Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mycso

    veterán

    válasz mycso #2306 üzenetére

    Hopi, lekéstem a szerkesztésről.

    Ezek az általános jótállási feltételek, mielőtt beleéled magad (egy valószínűleg teljesen értelmetlen "pereskedésbe") olvasd át: [link]

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • Hegyirabló

    veterán

    válasz mycso #2306 üzenetére

    De, van mit perelni. Mivel én ma közölni fogom a szervizben, hogy kizárólag a cserét tudom elfogadni - ezt be is jegyzem a vásárlók könyvébe - mert aránytalan érdeksérelem ér azzal, hogy legyen bármilyen Sony telefonom, azzal folyamatosan szervizbe kell rohangálnom, akkor is, ha 50 ezer forint, akkor is, ha 200 ezer. A rádiótelefon mindennapos használati tárgy, amelyre nélkülözése nekem ugyancsak érdeksérelmet okoz. Ez is benne van a jogszabályban. Valamint hivatkozom arra, hogy a javított telefon értékcsökkentnek számít.

    Na most ezt a kérésemet nyilvánvalóan el fogják utasítani, kénytelenek lesznek mindezt írásban megtenni, hiszen beírok a vásárlók könyvébe, valamint ma felkeresem a Sony-t is azzal, hogy cserére tartok igényt. Ezt átadom nekik írásban, amire szintén kénytelenek lesznek választ írni. Ami feltételezhetően elutasító lesz.

    Ekkor lép a képbe az ügyvéd, aki első körben ügyvédi felszólítást küld nekik. Ha ez nem lesz hatásos - amit kétlek - akkor beadjuk a keresetet. Ha ez sem lesz hatásos, akkor jöhet a per, de akkor beidéztetek egy rakat Sony tulajdonost, mert akkor felhasználom azt az engedélyt, amelyet a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságtól kértem, mely szerint aláírást akarok gyűjteni a Cordon ellen a jogszabálysértő tevékenysége miatt. Biztos vagyok benne, ha kiállok egy napra aláírást gyűjteni a Cordon telephelye elé, 100-200 aláírás össze fog jönni. Mindezt tapasztalatból írom, hiszen nyáron ugyanezt eljátszottam a Telenorral, ott két órán át kellett aláírást gyűjtenem az Astorián lévő üzletük előtt, mire megtörtek. Hozzáteszem, a két óra alatt ott is összejött 50 aláírás.

    Ha ez sem hatja meg a Sonyt és a Cordont, akkor az aláírásokat szépen beadom a megfelelő hatóságnak, kérvén egy piacfelügyeleti eljárást a cég ellen, alátámasztva a rakás aláírással, amit gyűjtöttem. A piacfelügyeleti eljárás, na az meg minden cég rémálma, mert ott akár több száz milliós bírság is kiszabható.

    Annak idején már a Prohardver tulajdonosával is megbeszéltem, akár itt, a fórumon is gyűjthetem az embereket a Cordon elleni eljáráshoz. Biztos vagyok benne, hogy számtalan embert fogok találni, aki örömmel aláírja majd az ívet. Aztán majd meglátjuk, ki fog győzni, a Cordon, vagy én.

    Nagyjából ennyi. Kicsit jobban meg kellett volna nézni azokat a jogszabályokat.

    Van kérdés?

    Aquila non captat muscas.

Új hozzászólás Aktív témák