Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz TTomax #189 üzenetére

    Megpróbálom leírni mégegyszer, miben látom itt a gondot. Hibátlan 224bites, 3,5GB-os kártya lehetett volna a 970, ha nem erőltetik rá az utolsó 512MB-ot. Akkor nem lenne miről beszélni, megtöltöd a 3,5GB ramot, és boldogság, nincs trükk, lassulás, csak ha elfogy a VRAM. De a program is látja, mivel gazdálkodhat, nincsenek csapdák, minden működik, ahogy kell neki.
    A mostani megoldásnál meg a programok normál működése mellett, hogy szépen pakolják a cuccot a memóriába, amíg van, ez a plusz 512MB gáz, mert ha használatba kerül, lassítja a másik 3,5GB-os partíciót, és ez itt a probléma, ami nem történne meg, ha tényleg 3,5GB-os lenne csak a kártya. Ezen csak úgy tudnak segíteni, ha korlátozzák az utolsó 512MB elérhetőségét. Ez DX-ben oké, ha veszik rá a fáradtságot, de elég érdekes problémákat vet fel pl. a DX12 jelenlegi koncepciója mellett is.

    Persze, nem hibás a kártya, ez nyilvánvaló, de ez a megoldás sajnos nagyon távol esik az ideálistól több szempontból is. :(

  • Menthirist

    veterán

    válasz TTomax #189 üzenetére

    Akkor miért is volt sokkal nagyobb a terhelése régebben mint most? Mondtam, vagy az algoritmus változott (a szabvány a működési elvét konkretizálja, nem azt, hogy azt hogy éri el), vagy hardveres támogatást kapott rá. Lényeg, hogy egy 8x-os msaa nem csökkenti ötödére-nyolcadára az fps-t mint régen...

    Egon: tudod, nem mindenki vesz quadrot meg firegl-t azért hogy némileg dolgozgasson a kártyáján. NAGYON sokan vettek 780 Ti-t munkára, mert épp harmada-negyede az ára egy quadro-nak (de még egy Titan-nál is jóval olcsóbb). Emellett pl a Star Citizen tudtommal pont gpu-n fog DP számításokat is végezni. Szóval igen, sokkal kevésbé fontos mint ipari területeken, de nem gondolnám hogy pont egy pár éves középkategória szintjére kellene butítani a kártyákat ebben is.

    A sima és a Ti változatok között pedig nem szoktak 50%-os hézagokat tenni, pláne hogy ha nincs a hézag valamivel kitöltve. Ha +100 dollárért adnának egy általam leírt vga-t, szerinted mennyire éreznék magukat jól a 980 vásárlók?

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Habugi

    addikt

    válasz TTomax #189 üzenetére

    Elnézésed kérem, félreérthető voltam mert csak a hozzászólásom első fele szólt neked! :R
    A többit nem személyesen neked címeztem, szóval semmi offense szándék nem volt! :N

    Ellenben egy percig sem vitattam ez mennyire etikátlan húzás volt, leírtam hogy részemről elhidegülés van, semmi keresnivalója itt a miérteknek momentán de annyit elmondhatok ez a mostani "húzásuk" csak csepp a tengerben.

    A javítás szándéka vagy ténye pedig driveres értelemben merült fel, részemről legalábbis.

    "Nincs mit mit javítani,mert akkor 980 lesz belőle...
    Az hogy ez rendkívül etikátlan húzás az nem is vitatható,van aki e miatt "berág" és vissza viszi,tegye,igaza van.De ez semmiben nem befolyásolja hogy a termék hibátlan-e vagy sem..."

    Ezért is érdeklődtem ez a "hibátlan" kifejezés a címekben voltaképp micsoda.
    Hibátlan, amíg a vRam használat nem lépi át a 3.5GB-ot, értem hogy 1080p-ben átlépni nem könnyű, azért van már jópár játék ami fél évvel ezelőtt is megzabált ennyit puszira.
    A 1080p-nél magasabb felbontású kijelzőket is lehet már kapni jóideje.

    Amint az NV megvalósítja a driveres buhert, várhatóan onnantól nem lesz miről beszélni, maximum annyiról hogy 1-1 új játék esetén ami vRam igényes/éhes, lehet majd mindig kicsit várni mire kijön hozzá a driver.
    De az is lehet, hogy ez nettó hülyeség amit írok. Szimplán csak nem értem, pláne ezt a kártyavisszavívős hisztit/hullámot, ha 970 tulaj lennék tuti megvárnám mit tudnak alakítani driveres szinten..

    (#201) HSM:

    Na, így már egy kicsit jobban értem. :R
    Az API-s felvetés is érdekes.. :U

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák