Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WolfAyron

    csendes tag

    Hello emberek!

    Egy kis segítségre lenne szükségem.
    Lassan 8 hónapja egy Live büszke tulajdonosa vagyok. A nyár folyamán frissítettem SEUS-szal ICS-re. Akkor még a .431-es volt elérhető. 2 hónappal ezelőtt pedig belevágtam a rootolásba is.
    Egy a symbianize.com oldalon található leírás alapján sikerült elvégezni a rootolást és most már az .587-es ROM van rajta (összevetettem az ezen a fórumon lévő leírással, és a kettő megegyezik).

    A probléma a WiFi-vel van.
    Már az ICS-re (.431) való frissítés után is szembetűnő volt, hogy a WiFi gyengébb lett. Könnyebben elveszíti a routerek jelét és újra kell csatlakoznia. Ez ugyanígy a rootolás és az új ROM (.587) feltétele után is fennállt. Viszont pár héttől ezelőtt gondolt egyet, meghülyült és mostanában rendszeresen ledob a WiFi. Csatlakozom egy hálózathoz, elkezdek internetezni, és eltűnik a kapcsolat jele a notification bar-ról. Van amikor azonnal újrakapcsolódik, de van hogy nekem kell a WiFi beállítások menüjébe mennem, és akkor kapcsolódik újra magától (Vagy még úgyse).
    Van, amikor 5-10 másodpercenként ledob, van amikor bírja 1-2 percig is. A jelenség nagy valószínűséggel a készülékhez köthető, mivel ugyanez más routereknél, is ugyanúgy fennáll. Valamint a család többi androidos tagjánál ilyen nem fordul elő. Nem beszélve arról, hogy azóta csináltam egy master resetet a routeremen, meg egy firmware frissítést is. Semmi változás.

    Interneten, főleg az XDA fórumon keresgéltem ezzel a témával kapcsolatban.
    Több javaslatot is kipróbáltam már.
    1. Egy-két jobbnak vélt WiFi Fix alkalmazást letöltöttem, elvégeztem vele a javítást, >> semmi.
    2. Letöltöttem a WiFix manager-t mert olvastam, hogy az is probléma lehet, ha a régió kód nem megfelelő, és ezzel a progival átírtam HU-ra. Egy napig működött, aztán megint >> semmi. (Odafigyeltem arra, amit írt, hogy a telo kikapcsolása előtt offoljam a WiFi-t mert akkor megint nem fog működni. Hát ÍGY SE.)
    3. Használtam statikus IP cím beállítást is a hálózatnál, amit az egyik oldalon javasoltak, mivel észrevettem, hogy egy drop után a beállításokba belépve, folyamatosan próbál újracsatlakozni, hitelesít, majd megint újracsatlakozik, és így tovább. Végül megint sikerül neki csatlakozni. Ez a megoldás egyébként kb. 5 percig működött, oszt megint >> SEMMI!

    (Csak zárójelben említem meg, hogy van rá feltelepítve egy-két mod és app. Nem tudom ez befolyásolhatja-e ezt a problémát)

    Többen azt írták, hogy rakjak fel rá egy másik kernelt. Ez két okból sem fog menni.
    Egyrészt: Ehhez nyitott bootloader kell, viszont nekem egyrészt zárt, másrészt: "Bootloader unlock allowed: No". Ergo, nem tudom kinyitni.
    Másrészt: Még ha nyitva lenne is, ehhez meg már igazán nem értek. Nem tudom melyik lenne a jó, hogyan kell feltenni, stb. Még elég kezdő vagyok. Már annak is örülök, hogy a rootolás sikerült és tudok flashelni zip-et CWM-mel.

    Szóval, már nincs több ötletem. Ezért kérném a segítségeteket, ha valaki már találkozott ilyennel, vagy esetleg korábban már itt a fórumon is írtak ezzel kapcsolatban.

    Van esetleg valami ötlet, amit így megpróbálhatnék? Vagy ha elkerülhetetlen a bootloader nyitás, akkor azt hogy csináljam, mivel "No" áll a status-a mellett?

    Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget, meg hogy elolvastad ezt!

    [ Szerkesztve ]

  • WolfAyron

    csendes tag

    válasz domojko #14314 üzenetére

    Lehet, hogy én tudom rosszul, de egy rootolt, cwm-es, moddolt készüléket nem hinném, hogy garanciálisan meg fognak javítani. :S
    Vagy igen?

  • WolfAyron

    csendes tag

    válasz domojko #14325 üzenetére

    Wow! Ezt nem is hittem volna. Köszi! :DD

    Előtte még azért kipróbálok más romot is, hátha úgy rendbe jön. Ha nem, akkor irány a szervíz.

Új hozzászólás Aktív témák