Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz vadkörte #143 üzenetére

    Kösz a tanácsokat... Nekem is szándékomban áll a bitumenes kezelés, de ez annak függvénye lesz, hogy éppen akkor meg tudom-e venni a bitumenes kenhető masszát, lesz-e rá pénzünk. Vagy a kemény bitument, de az tényleg pepecsnek tűnik. Ezt amúgy sem magunknak csinálnám, nem akarok még negyven évig ebben a homokos fagyzugban élni, ahol most (kezeletlenül kb. annyit bír az akác stabilan, a vastagabb darabok többet), szóval az utód profitálna belőle. Impregnálásban nem gondolkodom, mert a főzve impregnált akác elveszti a természetes tartósságát. A legtartósabb eljárás az volna, ha a földbe kerülő végét körbeégetném, de az meg nagyon hosszadalmas.

    Ami a szekercét meg a vonókést illeti... Te használtál már mindkettőt? :D Mert én igen. Nem vagyok béna egyikben sem (eleve egy alkalomnyi faaprítás több tízezer kisbalta-lesújtást jelent), de szekercével nem lehet szépen, simára dolgozni, és akácot sem lehet vele jól, épp a gesztig háncsolni. Régen, míg nem volt lehetőségem vonókésre, én is azt használtam, de utólag már azt is tudom, hogy a rönkbútor-készítők is vonókést alkalmaznak erre, azt épp erre találták ki, nem másra és nem mást.

    A kisebb görcsöket meg különös mód machetével a legjobb lecsapni, de hegyet faragni is. ;] Erre idén jöttem rá, miután öcsém talált egy elhagyott machetét a mezőn.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák