Új hozzászólás Aktív témák

  • neilszab

    őstag

    válasz VitaD5 #11 üzenetére

    Én azt nem tudtam, hogy jogokat is vettek, de az biztos, hogy merítettek belőle, de ezen kívül még sok más hasonló jellegű filmből és történelmi eseményekből is... :B

    http://hu.wikipedia.org/wiki/The_Last_of_Us:
    "A The Last of Us koncepciója azután merült fel, miután a fejlesztők megnézték a BBC Bolygónk, a Föld című dokumentumfilm sorozatának egy szegmensét, amelyben egy Cordyceps gombával fertőzött hangyát mutattak be, ahol a gomba átveszi az állat agyának feletti irányítást, majd kinő annak fejéből; az, hogy a gomba az embereket is megfertőzheti a játék alapötletévé vált. A GamesRadar rámutatott, hogy a játék a The Walking Dead graphic novelből és televíziós sorozatból, valamint a 28 nappal később, Az ember gyermeke, Az út, a Legenda vagyok és A Triffidek napja filmváltozataiból is merített inspirációt. A játék további inspirációforrásaként szolgált A világ nélkülünk és a Polio: An American Story non-fiction könyvek, A félszemű, A kárhozat útja, a Nem vénnek való vidék filmek és a The Last Town on Earth és a City of Thieves regények...

    ...Druckmann és Bruce Straley játékrendező poszt-apokaliptikus és disztópikus helyszínen játszódó filmeket, könyveket és televíziós műsorokat tanulmányozott, ám hamar rájött, hogy a való élet sokkal jobb inspirációforrásként szolgálhat. Az 1918-as spanyolnátha járvány tanulmányozása során Druckmann a paranoiáról és az emberek kihalástól való védekezéséről tanult, míg az 1880-as évek polio járványa megmutatta neki, hogy a társadalmi osztályok közötti különbségek, hogyan befolyásolják az emberek a megítélését. Az emberi szenvedés történelmének vizsgálata is segített Druckmann-nek válaszolni arra a kérdésre, hogy a The Last of Us olyan játék e, amibe kell egy tipikus rosszfiú."

    [ Szerkesztve ]

    Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

Új hozzászólás Aktív témák