Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz buherton #27 üzenetére

    Gazdasági érdek húzódik mögötte
    Eddig pipa
    mert tényleg kevés a _jó_ IT szakember,
    pipa, jól alakul
    emiatt még nagyobb tömegeket akarnak bevonni erre a munkaerőpiacra, hogy lehessen miből válogatni
    és az utolsó méteren elbukni kár volt. A nagy számok törvénye nem feltétlen jó, "a vakbélműtét is rutinműtét, egyszer csak sikerülnie kell" hozzáállás NAGYON nem helyes irány!
    A nagy számok törvénye és gazdasági érdek rögtön találkozott: olcsó tömeg. Pistike ha összedobott egy HTML oldalt izgő-mozgó gifekkel meg gyári flash gombokkal rögtön pro webfejlesztőnek képzeli magát. Akarsz egy weblapot csinálni a vállalkozásodnak? Azok a nyamvadt webesek százezrekért csinálnák, Pistike meg azt mondta hogy tök profi benne, és csak egy húszast kér. Megcsinálja, és lehányod a monitort. Pistike ismer egy még profibbat, aki már látott Wordpresst, nagyon profi blogot ír, összerak egy ötvenesért egy menovallalkozas.wordpress.com-os oldalt (és csodálkozol hogy senki se vesz komolyan) majd az első 0-day megjelenésekor az iszlám állam zászlaját és fülbemászó arab vartyogást találja a vevő a blogod helyén. Miután a TEK-től elköszöntél és elmentél aranyérkenőcsöt venni, eljátszod még ezt kétszer-háromszor egy joomla-huszárral meg drupalmesterrel, mire a drága, több százezres webes elmagyarázza, hogy ő ad hosszú távú supportot, csak évi 5 ezer a menovallalkozas.hu, és még sorolhatnám.

    @ph0nak
    Szerintem meg a legtöbb "kocka" magától sajátította el a programozást, nem igazán hallottam olyanról, aki egyetemen tanulta meg az alapoktól és programozó lett belőle.
    Szia, bemutatkozom, Béla vagyok :)
    Az a szerencsétlen eset történt velem, hogy ugyan kvára kivételezett helyzetben voltam és korán számítógéphez jutottam (90' évek elején P1, Amiga meg Enterprise volt nekem-környezetemben), viszont amikor komoly érdeklődést mutattam a programozás iránt, nem kapták elő az Enterprise kézikönyvét (benne volt a basic programozás) és amikor rendszergazda ismerőstől kértem segítséget (akartam saját költségszámító-számláló programot írni, modemes betárcsázós időszak) akkor azt mondta hogy inkább töltsek le egyet, mintsem én írjam meg, így maradtam a gép- és Windózbütykölésnél meg játéknál.

    @elithun
    Sosem feledem mikor középiskolában szerettem volna programozni tanulni fakultáció keretében (~5 éve), és kiderült, hogy az intézményben egy informatika tanár sem tud semmilyen formában programozni
    Nálunk is a Comenius Logós teknős idomítása volt a plafon :(

    @dabadab
    Tényleg, ez a femnácizás a legröhejesebb dolgok egyike.
    Annál már csak a feminácik erőlködése röhejesebb, amikor problémát keresnek és gerjesztenek a pénzigazságosság nevében. Több női programozót, cégvezetőt, meg képviselőt a Parlamentbe. Mi a közös bennük? Külső szemlélő számára gyors ingyen pénz! (programozó = flappy bird néhány hét alatt milliárdok, cég = magától profit, képviselő = végtelen ingyen pénz ÉS hatalom) Nem küzdenek a férfi óvóbácsikért (pedig a szociális igazság harcosainak nem szabadna megállni a nők, melegek, transzneműek, migránsok, furryk és marslakók jogsérelmeinél, ja várj, a fehér hetero férfiak az okai minden bajnak és dögöljön meg mind) vagy azellen, hogy váláskor gyakorlatilag automatikusan a nő kapja a gyereket, a vagyon felét, és még lehetne sorolni.
    Tudod hogy lett volna igazságos ez a skool-projekt? Fiatalok ráébresztésével és segítésével. A pozitív diszkrimináció is diszkrimináció - ha kocka Józsika és kocka Zsuzsika közül Józsikát karolják fel, az csúnya dolog; ha kocka Józsika és barbizó Mancika közül Mancikát ültetik oda programozni "mert Józsika megoldja" ugyanúgy diszkrimináció!

    @marc.loedi
    Mi lenne, ha kompetens tanarokat kepeznenk, akiket ugy is fizetnenek meg, hogy emberek akarjanak azok lenni, ne csak kenyszerbol valasszak ezt a palyat?
    Sokan azért választják kényszerből ezt a pályát, mert "másra nem jó", már a felvételinél. Nem mutatott különösebb érdeklődést vagy elkötelezettséget semmi iránt (de hát jó angolból-magyarból-töriből, ugráljuk körbe!) ezért elmegy nyelv- vagy töriszakra, a végén kiesik ugyanúgy motiválatlanul, de egyedül a nyelvesnek van esélye magániskolában tanítani.
    Nem egy tanarom volt anno, aki mondta, hogy vagy szulei akartak, vagy lecsuszott mas palyarol, es annak kotott ki. Finnorszagban ilyen nem hallasz.
    Persze, mert Finnországban van olyan, hogy minőségbiztosítás. Ha szarul végzed a munkád, kivágnak mint macskát szükségre, illetve fel se vesznek. Nálunk is ment a tüntizgetés hogy jobban fizessék meg őket, mégis a tanári értékelési rendszert nem akarták mellé. Versenyszférás fizetést akarsz, versenyszférás feltételek nélkül? Mindeninek ez kéne!

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • mikung

    aktív tag

    válasz buherton #120 üzenetére

    A switchig P2P, a switch-sw utáni eszközökig is P2P, csak épp a deszka és az eszköz között ott a switch.

    Tehát P2P, de bővíthető. :D

Új hozzászólás Aktív témák