Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz gyuribácsi88 #14 üzenetére

    Ezzel a véleménnyel több dolog miatt sem tudok azonosulni, az Order kapcsán elsősorban azért, mert a játék nem kerek, nincs normálisan vége, innen nézve (grafika, művészi szint és minden egyéb pozitívum ellenére) jogosan lehet az a véleménye a vásárlónak, hogy egy nem teljesen kész játékot kapott. Ez úgy is kellemetlen lenne, ha kétszer ilyen hosszúra húzták volna a játékidőt, és akkor lesz igazán kellemetlen, ha drága DLC-kkel lesz megoldva az, hogy be legyen fejezve. A Resident Evil korában ilyesmire álmunkban sem gondolhattunk.

    Egyébként is feleslegesnek érzem a régen minden jobb volt dolgot felhozni, szerintem is így van a játékok kapcsán, de ettől még nem lehet összehasonlítani a dolgokat. A játékok bizonyos szempontból egyébként tényleg olcsóbbak lettek, 2000-ben a FIFA emlékeim szerint 10 ezer környékén volt, a bruttó átlagkereset meg 90 környékén, most pedig 230 ezer környékén van a bruttó átlagkereset és 20 ezer a FIFA, pedig az ÁFA nőtt stb. Ugyanakkor ez egy érthető piaci folyamatnak tűnik számomra, hiszen egyre többet lehet eladni ezekből a termékekből, valószínűleg sokkal többet, mint amennyivel a fejlesztési idő és erőforrásigény nő. A magas árak miatt kesergőket viszont meg tudom érteni, ilyen-olyan okokból a prevgen konzolok AAA-s címe sokkal olcsóbbak voltak évekig, mindenkit sokkol egy efféle emelkedés, ilyenkor nem kell lehülyézni a fogyasztókat szerintem.

    Egyébként sosem jutott eszembe, hogy vannak oldalak, akik a Metacriticről szereznek "hírnevet", alapvetően mindenki a látogatókból él, nem a hírnévből, egy kiugróan gyenge vagy erős pontszám pedig nem hiszem, hogy látogatók ezreit vinné át bárhova, rendszeres olvasót meg aztán végképp nem farag az emberből, főleg, ha a cikkben baromságok vannak és ezért száll el a pontszám.

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Új hozzászólás Aktív témák