Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • toompa

    őstag

    válasz ronda #4066 üzenetére

    Én S5-ről jöttem. Jó készülék az is. A bazári müanyag keret körben,ami nagyon ocsmány. Ezt mindenképp meg kell említenem.
    Nekem az S5-ös már az a méret,amit nem kényelmes zsebben hordani,még tok nélkül sem. Ha meg már raksz rá egy tokot...
    Túl nagy és túl vastag. Ez az én véleményem. De ezektől függetlenül jó telefonnak tartom.
    De ezek nekem bőven elegek voltak,hogy 1,5 hónap után cseréljem egy Alphára.

    [ Szerkesztve ]

  • Prstin1

    aktív tag

    válasz ronda #4066 üzenetére

    Na akkor(bár többen leírtuk már) kicsit másképp:
    Az s5-nél az alpha kisebb méretű és felbontásu kijelzőt kapott, de véleményem szerint nem sok haszna van az Alpha felbontásánál nagyobbnak ebben a méretben. A nagyobb méretet még el is fogadnám, de csak tartalom fogyaszráskor jön jól. Minden más esetben kényelmetlen a nagyobb méret és súly. Magyarul nem mondanám összeségében előnynek az s5 nagyobb méretét, sőt számomra hátrány. A felbontásnál ugyanez a helyzet. Amennyivel több energiát igényel az akkutól és a hardvertől, annyival nem ér többet. S5 után Note4-et használtam. Annak a felbontása még az s5 nél is jobb, de attól sem estem hanyatt.
    Szerintem az Alpha méretben, felbontásban az arany középút.
    Az akkumulátor teljesítménye valóban kevesebb és ez üzemidőben láttszik is. Míg az s5 ugyanolyan nyúzás mellett, mert hogy én használtam mindkettőt ugyanúgy és ugyanazokkal az alkalmazásokkal. Szóval míg az Alphára gy akkuval másnap nem számíthatok addig az s5 re igen de csak fél napra. Ebből következik, hogy az s5 akkumulátorja is és az Alpha akkumulátorja is kevés 2 napra. Egy viszont biztos, hogy az egy napos használatot mindkét telefon hozza. A bigaksival kapcsolatban megoszlanak a vélemények, én azt tapasztaltam, hogy az Alpha+bigaksi kb =s5.
    Az én felhasználói szokásommal mindig este felraktam töltőre mindkettőt és odafigyelés nélkül mindig kibírták a napot.
    Sd kártya nincs. Hatalmas pofon a Samsungtól, hiába gyorsabb igy a galéria betöltés meg sok minden más is. Viszont közel elég a 32gb.
    Gyorsaságban mind a tesztekban mind a mindennapos használatban az Alpha szerintem a legjobb az androidos piacon.
    A kamera bár papíron elmaradt az s5 től de szerintem bőven a legjobbak között van.
    Zene hallgatásra csak kocsiban auxon használom, de ott nem nagyon van különbség.

    Az én értékrendem szerint az Alpha a legszebb, leggyorsabb, legjobb ár érték arányu Samsung telefon a felső szegmensben. Szerethetőbb, használhatóbb az s5 nél.

    Nagyon sok telefon van aminek egy-egy tulajdonsága kiugró de az Alpha ügyesen hozza ezekből a legtöbbet egyben.

Új hozzászólás Aktív témák