujat vettek, mert maskepp nem volt megoldhato - persze ki kellett fizetniuk a husegido fennmarado reszet. En pont ezert soha nem is valasztottam nagy szolgaltatot, a kicsiknel telefonos ugyfelszolgalat van, ott normalisan nemetul beszelni tudok dolgoznak, legalabbis akikkel en eddig ugyet inteztem normalisak voltak.

    Mas: A hertz-nel egyszer olyan torokkel beszeltem, akinek alig ertettem meg a mondandojat. Avis-nal is volt ugyanilyen esetem, mondtam is az ugyintezonek, hogy ha a magyar kozpontbol beszel, akkor valtsunk at az anyanyelvunkre, ugy valoszinuleg hamarabb szabadul tolem - meg is oldodtak a kommunikacios nehezsegek :-)

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz total90 #18 üzenetére

    Az elso nyelvtanfolyamomon elmagyarazta egy torok no, hogy hogyan is tudott 20 evig elleni annyi tudassal, hogy nemetul csak a szamokat ismerte: mindig olyan varosreszbe koltoztek, ahol tobbsegben voltak a torokok. Ott volt torok bolt, etterem, orvos, egyszoval minden, ami a napi megelheteshez kellett. Az ido naygreszeben otthon volt, csak torok TV adokat nezett. Ha valami inteznivalo volt, akkor azt mindig a ferje vegezte el, aki beszelt nemetul, vagy ha az nem volt otthon, akkor a gyerekek kozul valamelyik ment neki tolmacsolni. Nem tudnam elkepzelni az eletem ugy, hogy egy orszagban ahol elek, ne tanuljam meg legalabb alapszinten a nyelvet.

    A google translator jo dolog, en javitottam mar szerbiaban hidraulikat gugli segitseggel, meg kezzel labbal mutogatassal :-)

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz t72killer #23 üzenetére

    Ez volt 2002-ben. Amugy a 2-3. generacios torok fiatalok egy resze sem beszel rendesen nemetul.

    Amugy ez a jelenseg nem olyan nagy baj. Ma vegigmentem a kis varosunkon ahol lakom. delutan 1 orakor csak nem feherboru allampolgarokat lattam babakocsival :-)

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák