Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • h-yle

    addikt

    Elöljáróban: nem játszottam a játékkal, a véleményem nem is konkrétan az Orderről sokkal inkább a jelenségről szól.

    Szerintem minden játék esetében vannak objektív és szubjektív szempontok amelyek mentén értékelni lehet.

    Objektíven egy 5 órás akciójáték kevés egyedi játékmenetbeli elemmel, és közepes történetírással megtámogatva karcsú, még akkor is, ha grafikailag szép. Persze szubjektíven értkelve valakinek nagyon bejöhet a világ, a sztori, vagy a játékmenet, és kaphat olyan élményt amit máshol nem. Az alapján viszont nem lehet értékelni, hogy lehet valakinek tetszhet. Ezért nem a pontszámot kell nézni, hanem elolvasni a cikkeket, és értelmezni, megérteni a leírtakat.
    Ha bevállalsz egy olyan játékot mint az Order a cikkek ellenére, és a hibák tudatában, mert tudod, hogy te rohadtul szeretsz 19. században vérfarkasokra vadászni, meg ugye a gyerek/suli mellett tök jó, hogy nem is hosszú annyira így lesz idő végignyomni az tök jó. Ettől nem leszel kevesebb, hogy ha neked tetszik valami ami a többségnek nem. Viszont a láték se lesz attól több, hogy neked bejön.

    Sokszor érzem úgy megosztó címek esetén, hogy akik régebb óta játszanak kicsit kritikusabban állnak dolgokhoz, mint azok akik pár éve. Ha ez a 10. ilyen stílusú játék amit lenyomsz máshogy fogsz ránézni mint ha az 1., 2., 3.

    Játékvásárlás előtt két dolgot lehet csinálni. Elmész valahova ahol kint van a játék, és kipróbálod, meg megkeresed azokat a szerzőket, forrásokat (és itt szerintem fontos, hogy nem újságról/oldalról van szó, hanem szerzőkről, videósokról, haverokról, tehát individumokról) akiknek a véleményére adsz és adhatsz, akikkel általában egyet tudsz érteni. Ezek alapján hozol egy döntést, veszel egy játékot, ami aztán vagy bejön, vagy nem. Ja és soha ne rendelj elő semmit. Soha. Így nagy eséllyel nem lőssz kapufát. Ha meg igen, akkor így jártál, ennyi belefér. ;)

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

Új hozzászólás Aktív témák