Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeni

    félisten

    válasz fattyu #10753 üzenetére

    igen semmi bántót nem írtam neked csak arra hívtam fel a figyelmedet,hogy nem szerencsés rootolni a telót,és hivatkozni másra.
    igen a bolttal vagy szerződésben de egy valamit hozzá kell tennem.

    az apró betűs rész meg arról ír,hogy megtekintett ,sérülésmentesen és szoftveresen nem belenyúlt állapotban vetted át a terméket,magyarán GYÁRI ÁLLAPOTBAN. Innentől nem lesz esélyed bizonygatni,hogy nem te voltál a hibás. Sőt a 14 napos elállás is komoly kockázatot jelent. mert csak abban az esetben veszi vissza a bolt és fizeti ki a termék árát,ha megfelelnek a vissza vételi szabályoknak.

    igen de tudtommal s SONY telók KNOX vagy effélét nem építettek be a telókba (bár egyet sem láttam Sonyban ilyet) és igy ott nem jelent gondot vissza tenni a gyári szoftvert.

    A Samsung esetében már ez nem megy ilyen könnyen,ott a Knox sokak bánatára nem lehetséges. Volt egy korábbi S5 telóra egy korábbi verziónál mikor vissza lehetett tenni a Knox 0x1-t Knox 0-0-ra és minden rendben volt de egyelőre a Alpha telóra nincs ilyen törés,hogy ezt ki lehessen kerülni vagy megoldani utólag.

    Azt tudnám javasolni ha szeretnéd rootolni vagy kísérletezni és pont egy Alpha-n gondolkodol, akkor vegyél inkább egy gari nélküli olcsón egy telót.

    [ Szerkesztve ]

  • Atalata

    tag

    válasz fattyu #10753 üzenetére

    pl egyértelmű gyári hibás pénteki darabot nem javítani egy root miatt ugyanis undoríó gyakorlat.<---- és itt hogyan bízonyítod, hogy nem a root okozta a hibát vagy hogy gyári híbás? szervizesnek nem feltétele, hogy bizonyítsa a gyári hibát knox ugrásnál.
    3 dolgot néznek: ázás,törés, rootolás mivel munkautasítás alatt dolgoznak(mint mindenki). Mindegy mi a hiba, legyen headset ha valamelyik teljesűl ugrik a gari(vagyis felajánlják a fizetőst). 0x1 az már maga egy bizonyíték, hogy nem gyári/hivatalos beavatkozás történt , google play itt nem játszik.

    Ha samsung garanciát kapsz akkor a samsungal is szerződést kötöttél, főleg onnantól kezdve, hogy bereggeltél a my.samsungra és kértél javítást azaz a samutól kéred a javítást. A samsung korlátozott garit ad így jöhetsz te az EU jogokkal, ki van ez találva.
    autóvásárlásnál se mondják el h ne tuningold a kocsit, vagy ne cserélj motorvezérlőt.

    a másik h nem okoz hw hibát ezt se állítanám.. nem egy telót láttam, h root miatt ment el a flash.

    Hangsúlyt nem tudom leírni, nem támadásnak írom, csak sztem noszensz h ez miatt civakodni olyan dolgokról amik biztosak.
    Nem véletlen találta ki a knoxot. Felém is jöttek, hogy pedig garis a teló és a kies okozta a számláló ugrást(nem okoz ilyet) . Mondtam neki h nekünk ez az eljárás, menjen a samsung felé. Ha odafordul akkor a samsung bekéri és kap egy állásfolgalást a rootolás jelenlétéről és innentől mindegy hova megy.

    Amúgy már én is feleslegesnek tartom a rootolást, de ez az én véleményem.
    Pacsi

    Nokia 3210-> 3410-> Siemens M55-> Nokia 6680-> Motorola K1->HTC Touch Diamond CLONE-> Samsung S5230->Sony X10 Mini Pro-> S5830->S5830 Duos-> Prestigio PAP4040-> Samsung Galaxy Alpha-> iPhone 6S 64Gb-> i8 64Gb-> i13 M 128Gb

Új hozzászólás Aktív témák