Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silverhead

    újonc

    válasz Televan74 #10 üzenetére

    Mondjuk én is 2* fogok fizetni... Ezzzel kezdeni kellene vmit. A VoIP szolgáltató is beszedi a távközlési adót, meg most majd a szolgáltató is... Ugyanazért...

  • obligat

    senior tag

    válasz Televan74 #10 üzenetére

    Már írtam máshol is.

    Nem a pénz a lényeg, hanem az elv. Az internethez az államnak semmi köze. Nincsen cég, amelyben befolyást szerezhetne, ahogyan nincsen vezetősége sem, amelybe csinovnyikjait delegálhatná. Nem szolgáltatás olyan módon, mint például az áram, vagy a gáz, mert a vezeték túlsó végén nem egy cég, vagy érdekcsoport áll, hanem egy hálózat, magánemberek technikai kütyüi, cégek technikai kütyüi. Igazából a szolgáltatóknak is csak jelképes összegeket illene szedni érte, amely elég a hálózat fejlesztésére és karbantartására. Emellett az adóztatása lassan olyan, mintha alapvető emberi jogra vetnének ki adót. Ki az, aki ki meri mondani, nem lehet netkapcsolata valaki másnak? Észak-Korea? Ott mennyire vannak az emberi jogok tiszteletben tartva?
    Amennyiben meg van reális technikai lehetősége, valamint a lehetőség realizálásának költségeit állja az internet elérésére, akkor szerintem annak elérése ilyen alapvető joga az embernek. Ennek szellemében tehát fogják az adótervezetet és dugják fel oda, ahová soha nem süt a Nap, mert nem szokás korlátozni a honpolgárt adóval pl.: az önrendelkezésben, életben, szabadságban, véleményben, vallásban.

    Na milyen a védőbeszéd? Ilyesmivel készülök, amikor majd felbontom a szerződést a netszolgáltatómmal, mert az a nyakamba akarja varrni a kötbért, meg az adott előfizetési időszakban a "teljes ár"-hoz viszonyított kedvezmények időarányosan felhasznált hányadát. Természetesen a bíróságon, mert azt nem fogják megkapni.

    --==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

Új hozzászólás Aktív témák