Új hozzászólás Aktív témák

  • agabe

    addikt

    válasz agabe #12209 üzenetére

    allshare cast dongle tapasztalatok:
    arra amire kitalaltak mukodik, 720, 1080p-s videot lejatszva is atviszi a jelet (otg-n keresztul csatlakoztatott pendrive-rol), am itt eszreveheto az, hogy vagy 24p-t nem kezeli valami tokeletesen, vagy atviteli sebessg korlqtokba utkozik, mert svenkelesnel eszrevehetoen riceg a kep (pontosabban en pl. nagyon figyelek erre, mas eszkozoknel is zavar ha ilyet latok) megprobalom majd masik megjeleniton, hatha csak a 3eves plaznatv-m nem jo tars neki (amellett, hogy medialejatszorol nincs ilyen jelenseg, de ott allithato a 24p ha nem ismeri fel magatol, a lejatszo progikban meg itt az androidon meg nem lattam ilyet)
    youtube eszrevetel:
    a hd anyagok minosege gyengebb mint sajat kijelzon visszanezve, ez egyertelmuen savszelesseg hianynak, vagy direkt korlatozasnak tunik, mert ugy nez ki mintha kisebb bitrataju lenne ugyanaz a video, ami szinten jellemzoen mozgasoknal, vagy nagyob adattartalmu reszeknel jon elo, kis mozgasok eseten egesz szep a kep.
    jatek eszrevetel:
    nem az igazi...mass effect infilatorral probaltam meg csak, de ott is mozgas kozben a kep kockasodik kicsit, a reszletek gyengulnek...es nem is olyan folyamatos mint telo sajat kijelzojen (ez s2-esnel mhl kabellel hasonlo volt...valaki mhl kabellel probalta mar?)
    fogyasztas tapasztalat:
    ekozben sokat eszik a telefon termeszetesen, de ha toltore van dugva, akkor emelkedik az akkuszint rendesen.
    a kijelzo videok, youtube lejatszasa kozben nem kapcsol ki, csak fekete kepernyot mutat (gyari lejatszo eseteben meg egy kis allshare cast logo is latszik kozepen halvanyan, ezert erre talan jobb a kulso lejatszo progi meg azok tobb mindent is visznek kulonben)

    kivaltja-e az mhl kabelt? igen
    minosege ugyanolyan? nincs mhl kabelem, de beszerzek es osszehasonoitom (akinek van kabeles tapasztalata a fentiekrol, az leirhatja...persze ott nincs youtube...de video, kepek, zene, jatek van )
    jatekra hasznalhato: ugytunik nem igazan, bar angry birds-re tuti, mert ott a kepernyo nagyobb resze statikusabb.

    miben jobb mint az mhl kbel?
    a screen mirroringban, azaz ugyanazt latod amit a kijelzon, igy lehet regebbi tv-re kotve azon is netezni (bongeszeskor ha gyorsan huztam az aktualis oldalt le/fol, akkor a kockasodas ott is elojott), youtubozni.
    a kotetlensegben, mert nem kell a telot kabellel osszekotni semmivel, 10-12 meterrol (nem mentem messzebb) is folyamatos az atvitel, szoval lehet zsebben, es kozben rohangalni akar a telefonnal, ha mas akar nezni valamilyen tartalmat, es te epp el lennel foglalva.

    ami hianyzik (bar ezt feltetelezem meg ezzel a hardverrel nem tudjak megdani fokent a keves ram miatt), az az, hogy valamit elinditva allshare cast-ben az akkor is fusson tovabb (jellemzoen filmre, vagy youtube videora gondolok), ha ekozben a telefonnal mas egyeb dolgot csinalnek kozben. Ez nem a dongle hianyossaga, mert a telo alapbol nem tudja, max ha kis ablakba kiteszem a lejatszott videot...de annak szinten nem som ertelme, mert akkor a tv-n is minden mas latszik ami esetleg folosleges oda, meg persze baromi pici lesz a kep.

    nem is ertem, hogy ezeket a reszeket eddig miert nem irtak le sehol (legalabbis amiket talaltam a legtibben alig vokt barmi info, csak az, hogy milyen klassz a mirroring, de a limitjeirol egy arva szot sem irtak)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák