Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szferix

    tag

    válasz attilam #26470 üzenetére

    Nem a CSC, hanem a régió kód alapján jön a frissítés.
    Mi történik? Leginkább SamFirm segítségével telepítjük a rendszert, tehát erről a megoldásról van szó. Keresünk SF-el egy XEH fw-t, mert hát az ugye a magyar ország kód. Megkapjuk, feltesszük és innentől TPH (Portugália) CSC ország kódunk van, mert az az elsődleges a régió kódon belül. A benne lévő 17 ország kód közül egyik a magyar (XEH). Minden frissítés a TPH szerint fog megjelenni. SamMobile-on ez szépen követhető. Amikor SM-on megjelenik a frissítés TPH-ra, még aznap, de legkésőbb másnap a Smart Switch és maga a telefon is látja a frissítést.
    Tehát semmi érdemi oka annak nincs, hogy a TPH kódot kínkeservesen megváltoztassuk XEH-re. Végigjártam ezt az utat, mindent megpróbáltam egy kivétellel. Itt a fórumon valaki azt javasolta tegyünk fel egy kifejezetten magyar szolgáltatói fw-t és akkor az un. eredeti CSC kód megváltozik magyarra. Ezután telepítsük a kiszemelt független fw-t és elvileg akkor megmarad az eredeti CSC kód alapján elsődleges ország kódnak a magyar. Nem láttam értelmét kipróbálni, mert semmi kedvem nem volt a telefont sokadszorra újra telepíteni, másrészt az eredmény nem áll arányban a ráfordítással. Továbbá közel sem biztos, hogy a gyakorlatban az történik, amit elvileg gondolunk róla.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák