Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ntomi0730

    senior tag

    válasz toompa #1091 üzenetére

    Azért lett Portugal, mert ezek a romok úgynevezett multi csc-k (ez tartalmazza pl. XEH, SEB...Stb országok régió kódját). Tehát ez azt jelenti, hogy akkor ezek szerint a Portugal az alapértelmezett ebben a romban. Ami nem jelent semmi problémát, csak első indulásnál ki kell választani a Magyar nyelvet. Ha a készülék pl. gyári magyar független, akkor a XEH product-nak megfelelőt válassza ki a telefon, és így tovább. Ha például magyar lenne az alapértelmezett ebben a romban, akkor pl. a portugal is XEH-re állna rá, ha valaki az ottani szolgáltatós romot frissítené függetlenre. A telefon ettől független nem lesz, csak a sok szolgáltatós szemét tűnik el belőle. A KNOX nem ugrik, és a garancia is megmarad. Ha valaki vissza akarja rakni a szolgáltatós romot minden további nélkül megteheti. ott pl a romok nem multi csc-k, csak az adott szolgáltató product kódját tartalmazza. Pl. a Telenor (PAN).

    [ Szerkesztve ]

  • Colos1

    őstag

    válasz toompa #1091 üzenetére

    De van :) A gyári független ROM -ok "univerzálisak", a teljes régióra ugyanazt adják ki. Arra viszont még senki nem jött rá, hogy milyen algoritmus szerint választja ki a teló telepítéskor a product kódot. Úgy tűnik, ntomi tudja :) .Nekem az Ace2 -m pl. lengyel lett, pedig nem is a Samfirmware -s, hanem egy 3 fájlos repartos telepítővel telepítettem. Elvileg tök mindegy, de ha Vodást akarsz, az is van. Csak az már necces, hogy Trés telóra Vodás ROM -ot. Én azt tenném, hogy ha jól működik, akkor hagynám a francba.

    Nekem amúgy azt javasolták anno, hogy tegyem vissza a szolgáltatós ROM -ot, majd telepítsem újra a függetlent, hátha XEH lesz. De hagytam a p.csába :D

    [ Szerkesztve ]

    Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

Új hozzászólás Aktív témák