Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    A cikkben ugy van beallitva a jatek mintha valami nagyon komoly jatekrol lenne szo, de maximum gyerekek szamara lehet izgalmas. Amugy ures es unalmas.

    A betaba toltam bele 12orat, aminek a tulnyomo resze a dark zone-ban telt el ahol egy ido utan nem ritkan 2-3 ellenfelet tudtam megolni es elszedni a cuccaikat. Izgi volt, de itt kifulladt a jatek szamomra.

    Haverok kozul paran megvettek, es probaltam naluk, de nem lattam ertelmet kiadni erte azt az osszeget amit kernek ezert.

    Nekem az jon at, hogy kapaloznak azert hogy ne tudjak feltorni a jatekaikat ezert elmentek Ubieknal egy allando internetet igenylo iranyzat fele, mert amugy unalmasak es monotonak a jatekaik nagyresze. Ahogy az AC es FC jatekokat is csak akciokban szerzem be 10EUR alatti darabaron (vagy meg kevesebbert Steam-en). Ez a Division sem er tobbet szamomra.

    Lehet kell nekik par ev mire beernek ezzel az allando internetet igenylo co-op-multis jatekok vonalaval, es akkor sikerul majd osszehozniuk valami jo jatekot.

    Amugy a cikkiro olvsssa at figyelmesen a cikket meg egy parszor mert vannak elirasok szavak vegen elhagyott-felcserelt betuk. Ha geprol lennek beirnam mik ezek, de telefonrol problemas ezt megoldani.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz .LnB #7 üzenetére

    Latom a lenyeget ragadtad meg.

    Utana irtam hogy a teljes verziot is probaltam 2-3orat, mert probaltak haverok ravenni hogy jojjek en is veluk jatszani, de ez a jatek egyaltalan nem eri meg az arat szamomra a jelenlegi formajaban-verziojaban.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz .LnB #12 üzenetére

    Olvasd el a 6. hozzaszolast.

    De egy reszet kifejtem:
    Azert mennek el egyre tobb jatekukkal Ubieknal az online iranyba es igy igenyelnek folyamatos online kapcsolatot az utobbi idoben megjelent jatekaik, mert epeszu ember nem veszi meg a ctrl+c ctrl+v jatekaikat megjelenes napjan eredeti aron es:
    1. Vannak akik "elotesztelnek". Aztan az elotesztelok jatsszak-kijatsszak a jatekukat es elfelejtik, mert nem ragadja meg az embert. Ezek a szemelyek nem fizetnek semmilyen modon kesobb sem az adott jatekert.
    2. Vannak akik "elotesztelnek" es ha ugy itelik meg akkor meg is veszik az adott jatekot elobb vagy utobb.
    3. Vannak azok pl en is csak akkor veszenek adott fejlesztok-kiadok jatekait ha akcioban van, mert amugy remekul megvagyok a jatekaik nelkul csak van ami azert nekem is felkeltette az erdeklodesemet es nem sajnalom egy jatekukra a maximum 3k Ft-ot, mert nekem anyit er meg es nem tobbet.

    Az Ubi ezzel az online-os okossaggal az elso es masodik tipusu emberek lehetoseget akarhatja megszuntetni.
    Valami olyasmit talalhattak ki, hogy megprobaljak meglovaglni a multis jatekok altal nyujtott lehetosegeket ugy mint allando internetkapcsolat (ami egyertelmu es ellehetettleniti-ertelmetlene teszi a torest), co-op lehetoseg mas emberekkel (pve-pvp ez komoly huzoero) es az egyszer beharangozott majd visszavont es ismet beharangozott jatekon beluli mikrotranzakciok (legutobb ugy volt hogy benthagytak azota ennek a lehetosegbek az aktualis helyzetet nem kovettem) amik altal meg csorog egy kis penz a zsebukbe.

    Amugy az Ubibol siman kinezem, hogy ezt jatekot anno a kezdeteknel offline jateknak szantak (csak ezt sehol nem reklamoztak) elsosorban egy kis multis kiegeszitessel es ezert volt jobb a regi videokban mert az a single lehetett, de aztan dontottek hogy csak multis lesz es ezert butitottak a jatekot.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz oriic #20 üzenetére

    A játék történetére gondoltam első sorban, hogy a gyerekeknek lehet izgalmas. A lövölde része meg átlagos nincs benne semmi igazán kiemelkedő.

    A bétát az Ubi azért dobta ki, hogy legyen rálátása a leendő játékosoknak mire számíthatnak, de ez egyértelmű ez a lényege.
    A hivatalos megjelenés után is játszva a játékot, látott videókat és írásokat olvasva semmi újdonság nincs, legalábbis én nem vettem észre semmi különbséget.
    Bejött volna a játék mert elvoltam vele főleg a dark zone-ban (akár béta akár teljes), de ugye semmi extrát nem mutat fel ami miatt megérné az eredeti árát számomra, de ezzel nem csak én vagyok így ahogy elnézem a Steam-et és itt is írják lentebb a topikban mások is rajtam kívül az ár témát.

    A Steam-en lévő értékelések szerint akik 100+ és 200+ órákat raktak a játékba és értékelést írtak, gyakorlatilag kivétel nélkül mindegyikük megemlíti, hogy nem éri meg az eredeti összeget amit kérnek érte és akcióban éri csak meg 50-75%-os leárazás során. Van aki annyit írt, hogy nem érte meg a kiadott pénzt, de vannak akik az ár mellett még a bug-okat is megemlítik.

    Amit én tapasztaltam (béta+havernál megjelenés után) és tudok a játékról így olvasva-videókat nézve:
    A története átlagos, az ebben a játékban is az AI buta, 1x beestem a pálya alá és 1x úgy beragadtam, hogy nem tudtam kijönni sehogy (vagy megöltem magam vagy kiléptem, de már nem emlékszem pontosan erre a momentumra), a le-fel mászás csak adott pontokból lehetséges. Emiatt volt is az elején egy olyan helyzet, hogy egy egész tömböt kerültem mert ezt akkor még nem tudtam, azt hittem elsőre, hogy nem lehet mászni a játékban amin nem lepődtem volna meg ha már nem lehet guggolni és hasra feküdni egy lövölde játékban... Harc közben külön figyelni ha mászni akarok valahonnan-valahova. Szívás volt. A co-op, pve és pvp tetszett.

    Amit külön kiemelnék az a grafika és a pálya részletessége. Az jól meg volt csinálva.
    Viszont olyan szinten fix minden eleme ennek a játéknak is, hogy pl egy kukák közé bedobott gránát hatására semmi nem történik a közvetlen környezetével fixen a helyén marad minden, de na basszus 2016 van haladjunk már a korral és ne legyen évekkel ezelőtti szint még ha multi is a játék.

    Ha a grafikát figyelmen kívül hagyom ez a szint amit ez a játék képvisel az aktuális formájában az évekkel ezelőtti... akkor elment volna. Ha fejlődik és tesznek hozzá érdemben akkor megérheti a kért árát.

    (#21) duvi :

    Az a 133 ember csak egy csepp a tengerben az maximum 50 ezer emberhez képest akik aktívan játszanak a játékkal. Szóval esetetekben az átlag életkor nem túl mérvadó, én meg többségben mikrofonba visító-sivító gyerekeket hallottam.

    orichalcos-nak kifejtettem fentebb, hogy miért írom azt a játékról, hogy üres és unalmas, de a lényeg annyi, hogy átlagos semmi kiemelkedő nincs benne: csak egy hiányos lövölde olyan hiányosságokkal ami alapnak tekinthető: guggolás, hasalás stb. A bétához képest meg nem látok semmi pluszt a hivatalosan megjelent verzióhoz képest csak annyit, hogy nem korlátozott és a ami a bétában tiltva volt az most már használható.

    Az újdonság ereje viszont dolgozik, de kérdés meddig?

    Ha nem fognak kihozni hozzá érdemi újításokat amik tényleg jók akkor ellaposodik a játék és otthagyják az emberek. Ennyi pénzért amit az alap játékért kérnek meg illene pár évig ingyen DLC-ket adni a játékhoz vagy ha nem is ingyen de legalább olyan tartalommal rendelkező kiegészítéseket amik nem elszállt árral rendelkeznek és megérik a pénzüket.

    Ubiek játékai nem ritkán ugyan azok csak a minimálisan tesznek hozzá lásd: Far Cry és Assassin's Creed széria.
    Aztán mivel az emberek sem feltétlen hülyék mint ahogy az Ubi gondolja így nem mindenki veszi meg a játékaikat, mert azok semmivel sem adnak többet mint az előzőleg megjelent játékuk csak a történet más és egy-két helyen van minimális újítás vagy inkább addigi hiányosság befoltozása. Így ezek az emberek "előtesztelik" a játékukat aztán mivel nem túl maradandó címeket alkotnak egy ideje és tucat játékokat gyártanak szintén egy ideje, így az emberek többsége kijátssza a játékukat és elfelejti. Ezek az emberek nem adnak pénzt a játékukért.

    A multis vonallal meg az Ubi próbál újítani hogy tesz co-op-ot, meg pve és pvp-t az újabb játékukba mint húzóerő (ami tök jó dolog), ehhez nélkülözhetetlen a folyamatos internetkapcsolat ami révén nem olyan egyszerű feltörni az adott játékot vagy ha sikerül is akkor nincs értelme úgy játszani mert a multi a lényege és a többi emberrel való játék.

    Az állandó internetkapcsolatot nem negatívumként hozom fel hanem egy tényezőként amivel pénzcsapokat szeretne nyitva tartani és újakat nyitni az Ubi, Aki a játékukkal akar játszani az vegye meg mert különben nem tud vele játszani semmilyen egyéb módon, de ez így helyes.

    Egy multis játék az emberek kiszámíthatatlansága miatt szórakoztatóbb és ha harcra kerül a sor akkor nehezebb tud lenni azaz több kihívással rendelkezik mint egy offline játék a buta és egy idő után kiismerhető A.I-val szemben.

    (#28) .LnB

    Látom te nagyon szíveden viseled ezt a játékot és személyeskedsz is miatta.
    Vegyél egy nagy levegőt és nyugodj meg inkább.

    Csak hogy megosszam veled mennyire nincs igazad és is nem ismersz és közel sem állsz a valósághoz:

    Miután a bétát lelőtték utána gondolkodtam hosszasan, hogy mégis meg kéne venni, majd rányomtam a kosárba rak gombra, majd beírtam a bankkártyám adatait, de az utolsó oldalon tört meg a lendületem és forgott tovább az agyam vegyítve a látott 59,99€ (18.886Ft) összeget amit a játékért kérnének és ahogy jöttek elő az emlékek közben lassan rátoltam az egérmutatót a vásárlás gombra, de végül arra jutottam nekem ez most mégsem kell.
    Után írtam komának átugranék megnézni a végleges verziót, másnap átmentem megnéztem és még mindig nem. Ez lett volna az utolsó szikra ami beindíthatta volna a láncreakciót, hogy pajtásnál pár órányi játék után megvegyem magamnak, de nem történ meg. Majd később, ha lesz tartalom mögötte és számomra ténylegesen megéri az árát vagy olyan akcióban lesz hogy nem tudok ellenállni és akkor már ténylegesen megveszem.

    De mutatok pár képet a Steam fiókomból ami most lett februárban 11 éves, és jelenleg 79 játék van rajta (ami lassan de bővül), továbbá a GTA V-nél mikor megjelent az elővételi lehetőség szinte azonnal rányomtam: 2015.01.28.

    Van egy polcom is ám amin csak játékok vannak és dobozosak, de azt most nem tudom lefotózni, de annyit elmondhatok, hogy régen több játék volt rajta csak idő közben ezt-azt elajándékoztam vagy eladtam.

    Akad olyan játék ami polcon is és digitálisan is meg van azaz minimum 2x kifizettem az árát. A GTA IV-ért pl első nap mentem lobogó hajjal a boltba hogy megvehessem, ugyan így voltam a GTA: San Andreas-al és GTA Vice City-vel is még régebben vagy a Mafia első részével.

    Amit nem tudok kipróbálni annak fel kellett keltenie az érdeklődésemet, hogy ki akarjam próbálni. Ha eddig megvoltam az adott játék nélkül akkor továbbra is megvagyok nélküle így várok egy leárazást aztán akkor megveszem kipróbálom ha tetszik akkor játszok vele ha nem tetszik akkor hagyom. Van aki dohányzik, iszik és bulizik masszívan. Én magamra költöm más-más formában amik az egészségemet nem károsítják.

    Nem tudom de ez nem okoskodás szerintem, hanem vélemény-eszme csere aminek a keretén belül a tapasztalataimmal vegyítve az aktuális álláspontomat osztom meg ami nem röghöz kötött és alakítható-formálható ha azt normális módon közlik felém.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz velizare #58 üzenetére

    Az a Steam-es aznapi maximum játékosszám volt.
    Ahogy elnézem a Steam-es adatokat az átlag játékidő 50 óra, és a játékosok száma pedig csökkenőben van: [link]

    (#59) vegitossj7 :

    Amire épül az a tapasztalat.

    Ha játszani támad kedvem akkor Steam-et használok. Most nem kezdem el sorolni az előnyeit és hátrányait, de már jó pár éve nem veszek dobozosan játékot csak digitálisan.

    Az ár az annyi amennyi Steam esetében. Régiók szerint vannak a besorolások. Ha valamelyik játéknak sokallom az árát amit be akarnék szerezni akkor várok egy akcióig.
    Eddig megvoltam nélküle akkor tudok várni.

    Nem vagyok a híve a "biztonságos" helyről beszerzett serial-nak. A kiadó egyik napról a másikra gondolhat egyet és régiózárat tesz az adott játékra mint ahogy a Rockstar is így tett az olcsó kínai seiral-okkal a GTA V esetében. És ebben az esetben ha te már olyan serial-t kaptál amit kínából származik akkor benézted azt az összeget amit kifizettél érte. Viszont egy Steam-es akció keretén belül nem érhet semmilyen meglepetés így a trükközés is értelmetlen. csak türelmesen kell várni.

    Látom te is a bétánál ragadtál le, hogy említettem, de leírom megint: Néztem videókat. Olvastam leírásokat. Láttam képeket a játékból. Sőt még a teljes verzióval is játszottam amiben semmi pluszt nem tapasztaltam a bétához képest.

    Az alapvető hiányérzet a többi ember véleményétől függetlenül alakult ki bennem a játék játszása során ezért volt az hogy csak elgondolkoztam a vásárláson nem pedig meg is vettem. Azok az értékelések a 100+ 200+ játékórával ahol szintén említik az ürességet-hiányosságot csak azt bizonyítják, hogy nem csak én tapasztaltam és érzem így jóval kevesebb játékidővel.

    Egy szóval nem írtam, hogy ne lenne szép a játék.
    A fizika meg már réges-régen illendő lenne hogy legyen egy játékban akár mutlis akár offline. Nézd meg a Battlefield 4-et ott már épületeket és egyéb nagyobb objektumokat lehet rombolni, itt meg egy nyamvadt tereptárgy nem reagál sehogy egy gránátrobbanásra.

    Egy Heaven benchmark is szép, de ha nem tudok benne mit csinálni akkor mire megyek vele?
    Csak a gépem teljesítményéről kapok infót, mert az arra való. Egy játék meg arra való, hogy szórakoztasson, lekössön, de ha ezt nem teszi meg akkor annyi volt az adott játék és lépek is ki belőle.

    (#66) xRagna :

    A Diablo III a kiegészítőjével is meg van és az van amit írsz...
    Felhúztam pár karaktert, de annyi volt a játék... már alig emlékszem rá, de azt tudom, hogy nagyon hamar unalmassá vált.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz .LnB #71 üzenetére

    Jaja vágom, csak én sem ülök mindig a gép előtt és nézem állandóan az akciókat.

    (#72) cain69 :

    Nem elítélek, hanem véleményezek.
    Amit meg ha úgy érzek megosztok. De van mikor csak én is olvasok adott topikokat.
    Volt-van némi rálátásom az online játékokra.
    WoW-al kezdtem az egész online játék történetet 10 éve, majd én is felültem a hullámvasútra:
    ép ész keretei között kimaxolt karakter-karakterek --> jön az új kiegészítő fussunk neki megint a tápolásnak --> ismét kimaxolt karakterrel-karakterekkel rendelkezem --> jön az új kiegészítő stb... aztán fel is hagytam az egésszel, mert végleg ráuntam.

    Számomra a Steam kézenfekvősége és nem csekély felhasználóbázisa és azok véleményezése ad alapot és nyújt információkat amikkel bővítem a sajátjaimat.
    Persze megértem, hogy nem használja minden játékos és nem szívleli minden ember aki játszik, és nem is minden fellelhető játék érhető el az áruházukban. Tiszta sor.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák